Nejprve mi v krátkosti zhodnoťte dnešní zápas, který přinesl dva naprosto rozdílné poločasy.

Očekával jsem těžké utkání, což se potvrdilo. Soupeře jsem v obou zápasech letošní ligy viděl, prezentuje se velmi dobrými výkony a na to, že je nováčkem soutěže, jde o kvalitní mužstvo. My se stále učíme novou hru a tím bohužel dáváme každému protivníkovi určitou výhodu, protože naši hráči pořád ještě přesně neví, co hrát. Je to ale jen otázka času. Věřím, že se to bude rychle zlepšovat.

Ve druhém poločase se hra mužstva rapidně zlepšila. Připomínala už tu, jakou si představujete?

Určitě ne. I když jsme se zvedli a oproti první půli šlo o diametrální rozdíl, hra byla stále ještě hodně daleko od toho, jakou od týmu očekávám. Pořád však říkám, že je brzy na to, aby tým hrál to, co od něj chci.

Jste u mužstva již měsíc, takže můžete hodnotit. Daří se vám s týmem pracovat?

Jsem přesvědčen, že od počátku naší společné práce je vidět posun, zlepšujeme se jak fyzicky, tak takticky. Bude to ale ještě chvíli trvat. Kluci tu velmi dlouhou dobu, sedm let, hráli jiný systém a změnit to všecko prostě nějaký čas vyžaduje.

1. Futsal liga má odehraná tři kola, která jste určitě poctivě sledoval. Co kvalitě soutěže říkáte?

Podle toho, co jsem viděl, si myslím, že její úroveň je dobrá. Některé týmy mají skvělé individuální hráče, jiné zase hrají jako kolektiv, ale celkově soutěž špatná není. Není to tedy top, ale je to dobré. Ostatně dnes se to potvrdilo v prvním poločase, kdy jsme s nováčkem hráli vyrovnaný zápas.

Nejvyšší českou soutěž teď čeká třítýdenní reprezentační pauza. Co bude čekat váš tým?

Víme, že do konce roku budeme bohužel mít tři reprezentační přestávky a nezbývá nám, než se s tím srovnat. Šest kluků bude hrát za národní výběry a ti dostanou nějaký individuální plán. My, co tady zůstaneme, budeme tvrdě pracovat.

Na závěr mi řekněte, zda jste již měl možnost seznámit se s městem Chrudim a jak se vám tu líbí.

Upřímně přiznám, že jsem se z domu ještě moc nedostal. Na začátku mého působení tady je moc věcí, které chci změnit, a to ode mne vyžaduje i náročnou přípravu. Co jsem ale měl možnost vidět, tak město je malé, klidné. Do ulic vyrazím v brzké době a už se těším, až poznám jeho krásy.

Další aktuality

Marek Kopecký: Jestli chceme titul, musíme jezdit jinak
Marek Kopecký: Jestli chceme titul, musíme jezdit jinak 19.05.2024

Zatímco po výhře v Heřmanově Městci trenér Plzně Marek Kopecký své hráče chválil, po domácí prohře žádný důvod k pozitivnímu hodnocení nenašel. Hlavní rozdíl viděl v bojovnosti a nasazení, které jeho svěřenci musí v pokračování série změnit, aby uspěli.

Radim Záruba: Výhodu jsme si vzali zpět
Radim Záruba: Výhodu jsme si vzali zpět 19.05.2024

Radim Záruba se zatím trefil v obou finále, zatímco po domácím utkání neměl důvod k velké radosti, přestože jeho gól byl výstavní, v Plzni se mohl kromě důležité branky radovat i z výhry. Jeden z klíčových chrudimských hráčů nastupuje ve finále po sedmi letech a cítí se na palubovce dobře.

Denis Jiří Kočovský: Nejvíc mi fandí děda v Březnici
Denis Jiří Kočovský: Nejvíc mi fandí děda v Březnici 08.05.2024

Premiéra v základní sestavě A-týmu přišla pro slávistického juniorského mistra Denise Jiřího Kočovského ve třetím semifinále proti mistrovské Plzni. Na nervozitu neměl mladý futsalista příliš času, odvedl spolehlivý výkon a završil tak úspěšnou sezonu, před kterou do Edenu přišel ze Sparty.