Nejprve v krátkosti zhodnoťte odehrané utkání.

Jednalo se o těžké střetnutí, což jsme ale předpokládali. Ostatně v semifinále ligy již žádné lehké zápasy nemůžeme očekávat, protože motivace soupeřů je veliká a totéž platí i o jejich kvalitě. Proto jsme nastoupili soustředěni, jako kdyby šlo o finále a hráli na maximum. Výhra samozřejmě těší.

Přesto byl první poločas z vaší strany takový upracovaný, těžký. Zaskočil vás Helas něčím?

Ani ne. Věděli jsme, že půjde o první zápas po reprezentační přestávce a delší herní pauza nikomu neprospěje. Proto nám trochu trvalo, než jsme chytili ten správný zápasový rytmus. Navíc brněnští hráči měli v úvodu hodně sil a energie, takže se nám stačili vyrovnat. Vypracovali jsme si sice dvě tři šance, ty jsme však neproměnili a Helasu se podařilo opticky lehce vyrovnat hru. My ale věděli, že pokud budeme pokračovat v naší hře, soupeř po přestávce uvadne a našemu tlaku přestane odolávat. Tím se pak dostaneme k většímu množství příležitostí, ze kterých budeme moci i skórovat. A to se také stalo.

Přišlo mi, že hosté hráli hodně tvrdě, mnohdy až za hranou…

Byli jsme na to připraveni a nepřekvapilo nás to. To samé platí i o dlouhé soupeřově power play. Samozřejmě je těžké hrát pořád čtyři proti pěti, udělali jsme při tom i několik chyb, ale v rámci tréninku jsme se na všechny tyto možné situace připravovali a myslím, že jsme je zvládli. A když jsme pak vstřelili nějaké branky, už byl zápas pod naší kontrolou.

Tři minuty před koncem přišel naprosto zbytečný faul Cupáka na Vincenza. Byl jste přímo na palubovce, tak jak jste tuto situaci viděl?

Vincenzo je futsalista, který hraje hodně na sílu a je těžké se proti němu prosadit. Navíc mu dnešní střetnutí opravdu vyšlo. Co však přišlo od soupeřova hráče, to nechápu. Zřejmě ztratil hlavu, ale co jsem viděl, tak jej kopl bez balónu a za mě to byla jasná červená. Co k tomu víc říct? Je to na rozhodčích…

Hned v pátek vás čeká druhé střetnutí v Brně. Jak bude asi vypadat?

Osobně očekávám nejtěžší zápas této série, protože hráči Helasu již nemají co ztratit. Pokud chtějí semifinále natáhnout, musí doma zabojovat. Třetí duel se zase hraje u nás a už by to měli hodně složité. Navíc k postupu by nás pak museli porazit třikrát v řadě, což by pro ně mělo být ohromně těžké. Proto očekávám velmi urputné utkání plné nasazení, protože budou hrát o všechno. My jsme ale připraveni a pojedeme si tam pro druhý bod série.

Další aktuality

Filip Vaktor: Slavia mi pomohla futsalově i lidsky
Filip Vaktor: Slavia mi pomohla futsalově i lidsky 04.06.2024

Do Prahy přišel před čtyřmi lety jako mladý hráč sbírat zkušenosti s vrcholovým českým futsalem, odchází jako opora základní sestavy a ostřílený slovenský reprezentant. Filip Vaktor bude na působení v Edenu vzpomínat v dobrém. Nevyloučil, že se jednou může vrátit.

Tomáš Galia: Naše cíle nebyly jen výstřely do tmy
Tomáš Galia: Naše cíle nebyly jen výstřely do tmy 30.05.2024

Trenér Helasu Brno Tomáš Galia před začátkem sezony vyhlásil dva cíle - dvě semifinále - v Poháru SFČR a v 1. Futsal lize. Ten první byl finálovou účastí překonán, na ten druhý jeho klub dosáhl po 19 letech. Při ohlédnutí za skončenou sezonou zkušený trenér nepotvrdil, zda Helas povede i v další sezoně.

Marek Kopecký: Jestli chceme titul, musíme jezdit jinak
Marek Kopecký: Jestli chceme titul, musíme jezdit jinak 19.05.2024

Zatímco po výhře v Heřmanově Městci trenér Plzně Marek Kopecký své hráče chválil, po domácí prohře žádný důvod k pozitivnímu hodnocení nenašel. Hlavní rozdíl viděl v bojovnosti a nasazení, které jeho svěřenci musí v pokračování série změnit, aby uspěli.