Prozradíte nám, s jakým taktickým plánem jste jako tým šli do utkání s Plzní?

Nechtěli jsme inkasovat hodně branek a své šance, které si vytvoříme, proměnit. Bohužel se nám to nepovedlo. Měli jsme pár tutovek, které kdybychom dali, tak to mohlo vypadat jinak. Ale kluci makali a jezdili a myslím si, že jsme neudělali vůbec žádnou ostudu. Kdybychom až do závěru udrželi jenom jednogólovou ztrátu, tak jsme mohli nějakým způsobem vyrovnat. Dvě, nebo tři šance jsme při power play přece jenom měli. Bohužel o dva góly už to bylo těžké.

Vy jste podržel tým několika zákroky na brankové čáře třeba i s dorážkou…jaký je na to návod proti takovým hráčům z Brazílie, které Interobal má? Často si to chtěli dovézt až do sítě…

Na to žádný návod není. Musíte doufat, že to střelec prostě nekopne úplně nejlíp a že tam budete. Nejlepší je asi být rychlý a rychle se přesouvat, protože oni si to neskutečně rychle dávají z jednoho doteku a je to pro soupeře neskutečně těžké s nimi držet krok. Ale už jsem říkal, že my jsme se výborně posouvali a bránili. Je jasné, že oni mají takovou kvalitu, že jednou, dvakrát vás vždycky vykombinují. Zejména pokud jsme ještě navíc hráli v oslabení, to už bylo extrémně těžké to stíhat.

Chytil jste tři penalty z deseti metrů, to je nějaká vaše specialita? Jak jste to dokázal?

Po tréninku chce vždy někdo kopat penalty, tak si tam stoupnu, ale nečekal jsem, že bych se v tom nějak extrémně zdokonalil. Naštěstí to dneska bylo kopnuté tak, že jsem to měl. Taky mi určitě přálo štěstí v tom, že jsem v tom zápase byl nastavený dobře hlavou a že se mi dařilo. To všechno byly faktory, že je to trochu asi i nalomilo, když viděli, že jim to tam nepadá, jak by chtěli.

Příštím soupeřem bude po reprezentační pauze Chrudim. Dá se z tohoto výkonu odrazit? Co jste viděl jako hlavní pozitiva?

Myslím, že jsme ukázali velkou bojovnost a do obrany to bylo dobré. Jediné, co musíme změnit, je dát nějaký gól, protože bez toho se vyhrát nedá. Ale dokázali jsme si, že s nejlepším týmem v lize můžeme v určitých fázích zápasu hrát vyrovnanou partii. Do Chrudimi pojedeme úplně stejně, budeme chtít hrát zodpovědně do defenzívy a doufat, že nám tam vepředu něco padne.

Další aktuality

Filip Vaktor: Slavia mi pomohla futsalově i lidsky
Filip Vaktor: Slavia mi pomohla futsalově i lidsky 04.06.2024

Do Prahy přišel před čtyřmi lety jako mladý hráč sbírat zkušenosti s vrcholovým českým futsalem, odchází jako opora základní sestavy a ostřílený slovenský reprezentant. Filip Vaktor bude na působení v Edenu vzpomínat v dobrém. Nevyloučil, že se jednou může vrátit.

Tomáš Galia: Naše cíle nebyly jen výstřely do tmy
Tomáš Galia: Naše cíle nebyly jen výstřely do tmy 30.05.2024

Trenér Helasu Brno Tomáš Galia před začátkem sezony vyhlásil dva cíle - dvě semifinále - v Poháru SFČR a v 1. Futsal lize. Ten první byl finálovou účastí překonán, na ten druhý jeho klub dosáhl po 19 letech. Při ohlédnutí za skončenou sezonou zkušený trenér nepotvrdil, zda Helas povede i v další sezoně.

Marek Kopecký: Jestli chceme titul, musíme jezdit jinak
Marek Kopecký: Jestli chceme titul, musíme jezdit jinak 19.05.2024

Zatímco po výhře v Heřmanově Městci trenér Plzně Marek Kopecký své hráče chválil, po domácí prohře žádný důvod k pozitivnímu hodnocení nenašel. Hlavní rozdíl viděl v bojovnosti a nasazení, které jeho svěřenci musí v pokračování série změnit, aby uspěli.