Prozradíte nám, s jakým taktickým plánem jste jako tým šli do utkání s Plzní?

Nechtěli jsme inkasovat hodně branek a své šance, které si vytvoříme, proměnit. Bohužel se nám to nepovedlo. Měli jsme pár tutovek, které kdybychom dali, tak to mohlo vypadat jinak. Ale kluci makali a jezdili a myslím si, že jsme neudělali vůbec žádnou ostudu. Kdybychom až do závěru udrželi jenom jednogólovou ztrátu, tak jsme mohli nějakým způsobem vyrovnat. Dvě, nebo tři šance jsme při power play přece jenom měli. Bohužel o dva góly už to bylo těžké.

Vy jste podržel tým několika zákroky na brankové čáře třeba i s dorážkou…jaký je na to návod proti takovým hráčům z Brazílie, které Interobal má? Často si to chtěli dovézt až do sítě…

Na to žádný návod není. Musíte doufat, že to střelec prostě nekopne úplně nejlíp a že tam budete. Nejlepší je asi být rychlý a rychle se přesouvat, protože oni si to neskutečně rychle dávají z jednoho doteku a je to pro soupeře neskutečně těžké s nimi držet krok. Ale už jsem říkal, že my jsme se výborně posouvali a bránili. Je jasné, že oni mají takovou kvalitu, že jednou, dvakrát vás vždycky vykombinují. Zejména pokud jsme ještě navíc hráli v oslabení, to už bylo extrémně těžké to stíhat.

Chytil jste tři penalty z deseti metrů, to je nějaká vaše specialita? Jak jste to dokázal?

Po tréninku chce vždy někdo kopat penalty, tak si tam stoupnu, ale nečekal jsem, že bych se v tom nějak extrémně zdokonalil. Naštěstí to dneska bylo kopnuté tak, že jsem to měl. Taky mi určitě přálo štěstí v tom, že jsem v tom zápase byl nastavený dobře hlavou a že se mi dařilo. To všechno byly faktory, že je to trochu asi i nalomilo, když viděli, že jim to tam nepadá, jak by chtěli.

Příštím soupeřem bude po reprezentační pauze Chrudim. Dá se z tohoto výkonu odrazit? Co jste viděl jako hlavní pozitiva?

Myslím, že jsme ukázali velkou bojovnost a do obrany to bylo dobré. Jediné, co musíme změnit, je dát nějaký gól, protože bez toho se vyhrát nedá. Ale dokázali jsme si, že s nejlepším týmem v lize můžeme v určitých fázích zápasu hrát vyrovnanou partii. Do Chrudimi pojedeme úplně stejně, budeme chtít hrát zodpovědně do defenzívy a doufat, že nám tam vepředu něco padne.

Další aktuality

Dominik Balog: Z herního vytížení v Helasu mám radost
Dominik Balog: Z herního vytížení v Helasu mám radost 15.02.2024

Za čtyři zápasy v Helasu stihl Dominik Balog vstřelit tři branky a připsat si jednu asistenci. Co vlastně dvaadvacetiletého futsalistu do Brna z Chrudimi přivedlo? A co všechno si kromě svého herního vytížení pochvaluje?

Martin Brychta vzpomíná na deset let ve Slavii
Martin Brychta vzpomíná na deset let ve Slavii 31.01.2024

Jeden z nejzkušenějších slávistů Martin Brychta působí v letošní sezoně také v roli vedoucího mužstva. Kromě své vlastní přípravy na zápas tak dohlíží na různé předzápasové povinnosti. I přes tři vážná zranění kolene dotáhl počet svých startů v 1. Futsal lize na 200 a stále si připisuje další. Při této příležitosti jsme ho požádali o vzpomínkový rozhovor.

Filip Schreiner: Slavit gól před plnou halou je prostě nádhera!
Filip Schreiner: Slavit gól před plnou halou je prostě nádhera! 30.01.2024

S jedenácti brankami a deseti asistencemi je Filip Schreiner nejproduktivnějším hráčem týmu Oxyworld Baník Chomutov. Dvěma góly pomohl porazit i v posledním kole Slavii. "Když dám gól před plnou halou, mám úplně husí kůži," svěřil se v našem rozhovoru.