O tomto přestupu se ve futsalových kuloárech již dlouhou dobu mluvilo, přesně 11. září byl zřejmě největší přestup léta dokončen. Mladý a talentovaný futsalista z líhně Tanga Brno Radim Záruba sice s Chrudimí trénuje již od začátku srpna, až nyní je však oficiálně jejím hráčem! Hráč s ročníkem narození 1994 je považován za největší talent českého futsalu, jeho další rozvoj a kroky již budou spojeny s mistrovským ERA-PACKem Chrudim!

S brněnským klubem jsme aktivně vedli jednání, jejich vedení si ocenilo hráče na určitou částku a byla otázka, zda se s nimi na podmínkách dohodneme,“ poodhalil průběh přestupového jednání prezident ERA-PACKu František Tichý. „Radim je výborný futsalista, rychlý, dynamický, umí k hráčům rychle přistupovat a také dobře brání. V přátelských zápasech nás přesvědčil, že vzhledem k jeho výkonnosti bylo dobré jeho přestup do Chrudimi dotáhnout,“ chválí nejvyšší muž chrudimského futsalu.

Také trenér Dentinho si práci odchovance brněnského Tanga nemůže vynachválit: „Radim Záruba je jednoznačně nejlepší mladík v České republice. Dlouho jsem sledoval jeho hru za Tango a i nyní mohu potvrdit, že je na našich tréninkách velmi pracovitý a chová se jako profesionál.“ Zda první příležitost ukázat se v dresu Chrudimi dostane již při zápase s Nejzbachem se dozvíme až večer při utkání, z dlouhodobého hlediska si Dentinho jeho přínos velmi pochvaluje. „Každým rokem bude lepší a lepší, myslím si, že nám opravdu hodně pomůže,“ uzavřel debatu o Zárubovi chrudimský lodivod.

Další aktuality

Ve Slavii skončil Martin Směřička
Ve Slavii skončil Martin Směřička 07.07.2020

Především rodinné důvody stojí za poněkud nečekaným koncem jedné z opor Slavie Praha. Martin Směřička se po čtyřech sezónách strávených v sešívaném dresu rozhodl vrátit domů na Slovensko, a neprodloužit se Slavií smlouvu.

Vedení Sparty odtajnilo odchod základní sestavy. Drahovský míří do Španělska
Vedení Sparty odtajnilo odchod základní sestavy. Drahovský míří do Španělska 06.07.2020

Futsalová Sparta buduje kompletně nový kádr. Po dvou letech, ve kterých získala titul a pohár, opustila tým celá kostra základní sestavy. Z ní de facto zůstal jen Vahala. Informaci potvrdil vysočanský klub v pondělí na svém Facebooku.

Sparta znovu přivedla Kolumbijce Angellota
Sparta znovu přivedla Kolumbijce Angellota 28.06.2020

Futsalisté AC Sparta Praha avizovali další příchod. Do týmu se vrátil kolumbijský futsalový reprezentant Angellot.