S průběhem prvního poločasu nebyl trenér Sláma příliš spokojený, slávisté se dopouštěli nedůsledností v obraně a pouštěli soupeře do šancí. Přesto první dvě branky dali jeho svěřenci – v sedmé minutě dotáhl kontr Jan Křemen a o deset minut později zakončil Havrda kombinaci Křemena a Jana Homoly. Slavia vedla o přestávce 2:0.

Rapidu se podařilo po změně stran snížit, když se ve 22. minutě před brankou nejlépe zorientoval Ondřej Žežulka, který překonal svého bratra – 1:2. Slávisté odpověděli rázně, během čtyř minut Ševčík, Míča a Hrdina navýšili náskok hostů na 5:2. Ve 28. minutě Rapid znovu snížil po brance Martina Gajdoše – 2:5. Také tentokrát přišla odpověď v podobě řady branek, během tří a půl minuty od třicáté první minuty uzavřel Míča hattrick a podruhé se trefili také Křemen a Havrda, a tím stanovili také konečný výsledek 9:2 pro Slavii.

Ohlasy aktérů

Martin Dlouhý (trenér FC Rapid Ústí nad Labem): "Mrzí mě, že po herně povedeném prvním poločase se nám nepodařilo proměňovat brankové příležitosti. Slavia odskočila na dva góly, na které jsme reagovali až ve druhém dějství. Bohužel po snížení na 1:2 jsme začali více riskovat, soupeř nás potrestal v rozmezí čtyř minut třemi góly. Na to jsme již nedokázali odpovědět. Po vánoční přestávce se musíme připravit na naše důležitá utkání."

Zdeněk Sláma (trenér Slavie): "První poločas byl na šance vyrovnaný, na můj vkus jsme dělali až moc chyb v obraně, dopředu to bylo lepší. Dali jsme dva góly, ale kdyby je dal Rapid a bylo to 2:0 pro ně, nikdo se nemohl moc divit. V druhém poločase jsme se na druhou stranu strašně zvedli, sice jsme inkasovali, ale výkonem jsme si už vítězství zasloužili."

| STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala
Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala 21.02.2024

Interobal nedal v dohrávce Olympiku v jeho hale šanci a vyhrál 9:1. Branky obstaralo osm různých střelců, mezi nimi i brankář Vahala, který přidal dvě asistence. Jednu přihrávku zapsal i uzdravený Knobloch. Plzeň je druhá, Mělník devátý.

Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci
Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci 21.02.2024

Chrudim si v Brně poradila s taktikou Helasu a odvezla si z Brna tři body, i přestože třikrát inkasovala. Po dvou brankách dali Vincenzo a Igor, po jedné André a Pavel Drozd. Helas čeká v příštím kole klíčový duel v Chomutově.

Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce
Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce 20.02.2024

Ve středu se představí oba top týmy v dohrávkách. Chrudim čeká náročný duel v Brně na Helasu, kde vloni remizovala 2:2. Interobal Plzeň míří do Mělníka, kde minulý pátek padla Slavia. Co zaznělo z kabin?