Nejprve mi v krátkosti zhodnoťte utkání v Itálii.

Do zápasu jsme vstoupili dobře a brzy si vypracovali dvoubrankové vedení, bohužel Italové dokázali do poločasu skóre otočit. Ve druhé půli se nám podařilo opět dostat do vedení, ale ani tentokrát jsme příznivý výsledek neudrželi a navíc deset sekund před koncem inkasovali rozhodující gól. Dá se to tedy shrnout tak, že jsme ani ve třetím zápase kvalifikace neodehráli špatné utkání, ale stále jsme bez bodu a to hodně mrzí.

Jaká byla po smolné koncovce v kabině atmosféra?

Všichni jsme samozřejmě byli zklamaní a naštvaní, protože jsme věděli, že jsme měli na to favorizované Italy porazit.

Postup na Mistrovství světa je zřejmě ztracen, přesto vás hned ve středu čeká odveta s Itálií v Plzni. Jaká asi bude?

V odvetě chceme uspět a vrátit Italům porážku. Naším cílem bude získat tři body a věřím, že před domácím publikem se nám to povede.

Pojďme na klubovou úroveň. Kdy se vaše chrudimská čtveřice vrátí zpět ke kádru FK Chrudim?

Do přípravy se zapojíme hned prvním tréninkem po reprezentačním srazu, tedy v pátek. Samozřejmě se hned začneme soustřeďovat na čtvrtfinále poháru, které nás čeká příští úterý v Plzni.

Co jste vůbec na srazu reprezentace říkali losu čtvrtfinále Poháru SFČR?

Všichni jsme se shodli na tom, že by bylo mnohem lepší, kdyby se takový zápas odehrál později, v dalších kolech, ale pro oba týmy je strategie jasná. Jestli chce některý tým vyhrát pohár, stejně musí porazit všechny.

Bude těžké se během pár dnů proměnit z rolí spoluhráčů na role protihráčů?

Nemyslím si, že by to bylo nějak těžké. Vždyť to nebude poprvé, co se hned po srazu utkáme s někým z nároďáku. Pro nás už je to běžná věc.

Jak tedy vidíte samotný zápas, postoupíme?

Věřím, že jsme v lepší formě, než jsme byli na začátku sezony. A také, že nový systém, který po nás trenér chce, máme více zažitý. Určitě chceme vyhrát a postoupit do další fáze.

Další aktuality

Marek Kopecký: Jestli chceme titul, musíme jezdit jinak
Marek Kopecký: Jestli chceme titul, musíme jezdit jinak 19.05.2024

Zatímco po výhře v Heřmanově Městci trenér Plzně Marek Kopecký své hráče chválil, po domácí prohře žádný důvod k pozitivnímu hodnocení nenašel. Hlavní rozdíl viděl v bojovnosti a nasazení, které jeho svěřenci musí v pokračování série změnit, aby uspěli.

Radim Záruba: Výhodu jsme si vzali zpět
Radim Záruba: Výhodu jsme si vzali zpět 19.05.2024

Radim Záruba se zatím trefil v obou finále, zatímco po domácím utkání neměl důvod k velké radosti, přestože jeho gól byl výstavní, v Plzni se mohl kromě důležité branky radovat i z výhry. Jeden z klíčových chrudimských hráčů nastupuje ve finále po sedmi letech a cítí se na palubovce dobře.

Denis Jiří Kočovský: Nejvíc mi fandí děda v Březnici
Denis Jiří Kočovský: Nejvíc mi fandí děda v Březnici 08.05.2024

Premiéra v základní sestavě A-týmu přišla pro slávistického juniorského mistra Denise Jiřího Kočovského ve třetím semifinále proti mistrovské Plzni. Na nervozitu neměl mladý futsalista příliš času, odvedl spolehlivý výkon a završil tak úspěšnou sezonu, před kterou do Edenu přišel ze Sparty.