Jak zatím probíhá letní příprava v Chrudimi?
My jsme začali koncem července a prvních čtrnáct dní jsme se zaměřili na silové a kondiční prvky. Během třetího týdne už jsme přidali nějaké herní věci a standardní situace, které jsme si chtěli už vyzkoušet v zápase proti Slavii. To se myslím povedlo, už jsme předvedli spoustu hezkých věcí, které jsme si vyzkoušeli v praxi.
Vy jste už v úvodu hráli dvě přípravná utkání proti Recordu Bialsko-Biala, byla to typově jiná utkání než proti Slavii?
Bylo to úplně jiné, do utkání proti polskému soupeři jsme šli z plné přípravy a neměli jsme ještě nic pořádně nacvičeného. Utkání splnila kondiční účel a dostali jsme se do herního rytmu. Ale nebylo tam tolik herních věcí.
Slavia přijela se širokým kádrem a čtrnáctkrát inkasovala, ale utkání přesto splnilo to, co jste od toho očekával?
Určitě splnilo, jsem rád, že se hrály tři poločasy a mohli jsme protočit celý mančaft. Všichni si zahráli. Jsem rád, že jsme zápas mohli odehrát.
Premiéru zažil sedmnáctiletý Tomáš Bohuněk, dal i první gól. Líbilo se vám, jak nebojácně hrál?
Tomáš se k nám připojil do přípravy. Samozřejmě, že je ještě mladý a potřebuje pracovat. Ale už v zápase se Slavií bylo vidět, že má slibný potenciál. Když se tomu bude naplno věnovat, může z něj být do budoucna skvělý futsalista.
Jaké budete mít vlastně jako tým priority? Čekají vás tři špičkoví soupeři v Lize mistrů, bude se zaměřovat na ně, nebo na samotný začátek 1. Futsal ligy? Jak se dá forma správně načasovat?
Víme, že sezona bude těžká. Čekají nás náročná utkání v Lize mistrů, ale my se chceme připravit kompletně na celou sezonu. Na první kolo musíme být plně nachystaní. Pak už budeme jenom ladit formu k utkáním v Lize mistrů. Počítáme i s reprezentačními přestávkami, které nám to trochu naruší. Uvidíme, jak se nám to všechno podaří skloubit.
Jako trenér začínáte druhou sezonu. Změnil jste hned na začátku něco třeba pod vlivem nabitých zkušeností?
Řekl, že první sezona pro mě byla víc chaotická, teď už jsem na to víc připravený psychicky i vědomostmi. Druhá sezona je pro mě z tohoto hlediska mnohem jednodušší. Samozřejmě, že se futsal vyvíjí, kluci se zlepšují. Musíme mít stále stoupající tendenci, a ne se uspokojit tím, že jsme vloni vyhráli titul. Musíme dál pracovat a snažit se zlepšovat, to platí pro mě i pro kluky.
Jak to vypadá se změnami v kádru?
Po sezoně odešel Felipinho, ale je tu s námi Mykola Grycyna z Ukrajiny. Je to zkušený hráč s reprezentačními starty, takže nám pomůže zacelit díru po Felipinhovi. Snažíme se zapracovávat mladé kluky, které máme v kádru. V přípravě podávají dobré výkony, je jenom na nich, jak chytnou svoji šanci za pačesy.
V lize bude hrát jen deset týmů, co na to vy osobně říkáte? A jak se díváte na to, jakým způsobem některé kluby posilují?
Upřímně k první otázce, vadí mi to asi jenom v tom, že bude v lize méně zápasů, přivítal bych jich víc. Osmnáct utkání za celý rok je docela málo. Šlo by jich tam vložit víc, ale o tom, já nerozhoduji. A ke kádrům…už v minulé sezoně začaly týmy posilovat, do ligy přišla spousta zahraničních hráčů. Týmy se snaží zlepšovat. Myslím si, že tato sezona může být průlomová v tom, že třeba o titul nebude po dlouhých letech bojovat jenom Chrudim s Plzní, ale třeba se bude snažit připojit i někdo další. Posily klubů těmto ambicím odpovídají. Takže liga může být víc vyrovnaná, než byla loňská nebo předloňská sezona.
Další aktuality