V Kadani jste měl hodně velké herní vytížení. Jaký z toho máte vy osobní pocit?

Někdo už říkal, že to byla moje nejvydařenější sezona, já s tím souhlasím. Odehrál jsem nejvíc minut a to bylo určitě dobře. Jsem spokojený, bylo to pro mne ideální řešení, potřeboval jsem to.

Jak se vám hrálo s takovým hráčem jako je Caio, ale i s těmi ostatními v základní čtyřce?

Je to o dost snazší s nimi nastupovat, kombinovat. Jsou to pro mne velké zkušenosti. S Caiem se hraje dobře, třeba i pro to, že je to menší riziko mu dát přihrávku třeba i trochu do šprajcu, protože člověk ví, že si s tím poradí a udrží míč. Že z toho nehrozí nějaký okamžitý kontr. Navíc má parádní střelu, to všichni víme.

Michala Saláka bylo pořád plné hřiště. Co říkáte jemu?

Smekám před ním, podával super výkony, stoprocentně nám pomohl. Věřím, že ještě něco odkope a neřekl ještě poslední slovo.

Celkově s hostováním v Kadani jste spokojený? V Plzni byste asi sbíral herní čas spíš po minutách...

S tím souhlasím, jsem rád, že jsem ten krok udělal. Ani s cestováním to nebylo tak složité, makám v tátově firmě, takže to s prací také bylo v pohodě. Cesta trvala hodinu a půl, nic tak náročného, co by se nedalo vydržet.

Co vaše osobní bilance, co se týká branek a asistencí?

Jsem rád, že mi to tam padalo. Jak jsem říkal, byla to moje nejlepší sezona. Nezbývá mi, než doufat, že to bude stále jenom lepší a lepší.

Jaké bude vaše hodnocení čtvrtfinálové série s Helasem? Bylo to dramatické, hrálo se na pět zápasů...

Byla to určitě nejtěžší část sezony. Celou sérii jsme odehráli na šest až sedm lidí. Hrálo se to v krátkém časovém rozmezí. V Brně se nehraje nikdy dobře, je tam dlouhá cesta, máte hlavně na začátku těžké nohy. Doma nás hnali domácí fanoušci, tam to bylo lehčí, věřili jsme si.

Co vlastně podle vás sérii rozhodlo?

První dva zápasy v Brně, které jsme prohráli v Brně na penalty. Ty rozhodly. Byli jsme tam blízko i k výhře před rozstřelem. Zpětně je to určitě škoda. Potřebovali jsme prostě bod z venku.

Co jste říkal své první pozvánce do reprezentace?

Přiznám se, že mne to překvapilo. Ale abych nebyl úplně k sobě zase tak kritický, i já si myslím, že se mi sezona povedla. Ale ani přesto jsem to nečekal.

Jaké byly první starty?

Zatím jsem toho moc neodehrál. Ale i každý trénink mi s takovými spoluhráči něco dává. Je to po mentální i fyzické stránce nová zkušenost. Při hře se vždy snažím si zvyknout na nové spoluhráče, které z palubovky neznám, protože s nimi normálně nehraju.

Už víte, co s vámi bude v další sezoně, kde budete působit?

Upřímně řečeno ještě nevím. Po návratu ze Slovenska si konečně odpočinu a uvidíme, co čas přinese. Můj návrat do Plzně určitě vyloučený není.

Další aktuality

Marek Kopecký: Jestli chceme titul, musíme jezdit jinak
Marek Kopecký: Jestli chceme titul, musíme jezdit jinak 19.05.2024

Zatímco po výhře v Heřmanově Městci trenér Plzně Marek Kopecký své hráče chválil, po domácí prohře žádný důvod k pozitivnímu hodnocení nenašel. Hlavní rozdíl viděl v bojovnosti a nasazení, které jeho svěřenci musí v pokračování série změnit, aby uspěli.

Radim Záruba: Výhodu jsme si vzali zpět
Radim Záruba: Výhodu jsme si vzali zpět 19.05.2024

Radim Záruba se zatím trefil v obou finále, zatímco po domácím utkání neměl důvod k velké radosti, přestože jeho gól byl výstavní, v Plzni se mohl kromě důležité branky radovat i z výhry. Jeden z klíčových chrudimských hráčů nastupuje ve finále po sedmi letech a cítí se na palubovce dobře.

Denis Jiří Kočovský: Nejvíc mi fandí děda v Březnici
Denis Jiří Kočovský: Nejvíc mi fandí děda v Březnici 08.05.2024

Premiéra v základní sestavě A-týmu přišla pro slávistického juniorského mistra Denise Jiřího Kočovského ve třetím semifinále proti mistrovské Plzni. Na nervozitu neměl mladý futsalista příliš času, odvedl spolehlivý výkon a završil tak úspěšnou sezonu, před kterou do Edenu přišel ze Sparty.