Ply-off 2024 se přesunulo pod Ještěd, kam zavítal Interobal Plzeň. Tým mající ty nejvyšší ambice. Severočeši bohužel v prvním utkání padli poměrem 0:5, kdy především nula vstřelených branek byla velmi krutá k množství šancí, které hráči měli.

Tento fakt se bohužel opakoval i v rámci druhého zápasu, byť úvod byl velmi strhující. Plzeň nastřelila 3x brankovou konstrukci a Liberec neproměnil 3 ložené šance. Skóre tak otevřel v 8. minutě Vnuk a Plzeň šla do vedení. Velmi pohledný futsal sledovalo zaplněné publikum, které toužilo spolu s FTZS po srovnání. To bohužel nepřišlo a byli to pouze Západočeši, kteří se radovali z branek. Interobal navýšil své poločasové skóre na 5:0. Ve druhém dějství až tolik šancí před Vahalou k vidění nebylo a skóre upravoval pouze náš soupeř do stavu 0:8. Pozitivním faktem je rozhodně první ligový start teprve šestnáctiletého Martina Kurce.

Nutno podotknout, že rapidní rozdíl mezi oběma mužstvy byl znovu v kvalitě zakončení. Liberečtí padli i napodruhé. Série se tak přesouvá opět na Západ !!!

Ohlasy aktérů: 

Viktor Žampa (FTZS Liberec): “Myslím si, že jsme herně úplně nepropadli, ale špatně jsme bránili standardní situace. Buď jsme špatně stáli nebo jsme tam byli pozdě. Špatná zodpovědnost při bránění. V útoku nám chybí taková ta chladnokrevnost. Moc v těch šancích přemýšlíme a pak zvolíme špatné řešení. Taky musím vyzdvihnout výkon Vahyho. Pochytal nám spoustu šancí.”

Daniel Vik (FTZS Liberec): “Atmosféra byla úplně suprová. Bylo to znát, že přišla plná hala. Hrálo se mi s takovou podporou skvěle. Byl bych moc rád, kdyby tolik lidí chodilo i v příští sezoně.”

Tomáš Buchta (Interobal Plzeň): "Začátek byl pro nás stejný jako v Plzni. Soupeř měl několik šanci, ale nevyužil. Pro nás to pak bylo důležité, že jsme vystřelili první branku a následně přidávali další. Zapas jsme ale kontrolovali."

| STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň vyhrála 3:2 a obhájila mistrovský titul!
Plzeň vyhrála 3:2 a obhájila mistrovský titul! 24.05.2024

Interobal Plzeň je potřetí mistrem! Ve čtvrtém finále na domácí palubovce porazila Chrudim 3:2 a zvítězila nad svým největším rivalem 3:1 na zápasy! Dramatické utkání bylo posledním vystoupením legendárního Lukáše Rešetára v kariéře, kdy získal třináctý mistrovský titul. Prvním místem se loučí také trenér Marek Kopecký.

Z kabiny: V pátek čtvrté finále. Rozloučí se Kopecký a Rešetár obhajobou titulu?
Z kabiny: V pátek čtvrté finále. Rozloučí se Kopecký a Rešetár obhajobou titulu? 23.05.2024

V pátek od 18 hodin začne v plzeňské hale Lokomotiva čtvrté finále napínavé a vyhecované série. Pro Marka Kopeckého a Lukáše Rešetára to bude poslední domácí utkání. Oslaví ho obhajobou, nebo se rozhodne až v neděli v pátém finále? Co zaznělo z kabin?

Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol
Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol 20.05.2024

Plzeň v Heřmanově Městci jako první inkasovala, ale soustředěným výkonem a dvěma brankami Kaká otočila skóre a odvezla si mečbol. Ve čtvrtém zápase v pátek 25. května bude mít tak první možnost udělat poslední krok k obhajobě.