Jak hodnotíte celé působení v Plzni, čekal jste na začátku, že bude tak úspěšné?

Bilance hovoří za všechno: čtyři sezony, čtyři finále a z nich tři tituly. Navíc vítězství v poháru, Liga mistrů, ocenění pro nejlepšího gólmana. To se nedá hodnotit jinak než pozitivně. Už když jsem do Plzně přestupoval, věděl jsem, do čeho jdu. Kádr měl strašnou kvalitu, navíc si to výborně všechno sedlo po lidské stránce. Byla super parta, takže se dalo čekat, že přijdou úspěchy. Ale reaalita nakonec předčila očekávání.

Když porovnáte získané tři tituly, který z nich byl nejcennější?

Asi hned ten první. Nikdo nám moc nevěřil a my jsme projeli celým play-off na devět vítězství až ke zlaté medaili.

Jaká byla poslední sezona, byl nějaký zlomový okamžik, který vás dovedl k obhajobě?

Důležité bylo to, že jsme se otřepali z domácí prohry ve finálové sérii a zvládli zápas v Chrudimi. Upřímně, velkou roli sehrálo i to, že se Kaká dal zdravotně do pořádku a titul nám gólově vystřílel. Zužitkoval tím práci celého týmu.

Jaká to byla pro vás osobně sezona z brankářského hlediska?

Z mnoha důvodů po výkonnostní stránce asi ta nejslabší.

Který ze zápasů v Lize mistrů se vám nejvíc zaryl do paměti?

Nejvíce mi v paměti utkvěla celá skupina v Itálii, kde jsme odehráli tři fantastická utkání a podařilo se nám postoupit do další fáze.

Jak hodnotíte reprezentační sezonu? Co říkáte na změny, které v reprezentaci proběhly?

Mrzí mne, že se nepodařilo postoupit ze skupiny přes Španělsko a Itálii. Změny v reprezentaci mi nepříšluší hodnotit, protože nejsem jejich součástí. Samozřejmě, že věřím, že všechno bude ku prospěchu českého futsalu.

Co říkáte tomu, že v příští sezoně sestoupí přímo tři kluby a liga se zúží na deset účastníků?

Zatím jsem o tom jen něco slyšel, nějak jsem nad tím nepřemýšlel. Soutěž by se měla zkvalitnit, ale zase na druhou stranu bude méně zápasů. Slyšel jsem ale, že se připravují různé varianty play off, takže uvidíme, jaký formát nakonec bude soutěž mít.

Už máte nějakou představu, jaká vás čeká futsalová budoucnost?

Ještě nemám zdání. Zahraničí nepřichází v úvahu kvůli mé práci, takže pokud budu pokračovat, tak to bude tady u nás. Nic konkrétního vyřešeného ještě nemám, protože jsem chtěl v Plzni pokračovat. Bohužel se naše jednání hned zkraje zastavila na mrtvém bodě. Už se objevily nějaké nabídky, zvažuju je. Poradím se doma, nechám si všechno projít hlavou a vyberu si to, co mi bude dávat největší smysl.

Další aktuality

Filip Vaktor: Slavia mi pomohla futsalově i lidsky
Filip Vaktor: Slavia mi pomohla futsalově i lidsky 04.06.2024

Do Prahy přišel před čtyřmi lety jako mladý hráč sbírat zkušenosti s vrcholovým českým futsalem, odchází jako opora základní sestavy a ostřílený slovenský reprezentant. Filip Vaktor bude na působení v Edenu vzpomínat v dobrém. Nevyloučil, že se jednou může vrátit.

Tomáš Galia: Naše cíle nebyly jen výstřely do tmy
Tomáš Galia: Naše cíle nebyly jen výstřely do tmy 30.05.2024

Trenér Helasu Brno Tomáš Galia před začátkem sezony vyhlásil dva cíle - dvě semifinále - v Poháru SFČR a v 1. Futsal lize. Ten první byl finálovou účastí překonán, na ten druhý jeho klub dosáhl po 19 letech. Při ohlédnutí za skončenou sezonou zkušený trenér nepotvrdil, zda Helas povede i v další sezoně.

Marek Kopecký: Jestli chceme titul, musíme jezdit jinak
Marek Kopecký: Jestli chceme titul, musíme jezdit jinak 19.05.2024

Zatímco po výhře v Heřmanově Městci trenér Plzně Marek Kopecký své hráče chválil, po domácí prohře žádný důvod k pozitivnímu hodnocení nenašel. Hlavní rozdíl viděl v bojovnosti a nasazení, které jeho svěřenci musí v pokračování série změnit, aby uspěli.