V čem bylo to utkání jiné než to první v Heřmanově Městci?

Chrudim šla hrát finále a my jsme hráli jako baletky. Neřekl bych, že Chrudim byla lepší herně, ale žrali palubovku, skákali nám do střel a my jsme to hráli na "špičičku". Když si vezmu jeden inkasovaný gól po druhém: první gól padl ze standardky, kterou Chrudim hraje klasicky, my jsme se na ní připravovali. Před druhým gólem uhneme střele místo toho, abychom tam šli skluzem, což dělala celý zápas Chrudim. Třetí gól nezachycený pohyb soupeřů, pohoda, přitom to bylo za stavu 1:2. Čtvrtý gól, o tom se nebudu bavit, to byla hrubá chyba. Pátá branka to samé, nedbale odkopnutý balón. Takže rozhodl důraz, Chrudim si za tím šla a my jsme si šli zahrát futsálek.

Jak hodnotíte vaši power play? Dokázali jste snížit na 2:4, ale Chrudim vzápětí přidala pátou branku...

Samozřejmě, že Chrudim není tak hloupá, abychom jí dávali tři, čtyři góly z power play. My jsme jí branku dali, dostali jsme se do hry, ale vzápětí přišla naše chyba - a to už prostě do nekonečna nejde dohánět. Takhle finále hrát nejde. Co se týká důrazu, tak mě to dnes zklamalo, hráče jsem na to upozorňoval. Zklamali mne klíčoví hráči, kteří by tým měli táhnout.

Co říkáte na to, že Chrudim přišla o brankářskou jedničku Espindolu? Bude muset naskočit Špánik nebo Javorský...Jak to vidíte?

Jak to vidím? Neřekl bych, že to je pro nás výhoda. Pokud budeme hrát nahrávkovanou a bude na hřišti jen jeden, dva hráči, kteří budou chtít něco udělat a prosadit se jeden na jednoho, udělat něco navíc, abychom obranu Chrudimi roztrhali... Chrudim v Plzni dala první branku a zatáhla se a hrála to chytře, my jsme to museli dobývat. V tu chvíli se tam o něco navíc z naší strany snažil jeden, dva hráči. Chyběla nám bojovnost, z toho jsem zklamaný. Viděl jsem na chrudimských hráčích, jak chtěli zabránit brankám, jak skákali do střel. U nás to přišlo pozdě za rozhodnutého stavu. Hráči si tohle musí uvědomit.

Co musíte změnit ve třetím zápase?

Výhodu, kterou jsme si z Chrudimi přivezli, jsme ztratili. Jestli chceme titul, musíme po palubovce jezdit úplně jinak. Říkal jsem to klukům před finále, že to nerozhodne jen futsal, ale to, kdo bude chtít víc. Kdo bude jezdit víc po palubovce. To v druhém utkání Chrudim určitě zvládla lépe.

Další aktuality

Filip Vaktor: Slavia mi pomohla futsalově i lidsky
Filip Vaktor: Slavia mi pomohla futsalově i lidsky 04.06.2024

Do Prahy přišel před čtyřmi lety jako mladý hráč sbírat zkušenosti s vrcholovým českým futsalem, odchází jako opora základní sestavy a ostřílený slovenský reprezentant. Filip Vaktor bude na působení v Edenu vzpomínat v dobrém. Nevyloučil, že se jednou může vrátit.

Tomáš Galia: Naše cíle nebyly jen výstřely do tmy
Tomáš Galia: Naše cíle nebyly jen výstřely do tmy 30.05.2024

Trenér Helasu Brno Tomáš Galia před začátkem sezony vyhlásil dva cíle - dvě semifinále - v Poháru SFČR a v 1. Futsal lize. Ten první byl finálovou účastí překonán, na ten druhý jeho klub dosáhl po 19 letech. Při ohlédnutí za skončenou sezonou zkušený trenér nepotvrdil, zda Helas povede i v další sezoně.

Radim Záruba: Výhodu jsme si vzali zpět
Radim Záruba: Výhodu jsme si vzali zpět 19.05.2024

Radim Záruba se zatím trefil v obou finále, zatímco po domácím utkání neměl důvod k velké radosti, přestože jeho gól byl výstavní, v Plzni se mohl kromě důležité branky radovat i z výhry. Jeden z klíčových chrudimských hráčů nastupuje ve finále po sedmi letech a cítí se na palubovce dobře.