Jak hodnotíte třetí utkání?

„Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, protože Helas má dobrý mančaft a udělat poslední třetí krok je vždycky nejtěžší. Hráli jsme ale doma, před našimi fanoušky a tady jsme hodně silní. Přes drobné zakolísání v úvodu druhého poločasu nakonec všechno dobře dopadlo, semifinále jsme ukončili a postoupili do finále.“

Čím si ten výpadek, kdy jste soupeře nechali snížit na 4:2, vysvětlujete?

Nechci se vymlouvat, ale stále nejsme v tom nejlepším herním rytmu. Kvůli soustředění české reprezentace jsme netrénovali kompletní, dlouho nehráli žádný zápas a přišla i nějaká zranění, takže se to teprve teď začíná všechno lepšit. Tři utkání s Helasem nám určitě v herní pohodě pomohly.

Co jste říkal na dnešní zákroky/fauly soupeře?

Některé byly úplně za hranou, absolutně bez balónu a v moderním futsale by toto existovat nemělo. Fauly samozřejmě k utkání patří, ale tato agresivita Moravanů byla nepochopitelná. Vůbec nechápu, proč to rozhodčí netrestali. Podle mne měly být uděleny minimálně dvě červené karty.

Vy jste tvrdost Helasu pocítil v prvním zápase, který jste po podobně ostrém zákroku Cupáka nedohrál. Už jste v pohodě?

Souboje s tímto obráncem byly pro mne velkou zkušeností, protože on je zhruba stejná váhová kategorie jako já, má hodně síly, dobře brání a naše souboje byly na tělo. Nohu ještě trochu cítím, ale není to již nic vážného a určitě mne to ve finále limitovat nebude.

Zmínil jste finálovou sérii, pro vás první v české lize. Těšíte se?

Samozřejmě. Po zásluze se proti sobě postaví dva nejlepší celky soutěže, které si to spolu rozdají o mistrovský titul. Bohužel do něj půjdeme oslabeni o našeho kapitána Matěje Slováčka, ale máme v kádru jiné kvalitní hráče, kteří tuto ztrátu musí zalepit. Finále je prostě finále, všichni do toho půjdeme naplno a věřím, že na jeho konci získáme titul!

Další aktuality

Marek Kopecký: Jestli chceme titul, musíme jezdit jinak
Marek Kopecký: Jestli chceme titul, musíme jezdit jinak 19.05.2024

Zatímco po výhře v Heřmanově Městci trenér Plzně Marek Kopecký své hráče chválil, po domácí prohře žádný důvod k pozitivnímu hodnocení nenašel. Hlavní rozdíl viděl v bojovnosti a nasazení, které jeho svěřenci musí v pokračování série změnit, aby uspěli.

Radim Záruba: Výhodu jsme si vzali zpět
Radim Záruba: Výhodu jsme si vzali zpět 19.05.2024

Radim Záruba se zatím trefil v obou finále, zatímco po domácím utkání neměl důvod k velké radosti, přestože jeho gól byl výstavní, v Plzni se mohl kromě důležité branky radovat i z výhry. Jeden z klíčových chrudimských hráčů nastupuje ve finále po sedmi letech a cítí se na palubovce dobře.

Denis Jiří Kočovský: Nejvíc mi fandí děda v Březnici
Denis Jiří Kočovský: Nejvíc mi fandí děda v Březnici 08.05.2024

Premiéra v základní sestavě A-týmu přišla pro slávistického juniorského mistra Denise Jiřího Kočovského ve třetím semifinále proti mistrovské Plzni. Na nervozitu neměl mladý futsalista příliš času, odvedl spolehlivý výkon a završil tak úspěšnou sezonu, před kterou do Edenu přišel ze Sparty.