Nejprve mi v krátkosti zhodnoťte dnešní zápas, který přinesl dva naprosto rozdílné poločasy.

Očekával jsem těžké utkání, což se potvrdilo. Soupeře jsem v obou zápasech letošní ligy viděl, prezentuje se velmi dobrými výkony a na to, že je nováčkem soutěže, jde o kvalitní mužstvo. My se stále učíme novou hru a tím bohužel dáváme každému protivníkovi určitou výhodu, protože naši hráči pořád ještě přesně neví, co hrát. Je to ale jen otázka času. Věřím, že se to bude rychle zlepšovat.

Ve druhém poločase se hra mužstva rapidně zlepšila. Připomínala už tu, jakou si představujete?

Určitě ne. I když jsme se zvedli a oproti první půli šlo o diametrální rozdíl, hra byla stále ještě hodně daleko od toho, jakou od týmu očekávám. Pořád však říkám, že je brzy na to, aby tým hrál to, co od něj chci.

Jste u mužstva již měsíc, takže můžete hodnotit. Daří se vám s týmem pracovat?

Jsem přesvědčen, že od počátku naší společné práce je vidět posun, zlepšujeme se jak fyzicky, tak takticky. Bude to ale ještě chvíli trvat. Kluci tu velmi dlouhou dobu, sedm let, hráli jiný systém a změnit to všecko prostě nějaký čas vyžaduje.

1. Futsal liga má odehraná tři kola, která jste určitě poctivě sledoval. Co kvalitě soutěže říkáte?

Podle toho, co jsem viděl, si myslím, že její úroveň je dobrá. Některé týmy mají skvělé individuální hráče, jiné zase hrají jako kolektiv, ale celkově soutěž špatná není. Není to tedy top, ale je to dobré. Ostatně dnes se to potvrdilo v prvním poločase, kdy jsme s nováčkem hráli vyrovnaný zápas.

Nejvyšší českou soutěž teď čeká třítýdenní reprezentační pauza. Co bude čekat váš tým?

Víme, že do konce roku budeme bohužel mít tři reprezentační přestávky a nezbývá nám, než se s tím srovnat. Šest kluků bude hrát za národní výběry a ti dostanou nějaký individuální plán. My, co tady zůstaneme, budeme tvrdě pracovat.

Na závěr mi řekněte, zda jste již měl možnost seznámit se s městem Chrudim a jak se vám tu líbí.

Upřímně přiznám, že jsem se z domu ještě moc nedostal. Na začátku mého působení tady je moc věcí, které chci změnit, a to ode mne vyžaduje i náročnou přípravu. Co jsem ale měl možnost vidět, tak město je malé, klidné. Do ulic vyrazím v brzké době a už se těším, až poznám jeho krásy.

Další aktuality

Lukáš Perina: V Americe mi futsal chyběl!
Lukáš Perina: V Americe mi futsal chyběl! 22.09.2023

Bylo to možná trochu překvapení, když se v dresu Helasu Brno objevil před začátkem sezony Lukáš Perina, který své první starty v 1. Futsal lize získal na jihu Čech v Dynamu PCO České Budějovice. Nejenom proto, že měl své studium v USA naplánované na delší čas. Jak se to celé vlastně seběhlo?

Petr Brázdil: Chceme s Olomoucí skončit do šestého místa
Petr Brázdil: Chceme s Olomoucí skončit do šestého místa 19.09.2023

Petr Brázdil vyhrál v minulé sezoně cenu pro Nováčka roku. V druhé sezoně se stejně jako jeho tým chce dívat v tabulce trochu výš. S jedním z lídrů SKUP Olomouc jsme si povídali během futsalového turnaje akademických her právě v Olomouci. Vrátili jsme se k dramatickému duelu s Helasem Brno a probrali i ambice v nové sezoně.

Vondráček: Proti Chrudimi do toho musíme jít stejně
Vondráček: Proti Chrudimi do toho musíme jít stejně 14.09.2023

V pátek měli slávisté proti Plzni v brance zeď. Adama Vondráčka překonali hráči mistrovského Interobalu jen dvakrát, nejprve po kombinaci do prázdné branky, podruhé z podobné situace při přesilovce. Slávistický gólman zlikvidoval hned tři penalty z 10 metrů. Jaké dojmy si ze zápasu odnesl?