Očekávání se naplnila do puntíku. Plná hala sledovala od prvních minut skvělý futsal ve vysokém tempu. Na první branku se čekalo až do 14. minuty a byli to domácí, kteří se radovali. Skóroval Felipinho po asistenci Rodriguinha. Plzeň odpověděla o dvě minuty později. Na 1:1 srovnal Kozár. Těsně před koncem první půle se Svarog dopustil obranného faulu a daroval tak Plzni slibnou standardní situaci. S tou si hosté poradili na výbornou a zajistili si tak poločasové vedení. 

Ve druhé půli pokračovala strhující bitva. Brzy po rozehrání se za záda Vahaly trefil opět Felipinho, který srovnal na 2:2. Plzeň opět dokázal utéct do vedení o tři minuty později. Na trefu Gabriela Ricka však reagovaly Teplice vzápětí. Na 3:3 srovnal Pedro Senra. Další minuty přinesly pouze tuhý boj, žádné další branky už nepadly. 

„Pro změnu“ se tedy šlo do prodloužení. Již po třetí v této sérii. V něm měli dobře nakročeno hosté, kteří se poprvé v sérii dostali do dvoubrankového vedení. Teplice ale vrátil zpět na nohy kapitán Adriano, který nejprve tři minuty před koncem druhého prodloužení snížil na 4:5 a poté 53 vteřin před hvizdem i srovnal. Stav 5:5 opět znamenal penaltový rozstřel. 

Tato disciplína se Svarogu nedaří dle představ a byla to znovu Plzeň, která penalty přetavila ve vítězství. Série se tedy natahuje na pět zápasů. O postupujícím rozhodne čtvrteční zápas na půdě Interobalu. 

Ohlasy po utkání

Tomáš Künzl (asistent trenéra Svarogu): "Začátek zápasu nám docela vyšel. Dali jsme gól, ale potom jako bychom trochu přestali hrát. Plzeň dokázala do konce první půle výsledek otočit. Něco jsme si k tomu v kabině řekli a hned na začátku druhé půle jsme srovnali, což pro nás bylo důležité. Pak dlouho nic nebylo a přišla zbytečná druhá žlutá karta Felipinha, výborně jsme však přesilovku soupeře ubránili. Nakonec hosté udeřili dvakrát v prodloužení, ovšem my jsme dokázali srovnat, ale na penalty nám to dneska zkrátka nevyšlo. Určitě se nemáme za co stydět. Jdeme si pro třetí vítězství. Nemáme co ztratit. Chceme do finále."

Michal Seidler (kapitán Plzně): „Tyhle zápasy jsou pro diváky skvělé. Opět to bylo infarktové, ale naštěstí pro nás jsme to opět zvládli. Musíme uznat, že mají Teplice velkou sílu a i když jsme v prodloužení vedli o dva góly, tak nebylo nic hotové. Je to pro nás náročné, ale těšíme se na pátý zápas, který určitě bude vrcholem téhle série a budeme chtít postoupit do finále.“

| Statistiky

Kde se hrálo

Teplice | SH

Více
Adresa Na Stínadlech 3280, 415 01 Teplice
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 600 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dvousložkový polyuretan Lobadur
Telefon 607585282