Oba týmy věděly, že vítězství v tomto utkání může být výraznou nápovědou při řešení sestupového rébusu. Po úvodním oťukávání přišla sedmá minuta a v ní padly tři branky během třiceti sekund (6:04 - Chráscina, 6:18 - Brázdil, 6:34 - Lošťák)! ŽV šli do vedení, které okamžitě ztratili a bylo to 1:2! V následujících minutách mohl vývoj utkání nabrat zcela jiný směr, jelikož domácí tým musel ustát několik nebezpečných ataků a brankových příležitostí hostí, kteří byli po bleskovém obratu skóre pochopitelně na koni. Hosté si vypomáhali i hrou s brankářem v poli a ve 14. na to doplatili - po Chroustem vybojovaném míči vyrovnával Havlín do odkryté branky, ve které zaskakoval za vyběhnuvšího brankáře pouze bránící hráč. Čtyřicet sekund po vyrovnání šli Vlci dokonce do vedení. Hosté se provinili šestým akumulovaným faulem a z 10m pk prostřelil jejich brankáře opět domácí kanonýr Havlín - 3:2. V závěru poločasu přidali domácí čtvrtou branku, když po akci Silného po levé straně dorážel do prázdné Koutný a zaznamenal tak svůj premiérový prvoligový gól.

Po změně stran se pět minut hrálo nahoru / dolů a poté přišla 26., ve které padly opět dvě branky. Nejprve Svoboda zužitkoval před prázdnou brankou Havlínův dlouhý křižný pas a poté Havlín skóroval z podobného místa odkud předtím nahrával Svobodovi. Když se ve 30. po Chráscinově přihrávce přes celé hřiště do listiny střelců zapsal opět Havlín bylo to již 7:2 a zdálo se být rozhodnuto. Zdramatizování ale přišlo ve 32. ve které padly další dva "slepené" góly a oba vstřelili hosté (Lapčík, Lošťák) - 7:4. Poslední pětiminutovka byla "divočina", při které padlo ještě 5 branek (Chroust, Havlín, Chroust, Kratochvíl - Janečka) a konečný stav se zastavil na velmi nečekaném skóre 11:5. Dominik Havlín vstřelil 5 branek a domácí tým se v průběžné tabulce posunul před svého soupeře. Zápas se hrál v rámci projektu Futslových pondělků za asistence kamer ČT a i když se možná nejednalo o futsal supervrcholové kvality, pro běžného diváka to byla velká zábava a propagaci futsalu jako takového zápas zcela jistě prospěl.

Ohlasy aktérů

Radek Toman (trenér ŽV): "Dnes to byl typický zápas mužstev hrajících o záchranu. Spíše boj než ukázkový futsal. Důležité utkání jsme ale zvládli a vítězství nás snad nakopne do dalších zápasů. Chtěl bych ještě poděkovat speciálně našim skvělým fanouškům za jejich podporu."

Jan Křižák (hráč Olomouce): "Přijeli jsme na půdu dobře připraveného soupeře. Opět nás trápila efektivita v koncovce. A soupeř trestal každou naši chybu."

| STATISTIKA

Další aktuality

Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol
Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol 20.05.2024

Plzeň v Heřmanově Městci jako první inkasovala, ale soustředěným výkonem a dvěma brankami Kaká otočila skóre a odvezla si mečbol. Ve čtvrtém zápase v pátek 25. května bude mít tak první možnost udělat poslední krok k obhajobě.

Z kabiny: V pondělí třetí finále, kdo získá mečbol?
Z kabiny: V pondělí třetí finále, kdo získá mečbol? 20.05.2024

V pondělí 20. května od 19 hodin začne třetí dějství letošní finálové série. Chrudim přivítá v Heřmanově Městci Plzeň. Jeden z finalistů získá mečbol? Kdo to bude?

Chrudim vrátila Plzni úder, finálová série je vyrovnaná!
Chrudim vrátila Plzni úder, finálová série je vyrovnaná! 17.05.2024

Finále je srovnané 1:1 na zápasy! Chrudim oplatila Plzni prohru z úvodního duelu, na západě Čech vyhrála 5:2 a v pondělí bude usilovat v Heřmanově Městci o mečbol. Dvě branky vstřelil Ewerton, po jedné bratři Drozdové a Záruba. Za domácí se prosadili Vnuk a Kaká.