Chrudimští futsalisté nastoupili proti Slavii v kompletní sestavě a i přesto, že v úvodních minutách měli více ze hry, inkasovali jako první. V polovině třetí minuty dostal chvilku prostoru slavistický Ondřej Míča, jehož prudká rána po zemi dostala sešívané do vedení. Z náskoku se ale Slavia dlouho neradovala. Svůj střelecký instinkt prokázal nejprve André, na jehož ostrou ránu dosud skvěle chytající Žežulka nestačil, vzápětí se po hezkém průniku jeden na jednoho prosadil také David Drozd.

Hektický závěr poločasu však zamíchal kartami. Chrudim velmi rychle posbírala pět faulů a po dalších nedovolených zákrocích musela čelit dokonce třem desetimetrovým kopům. Jeden z nich proměnil Ondřej Míča a srovnal na 2:2. Definitivní podobu výsledku prvního poločasu dal André, který ukázal, že mu heřmanoměstecká palubovka bude střelecky sedět.

Po přestávce se velké emoce přece jen uklidnily, průběh poločasu a zmařené chrudimské šance rozvířila až vyrovnávací trefa Jana Křemena, který zůstal nehlídaný na zadní tyči. Vyrovnávací gól hostujícího celku nakonec Chrudimské probral, favorit duelu si již dokázal zbytek utkání pohlídat.

Vítězná branka jde na vrub Andrého, jenž ukázkovým pasem našel před prázdnou brankou Pavla Drozda, který již neměl práci složitou. Stejný hráč se prosadil o 77 sekund později znovu, definitivní razítko na chrudimské vítězství udělal bratr David Drozd ve 36. minutě. Chrudim v důležitém souboji porazila Slavii Praha 6:3 a zůstala na předních místech 1. Futsal ligy.

Ohlasy aktérů

Pavel Drozd (FK Chrudim): „Byl to vyrovnaný a hodně těžký zápas. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, což Slavie dokázala už v utkání s Plzní. Mají kvalitní, mladé mužstvo, my se stále sžíváme s novým stylem. Slavia se dostala do vedení a poté jsme se těžko dostávali do zápasu. Dobře, že jsme rychle otočili a dotáhli zápas do vítězství."

Ondřej Míča (SK Slavia): "Do stavu 3:3 jsme hráli dobře, drželi jsme s nimi krok, třetí a čtvrtý gól nás možná zlomil, už jsme nedosáhli na kontaktní branku. Moje góly? První jsem napálil bodlem, i když to bylo bolavou nohou, druhý padl z penalty. Mrzí mne ale ta moje druhá penalta, kdy jsem měl mířit trochu výš a spadlo by to tam. Ale když jsme prohráli, tak je to vlastně jedno, kdo dal a nedal gól. Máme teď čas se připravit pořádně na domácí zápas s Chomutovem a zvládnout ho za tři body."

| STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň v Chomutově neinkasovala a udržela svou pevnou pozici v TOP3
Plzeň v Chomutově neinkasovala a udržela svou pevnou pozici v TOP3 10.12.2023

Futsalisté Plzně rozhodli o své nedělní výhře v Chomutově už během první půle. Na výsledku 5:0 se jedním gólem podílel také brankář Ondřej Vahala.

Helas před kamerami prolomil sérii porážek. Kadaň padla počtvrté v řadě
Helas před kamerami prolomil sérii porážek. Kadaň padla počtvrté v řadě 10.12.2023

Po bezbrankovém prvním poločase si vzal v Kadani taktovku brněnský Helas, který jako první otevřel skóre a určil ráz nedělního zápasu. Jihomoravané si odvezli tři body po vítězství 5:2.

VÝSLEDKY: Helas si taktickým výkonem dokráčel pro cenné tři body
VÝSLEDKY: Helas si taktickým výkonem dokráčel pro cenné tři body 10.12.2023

Základní část 1. Futsal ligy 2023/2024 nabídla zápasy 12. kola. Poslední v roce 2023! Podívejte se na kompletní výsledky. Přímý přenos jsme vysílali netradičně v neděli z Kadaně. V pondělí je totiž reprezentační sraz před dvěma zápasy kvalifikace MS.