Nejprve mi v krátkosti zhodnoťte utkání v Itálii.

Do zápasu jsme vstoupili dobře a brzy si vypracovali dvoubrankové vedení, bohužel Italové dokázali do poločasu skóre otočit. Ve druhé půli se nám podařilo opět dostat do vedení, ale ani tentokrát jsme příznivý výsledek neudrželi a navíc deset sekund před koncem inkasovali rozhodující gól. Dá se to tedy shrnout tak, že jsme ani ve třetím zápase kvalifikace neodehráli špatné utkání, ale stále jsme bez bodu a to hodně mrzí.

Jaká byla po smolné koncovce v kabině atmosféra?

Všichni jsme samozřejmě byli zklamaní a naštvaní, protože jsme věděli, že jsme měli na to favorizované Italy porazit.

Postup na Mistrovství světa je zřejmě ztracen, přesto vás hned ve středu čeká odveta s Itálií v Plzni. Jaká asi bude?

V odvetě chceme uspět a vrátit Italům porážku. Naším cílem bude získat tři body a věřím, že před domácím publikem se nám to povede.

Pojďme na klubovou úroveň. Kdy se vaše chrudimská čtveřice vrátí zpět ke kádru FK Chrudim?

Do přípravy se zapojíme hned prvním tréninkem po reprezentačním srazu, tedy v pátek. Samozřejmě se hned začneme soustřeďovat na čtvrtfinále poháru, které nás čeká příští úterý v Plzni.

Co jste vůbec na srazu reprezentace říkali losu čtvrtfinále Poháru SFČR?

Všichni jsme se shodli na tom, že by bylo mnohem lepší, kdyby se takový zápas odehrál později, v dalších kolech, ale pro oba týmy je strategie jasná. Jestli chce některý tým vyhrát pohár, stejně musí porazit všechny.

Bude těžké se během pár dnů proměnit z rolí spoluhráčů na role protihráčů?

Nemyslím si, že by to bylo nějak těžké. Vždyť to nebude poprvé, co se hned po srazu utkáme s někým z nároďáku. Pro nás už je to běžná věc.

Jak tedy vidíte samotný zápas, postoupíme?

Věřím, že jsme v lepší formě, než jsme byli na začátku sezony. A také, že nový systém, který po nás trenér chce, máme více zažitý. Určitě chceme vyhrát a postoupit do další fáze.

Další aktuality

Ondru Míču první góly po návratu netěšily
Ondru Míču první góly po návratu netěšily 06.10.2023

Ondřej Míča se trefil do sítě poprvé po svém návratu do Edenu, když v Heřmanově Městci ve třetí minutě otevřel skóre zápasu proti Chrudimi. Později přidal i druhý gól po střele z penalty z 10m. Na noze měl hattrick, ale jeho další pokus ze stejné vzdálenosti mezi tyčemi neskončil. Radost z branek ale jednatřicetiletý futsalista po zápase neměl.

Lukáš Perina: V Americe mi futsal chyběl!
Lukáš Perina: V Americe mi futsal chyběl! 22.09.2023

Bylo to možná trochu překvapení, když se v dresu Helasu Brno objevil před začátkem sezony Lukáš Perina, který své první starty v 1. Futsal lize získal na jihu Čech v Dynamu PCO České Budějovice. Nejenom proto, že měl své studium v USA naplánované na delší čas. Jak se to celé vlastně seběhlo?

Petr Brázdil: Chceme s Olomoucí skončit do šestého místa
Petr Brázdil: Chceme s Olomoucí skončit do šestého místa 19.09.2023

Petr Brázdil vyhrál v minulé sezoně cenu pro Nováčka roku. V druhé sezoně se stejně jako jeho tým chce dívat v tabulce trochu výš. S jedním z lídrů SKUP Olomouc jsme si povídali během futsalového turnaje akademických her právě v Olomouci. Vrátili jsme se k dramatickému duelu s Helasem Brno a probrali i ambice v nové sezoně.