Od úvodního hvizdu mělo utkání výborně tempo, čemuž přispívala i skvělá atmosféra v hale. Taktická bitva nenabízela příliš šancí. Když už se jeden z týmů dostal do slibnější příležitosti, brankáři obou týmů byli na svém místě. Úvodní dějství nakonec branku nenabídlo a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

Ten však ve druhé půli vydržel jen několik vteřin. V čase 20:15 šly hosté do vedení poté, co si nástřel teplického hráče před branku srazil smolně Dušan Künstner do vlastní sítě. Vzápětí mohlo být s domácím týmem ještě hůře, Ondřeji Vahalovi ale tentokrát pomohlo břevno. Hráči Interobalu se snažili o vyrovnání, k výraznější šanci se však nedostávali, a tak na brankáře Teplic vysílali střely z větší vzdálenosti, které gólman hostů dokázal vyrážet. Ve 32. minutě Tepličtí opět udeřili, když se prosadili po závaru před plzeňskou brankou. Na tento stav zareagoval Marek Kopecký hrou bez brankáře. Plzeň při power-play dokázala obranu Teplic rozpohybovat, nicméně všechna zakončení končila buďto těsně vedle nebo na hrdinovi zápasu gólmanovi Hůlovi.

Plzeňští se poprvé v ligové sezoně gólově neprosadili a v úvodním semifinálovém duleu podlehli Teplicím 0:2. Další utkání je na programu v úterý 19. dubna na severu Čech.

Ohlasy po utkání

Dušan Künstner (hráč Plzně): "Hrál se vyrovnaný a hodně bojovný zápas. Moc šancí jsme neviděli. Rozhodla bohužel jedna chyba na začátku druhého poločasu. Možná jsem mohl míč odkopnout lépe, ale balon mě trefil na stojnou nohu a odrazil se do brány. Teplice nás měly načtené při hře s brankářem v poli, brzy nás začaly presovat. Každopádně se nic nemění. Pořád musíme, a chceme vyhrát tři zápasy. Nyní jedeme do Teplic pro vítězství. Jednou prohrou série nekončí."

Michal Hůla (brankář Svarogu): "Zápas rozhodla naše produktivita. Ze dvou šancí jsme dokázali dvakrát skórovat. Sice nešlo o nejpohlednější góly, ale padly tam. Plzeň skórovat nedokázala a my vezeme domů první důležitý bod. Utkání bylo hodně opatrné. Nikdo nechtěl udělat první chybu. Tyto zápasy budou rozhodovat maličkosti a my jsme naštěstí dali hned po přestávce rychlý gól. Sice jsme pak na chvíli přestali hrát, ale ustáli jsme to."

| Statistiky

Kde se hrálo

Plzeň | Lokomotiva

Více
Adresa Úslavská 75, 326 00 Plzeň
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 1000 sezení / 400 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch dřevěná palubovka
Telefon 377444827