Druhé finále bylo o poznání emotivnější a vyhecovanější, proč tomu tak podle vás bylo?

Finále taková jsou, první zápas byl takový oťukávací, hlavně v prvním poločase. Druhý poločas už svůj emoční náboj měl. My jsme doma naši výhodu ztratili a do Plzně jsme jeli to s cílem to vrátit tak, aby to bylo vyrovnané a výhodu jsme zase měli my. Teď se musíme dobře připravit na pondělí a třetí zápas, abychom doma podruhé za sebou neprohráli.

Kde jste viděl rozhodující chvíle vašeho vítězství v druhém zápase?

Myslím, že jsme byli mnohem disciplinovanější a od začátku do konce jsme plnili pokyny trenéra. Doma jsme z toho v druhém poločase trochu vypadli, v Plzni už to bylo lepší a hlavně jsme konečně proměnili svoje šance. Dokázali jsme soupeři odskočit víc než na jeden gól.

Jak moc vás mrzí druhá žlutá karta pro brankáře Espindolu a jak moc vám bude chybět?

Chybět bude určitě, je to gólman číslo jedna. Myslím si ale, že trenér se pozorně podívá na video a určitě připraví taktiku tak, abychom zvládli to, že nám bude jeden gólman chybět.

Dva finálové zápasy a vy jste vstřelil dvě branky, cítíte se v sérii vy osobně dobře?

Já se cítím dobře, těšil jsem se na to. Finále hraju po sedmi letech, většinou jsem míval dovolenou a sledoval jsem to s pivkem v ruce. Jsem rád, že mi to tam padá. Hlavně bych rád pomohl Chrudimi k zisku titulu, takže je jedno, kdo góly dává. Samozřejmě mě to těší.

Další aktuality

Filip Vaktor: Slavia mi pomohla futsalově i lidsky
Filip Vaktor: Slavia mi pomohla futsalově i lidsky 04.06.2024

Do Prahy přišel před čtyřmi lety jako mladý hráč sbírat zkušenosti s vrcholovým českým futsalem, odchází jako opora základní sestavy a ostřílený slovenský reprezentant. Filip Vaktor bude na působení v Edenu vzpomínat v dobrém. Nevyloučil, že se jednou může vrátit.

Tomáš Galia: Naše cíle nebyly jen výstřely do tmy
Tomáš Galia: Naše cíle nebyly jen výstřely do tmy 30.05.2024

Trenér Helasu Brno Tomáš Galia před začátkem sezony vyhlásil dva cíle - dvě semifinále - v Poháru SFČR a v 1. Futsal lize. Ten první byl finálovou účastí překonán, na ten druhý jeho klub dosáhl po 19 letech. Při ohlédnutí za skončenou sezonou zkušený trenér nepotvrdil, zda Helas povede i v další sezoně.

Marek Kopecký: Jestli chceme titul, musíme jezdit jinak
Marek Kopecký: Jestli chceme titul, musíme jezdit jinak 19.05.2024

Zatímco po výhře v Heřmanově Městci trenér Plzně Marek Kopecký své hráče chválil, po domácí prohře žádný důvod k pozitivnímu hodnocení nenašel. Hlavní rozdíl viděl v bojovnosti a nasazení, které jeho svěřenci musí v pokračování série změnit, aby uspěli.