Domácí do utkání vstupovali s dvěma novými akvizicemi, kterými byly brankař Marek Kalina a Roman Bala. Oba zmiňovaní se velkou měrou podíleli na výborném týmovém výkonu domácího týmu.

Do první půle nastoupil tým okolo hrajícího trenéra Martina Janečky ve velkém tempu, které umocnila i zaplněna bystřická hala, která od začátku táhla domácí futsalisty za vítězstvím. V prvním dějství jsme mohli vidět velké množství krásných futsalových situací. Hostující tým byl taktéž velmi aktivní, ale proti byl vždy skvěle chytajici Kalina.
Do druhé půle vstoupili domácí ještě lépe, než do půle první a díky hattricku domácího kapitána Lošťáka se vždy SKUP drželo minimálně o branku před svým soupeřem.

Domácí tým také skvěle zvládl hru proti pěti. Kaňkou na včerejším utkání tak byly tři červené karty, jedna pro domácí a dvě pro hostující tým.

Ohlasy aktérů:

Jakub Řičica (místopředseda SKUP): „Dneska jsme začali sérii pro nás velmi důležitých zápasů. Konečně se na nás usmálo i štěstí. Proměňovali jsme šance a urvali jsme první vítězství. Chtěl bych kluky moc pochválit za dnešní výkon. Věřím, že nás dnešek nakopne a předvedeme tyhle výkony i v dalších zápasech."

Jaromír Ježek (Mělník): „Prohráli jsme si to sami, soupeř hrozil jen ze standardek a z výhozu do druhého vápna. To, co my neproměníme za šance, je velká smůla. Nechápu, jak se nám povedlo si dát tři vlastní góly a dostat dvě červené karty. Za stavu 3:2 jsme měli odskočit na 4:2, místo toho to je 3:4. Zápas jsme podcenili a i výsledek podle toho dopadl.”

| STATISTIKY

Další aktuality

Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol
Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol 20.05.2024

Plzeň v Heřmanově Městci jako první inkasovala, ale soustředěným výkonem a dvěma brankami Kaká otočila skóre a odvezla si mečbol. Ve čtvrtém zápase v pátek 25. května bude mít tak první možnost udělat poslední krok k obhajobě.

Z kabiny: V pondělí třetí finále, kdo získá mečbol?
Z kabiny: V pondělí třetí finále, kdo získá mečbol? 20.05.2024

V pondělí 20. května od 19 hodin začne třetí dějství letošní finálové série. Chrudim přivítá v Heřmanově Městci Plzeň. Jeden z finalistů získá mečbol? Kdo to bude?

Chrudim vrátila Plzni úder, finálová série je vyrovnaná!
Chrudim vrátila Plzni úder, finálová série je vyrovnaná! 17.05.2024

Finále je srovnané 1:1 na zápasy! Chrudim oplatila Plzni prohru z úvodního duelu, na západě Čech vyhrála 5:2 a v pondělí bude usilovat v Heřmanově Městci o mečbol. Dvě branky vstřelil Ewerton, po jedné bratři Drozdové a Záruba. Za domácí se prosadili Vnuk a Kaká.