Úvod zápasu vyšel lépe hostům. Ti v první minutě využili zaváhaní v obraně a otevřeli skóre zápasu – 0:1. Na to reagovala nová brazilská akvizice RABISCO. Levonohý křídelník se trefil bodlem přímo do šibenice – 1:1. Obrat zajistila dvojice Žoček – VYČÍTAL, kdy druhý jmenovaný zkušeně zavřel zadní tyč. Dobře kombinující Rapid nezahálel. Stav skóre opět srovnal díky dobré práci pivota Žežulky – 2:2. Bohužel pro FTZS vítězství na svou stranu strhl Zápotocký Ji., který se prosadil netradičně hlavou po rohovém kopu – 2:3. Do šaten se šlo přeci jen za remízového stavu. V akci byl znovu RABISCO, který naopak svou slabší nohou stav na světelné tabuli srovnal – 3:3.

Druhá půle začala stejně, jako ta první. Rapid sehrál dobře hru v pěti, kdy na konci pohledné akce stál Šebek – 3:4 z pohledu domácích. Srovnání přišlo zanedlouho. RABISCO obešel brankáře a zkompletoval hattrick – 4:4. O pár minut později se FTZS radoval z otočky. Pozorný kapitán Žoček uvolnil VYČÍTALA a ten si připsal svou druhou trefu v zápase – 5:4. Na 6:4 pálil s chutí hrající RABISCO, který z PVK z hranice vápna nedal hostujícímu brankáři šanci. V utkání nezahálela ani druhá zámořská akvizice. ALLANZIN si pohrál s Vobořilem a lobem zvýšil na 7:4. Rapid hrající power-play dotáhl jednu akci do gólu 7:5 a následně ho trestal s chutí hrající VYČÍTAL, který zkompletoval hattrick a udělal tečku za velmi povedeným zápasem plného zvratů, pohledných akcí a branek!

Ohlasy aktérů

David Vyčítal (autor hattricku): “Tak v první řadě jsem šťastný za tři body a jsem moc rád, že jsem mohl takto pomoct týmu. Měl jsem hroznou radost, když jsem se dozvěděl, že jsem v nominaci, protože poslední týdny nebyly úplně lehké. Na hřišti jsem se pak cítil úplně skvěle, hrálo se mi opravdu dobře. Ještě před zápasem si mě vzal stranou Kuba Žoček a řekl mi, co a jak a fungovalo nám to. Mám z dnešního zápasu obrovskou radost.”

Jakub Dlask (brankář Liberce): "Utkání rozhodly individuální výkony našich hráčů. Bohužel jsme ze začátku utkání inkasovali laciné branky a museli dotahovat. Soupeř hrozil hlavně ze standardních situací a rychlých brejků po našich ztrátách. Jsme moc rádi, že jsme zápas zvládli a mohli jsme všem fanouškům dopřát radost z výhry.”

Jan Šebek (hráč Rapidu): "Měli jsme dobrý start do zápasu, škoda ze jsme neodskočili o dvě branky, pak by se nám lépe dýchalo. Pak nám ukázali svou sílu brazilský kluci a bohužel nás porazili právě oni."

 

| STATISTIKY

Další aktuality

Helas Brno mění po 42 letech vedení,  propojuje se s akademií Orla Řečkovice
Helas Brno mění po 42 letech vedení, propojuje se s akademií Orla Řečkovice 04.07.2024

Legendární prvoligový klub Helas Brno, jenž se řadí mezi nejstarší tuzemské futsalové značky, mění po 42 letech majitele. Zakladatel Jan Loup předává štafetu novému pětičlennému vedení.

David Ploc: Cílem Klokanů je zabudování se v 1. Futsal lize
David Ploc: Cílem Klokanů je zabudování se v 1. Futsal lize 04.07.2024

Vedení futsalových Klokanů finišuje přípravy před startem letní přípravy na nejvyšší futsalovou soutěž. Při té příležitosti jsme vyzpovídali ředitele a zároveň hráče našeho klubu, Davida Ploce. Ten nám poodkryl, jak se zrodil administrativní postup do nejvyšší soutěže, klubové cíle pro nadcházející sezónu a také zmínil jednu z velkých věcí, která v létě Klokany čeká.

Nový ročník 1. Futsal ligy odstartuje na konci srpna
Nový ročník 1. Futsal ligy odstartuje na konci srpna 02.07.2024

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR v minulém týdnu schválil podobu Termínové listiny 2024/2025, což je klíčový dokument také pro nejvyšší soutěž. Přečtěte si, co a kdy nás čeká.