Slávisté utkání začali velice koncentrovaně, hrálo se v rychlém tempu a stejně jako v předchozích duelech se červenobílí mohli opřít o výborný výkon brankáře Vondráčka. V osmé minutě se dostal před zcela odkrytou branku Radovanovič, bývalého slávistu ale Vondráček zázračným zákrokem vychytal. O minutu později po Evertonově rohovém kopu Doša trefil přesně horní roh branky a otevřel skóre. Největší šanci snížit měl při dorážce Matúš Ševčík, ale po povedené slávistické kombinaci se mu nepovedlo dobře trefit míč.

Po přestávce slávisté znovu dokázali s velkým favoritem držet krok, Zdeněk Sláma nastřelil po po povedeném kontru tyčku, do stejné části branky zamířil také o chvíli později Ševčík. Na druhé straně z několika kroků prudkou ránou napálil brankovou konstrukci také Radovanovič. Slávisté o vyrovnání usilovali do posledních vteřin, hráli power-play, při které jako hráč v poli naskočil do hry Daniel, ale brazilského gólmana se jim překonat nepodařilo. 

Po zápase se s fanoušky a klubem rozloučil brankář Marek Karpiak, který ve Slavii strávil čtyři sezony a z klubu se probojoval do reprezentace. Dres na památku mu předal prezident klubu Dan Kolman. Kapitán Jan Homola poděkoval fanouškům za choreo, které mu před začátkem zápasu připravili, a za podporu, kterou po celou sezonu futsalistům prokázali nejenom v domácí hale, ale také při zápasech na palubovkách soupeřů. Vzhledem k postavení po základní části skončí Slavia v této sezoně na čtvrtém místě.

Ohlasy po utkání

Jan Homola (kapitán Slavie): „Semifinále bylo těžké, každý zápas byl náročný, šli jsme na dno svých sil. To, že jsme je doma jednou porazili, je velký úspěch, protože jejich tým je skvělý. Chrudim hraje takticky, týmově, navíc mají obrovskou individuální kvalitu. Když se zpětně na zápasy podíváme, tak musíme být rádi, že jsme to mohli zažít. Rád bych poděkoval všem fanouškům, kteří nás tady podporovali a připravili pro nás nádhernou atmosféru."

Max (hráč FK Chrudim): „Byl to těžký zápas. Slavia má skvělý tým, spoustu kvalitních, mladých hráčů a věděli jsme, že pokud chceme uspět, museli jsme oproti druhému zápasu hrát jinak. Uspěli jsme, nedostali gól a postupujeme do finále. Byla to parádní série. Myslím, že český futsal jde nahoru, je to stále vyrovnanější. My nyní budeme odpočívat a čekat na start finále, ve kterém chceme získat mistrovský titul.”

| Statistiky

Kde se hrálo

Praha | Slavia

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 970 sezení / 150 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch parkety
Telefon 602325579