Chrudimští futsalisté se oklepali z porážky ve druhém semifinálovém zápase velmi rychle a již v prvním poločase prakticky rozhodli o svém vítězství. Uragán odstartoval již v první minutě, kdy chybu v rozehrávce Křemena potrestali Torres a Marko Radovanovič, který před poloprázdnou brankou již neměl příliš starostí. Domácí ale byli i nadále nenasytní a pokračovali v krasojízdě, na další branky nemusela zaplněná sportovní hala čekat příliš dlouho.

V šesté minutě přišla druhá branka. Pavel Drozd našel naběhnutého Martina Došu a ten střelou z voleje umístil míč přímo mezi Karpiakovy nohy. A jelo se dál. Na 3:0 zvýšil druhým gólem v zápase opět Martin Doša, hvězdnou osmiminutovku završil Matěj Slováček. Do poločasu přidali domácí ještě jednu trefu, po faulu si Chrudim vyzkoušela zajímavou standardku a po zakončení Torrese slavila vedení 5:0!

Ani po přestávce nastavený trend nekončil. Krátce po návratu z kabin totiž Pavel Drozd parádní střelou rozvlnil síť za slavistickým brankářem pošesté, o tři minuty později se prosadil také Brazilec Max, jenž dostal naservírovanou přihrávku před prázdnou branku od Evertona.

Definitivní tečku za skóre nakonec udělala Slavia, rohový kop si za vlastní záda smolně srazil Dominik Balog, který tak uzavřel výsledek na konečných 7:1. Chrudimští vyhráli i druhý domácí semifinálový souboj a v úterý budou chtít v Edenu oslavit postup do finále play-off!

Ohlasy po utkání

Marko Radovanovič (hráč FK Chrudim): „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, ale dnes jsme byli stoprocentně připraveni a odvedli dobrou práci. V zápase na Slavii naše koncentrace nebyla na sto procent, a když tam budeme příští zápas hrát jako dnes, nemám strach, že bychom neuspěli.”

David Frič (trenér Slavie): "Soupeři jsme nahráli na první tři góly a my moc dobře víme, jak to je proti nim těžké se pak do zápasu vrátit. S takovými chybami a lacinými góly se vyrovnané utkání hrát nedá. Po přestávce jsem nechtěl riskovat, že nám rozhodčí vykartují tři hráče a stáhl jsem je. Pro mladé juniory to byla obrovská zkušenost a motivace do další práce, jsem rád, že se toho nelekli a splnili to, co jsme po nich chtěli."

| Statistiky

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004