Jaké byly vaše bezprostřední pocity po zápase proti Chrudimi?

Je to prostě prohra. S Chrudimí je to těžké. Do stavu 3:3 jsme hráli dobře, pak nás zlomil čtvrtý a pátý gól a už jsme se nedokázali dostat na kontaktní branku. Pak už nám asi trochu i došly síly.

V prvním poločase jste ale drželi krok, což nebylo u zápasů Slavie na palubovce Chrudimi zvykem. Těší vás alespoň tohle?

Jo, určitě. Na druhou stranu Honza Žežulka toho dost pochytal. My jsme ale také mohli chodit víc do zakončení, málo jsme se dostávali do střelby. Jak říkáte, drželi jsme s nimi krok, v druhém poločase jsme to dotáhli na tři tři. Pak už jsme to nezvládli.

Dal jste první gól po návratu do Slavie, sedla vám ta střela perfektně?

Já jsem původně nechtěl bodlem střílet, protože mne to po zranění pořád bolí. Ale řekl jsem si, že to risknu a spadlo to tam.

Co vaše penalty, jednu jste dal napodruhé, druhou už ne…

Už při rozběhu jsem si všiml, že je brankář trochu blíž, než by měl být. Takže mne nepřekvapilo, že se opakovala. Mrzí mne ta druhá, neproměněná. Tu jsem měl hrát trochu výš a spadla by tam. Netrefil jsem jí tak, jak jsem chtěl.

Máte alespoň trochu radost z těch branek, že vám to tam začalo padat?

Ale jo, ale prohráli jsme 3:6. Kdo dal a nedal branky, je vlastně jedno.

Při power-play jste stejně jako proti Plzni několikrát zůstal v brance a šel jste chytat. To děláte, protože vás to baví, nebo to nestíháte?

Já hlavně nechci, abychom dostali nějaký zbytečný gól do prázdné branky, když to nestihneme se vystřídat. Ale zase jsem žádný gól nedostal! Mám další čisté konto.

Po reprepauze vás čeká Chomutov doma, to bude jiný zápas…

Já doufám, že nepřipustíme žádné drama, máme dost času se na to připravit. Musíme zase ukázat, že jsme doma silní a nastřílet i hodně branek.

Další aktuality

David Drozd: Jsme v lepší formě než na začátku sezony
David Drozd: Jsme v lepší formě než na začátku sezony 09.10.2023

Česká futsalová reprezentace odehrála v pátek třetí zápas finální fáze kvalifikace o Mistrovství světa 2024, když v Itálii smolně podlehla domácímu výběru 5:6 gólem deset vteřin před koncem. V utkání byla hodně vidět čtyřčlenná chrudimská ekipa, která se podepsala pod čtyři z pěti vstřelených branek. O střetnutí, ale nejen o něm, jsme si popovídali se zkušeným univerzálem Davidem Drozdem.

Lukáš Perina: V Americe mi futsal chyběl!
Lukáš Perina: V Americe mi futsal chyběl! 22.09.2023

Bylo to možná trochu překvapení, když se v dresu Helasu Brno objevil před začátkem sezony Lukáš Perina, který své první starty v 1. Futsal lize získal na jihu Čech v Dynamu PCO České Budějovice. Nejenom proto, že měl své studium v USA naplánované na delší čas. Jak se to celé vlastně seběhlo?

Petr Brázdil: Chceme s Olomoucí skončit do šestého místa
Petr Brázdil: Chceme s Olomoucí skončit do šestého místa 19.09.2023

Petr Brázdil vyhrál v minulé sezoně cenu pro Nováčka roku. V druhé sezoně se stejně jako jeho tým chce dívat v tabulce trochu výš. S jedním z lídrů SKUP Olomouc jsme si povídali během futsalového turnaje akademických her právě v Olomouci. Vrátili jsme se k dramatickému duelu s Helasem Brno a probrali i ambice v nové sezoně.