Před utkáním si mnoho domácích příznivců pokládalo otázku, o jaký půjde zápas, jestli o trápení podobné Olomouci nebo o brankové hody jako v Ústí nad Labem. A bohužel v úvodu to vypadalo na první variantu. Chrudimští prakticky od první sekundy dobývali vlčí svatyni, díky urputné obraně se ale brněnský beton nedařilo prolomit a nepřicházely ani větší šance. S předváděnou hrou nebyl spokojený ani trenér Alecio, a tak si vzal již v 8. minutě oddechový čas. Krátce poté se objevil v první vyložené příležitosti zápasu Záruba, v jasné pozici však netrefil poloprázdnou klec. Stav se tak poprvé měnil ve 14. minutě, kdy se přízemní křížnou střelou přesně trefil Max. Za dvě minuty přidal druhý úspěch po pěkné kombinaci Záruba a utkání se začalo ubírat očekávaným směrem. Z ojedinělé akce sice nastřelil břevno Kratochvíl, bratři Drozdové však ještě do přestávky navýšili skóre na poločasových 4:0.

Převaha Východočechů pokračovala i po přestávce a pátý zářez si připsal opět Pavel Drozd. Následně přišlo krátké zmrtvýchvstání Vlků, kteří se snažili alespoň o čestný úspěch, jejich snažení ale utnul David Drozd (6:0). Tím se zápas definitivně zlomil a Chrudimští nasázeli soupeři dalších pět branek, čímž zastavili své skóre na číslovce jedenáct. Kulatý desátý gól načepoval Brňanům Záruba a završil tak svůj hattrick. Dvakrát se prosadil i mladíček Krotil. Pozoruhodný účet pak zapsal André, který se tentokrát proměnil ze střelce v nahrávače a k jedné vstřelené brance přidal pět asistencí. Diváci tak odcházeli domů spokojeni.

Ohlasy aktérů

Radim Záruba (FK Chrudim): „Utkání probíhalo od začátku v naší režii. Diktovali jsme tempo hry, jen chyběly branky. Nakonec těch šancí bylo méně, ale na druhou stranu jsme měli lepší efektivitu. Když jme se do ní dostali, tak jsme ji proměnili."

Radek Toman (trenér ŽV Brno): "Gratuluju Chrudimi k vítězství, jsou prostě někde jinde než my. I když to bohužel výsledkově nevypadá, oproti minulému zápasu s Plzní to bylo nebe a dudy. Potvrdili to i domácí, že dnešní konečné skóre je pro nás docela kruté."

| STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala
Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala 21.02.2024

Interobal nedal v dohrávce Olympiku v jeho hale šanci a vyhrál 9:1. Branky obstaralo osm různých střelců, mezi nimi i brankář Vahala, který přidal dvě asistence. Jednu přihrávku zapsal i uzdravený Knobloch. Plzeň je druhá, Mělník devátý.

Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci
Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci 21.02.2024

Chrudim si v Brně poradila s taktikou Helasu a odvezla si z Brna tři body, i přestože třikrát inkasovala. Po dvou brankách dali Vincenzo a Igor, po jedné André a Pavel Drozd. Helas čeká v příštím kole klíčový duel v Chomutově.

Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce
Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce 20.02.2024

Ve středu se představí oba top týmy v dohrávkách. Chrudim čeká náročný duel v Brně na Helasu, kde vloni remizovala 2:2. Interobal Plzeň míří do Mělníka, kde minulý pátek padla Slavia. Co zaznělo z kabin?