Prozradíte nám, s jakým taktickým plánem jste jako tým šli do utkání s Plzní?

Nechtěli jsme inkasovat hodně branek a své šance, které si vytvoříme, proměnit. Bohužel se nám to nepovedlo. Měli jsme pár tutovek, které kdybychom dali, tak to mohlo vypadat jinak. Ale kluci makali a jezdili a myslím si, že jsme neudělali vůbec žádnou ostudu. Kdybychom až do závěru udrželi jenom jednogólovou ztrátu, tak jsme mohli nějakým způsobem vyrovnat. Dvě, nebo tři šance jsme při power play přece jenom měli. Bohužel o dva góly už to bylo těžké.

Vy jste podržel tým několika zákroky na brankové čáře třeba i s dorážkou…jaký je na to návod proti takovým hráčům z Brazílie, které Interobal má? Často si to chtěli dovézt až do sítě…

Na to žádný návod není. Musíte doufat, že to střelec prostě nekopne úplně nejlíp a že tam budete. Nejlepší je asi být rychlý a rychle se přesouvat, protože oni si to neskutečně rychle dávají z jednoho doteku a je to pro soupeře neskutečně těžké s nimi držet krok. Ale už jsem říkal, že my jsme se výborně posouvali a bránili. Je jasné, že oni mají takovou kvalitu, že jednou, dvakrát vás vždycky vykombinují. Zejména pokud jsme ještě navíc hráli v oslabení, to už bylo extrémně těžké to stíhat.

Chytil jste tři penalty z deseti metrů, to je nějaká vaše specialita? Jak jste to dokázal?

Po tréninku chce vždy někdo kopat penalty, tak si tam stoupnu, ale nečekal jsem, že bych se v tom nějak extrémně zdokonalil. Naštěstí to dneska bylo kopnuté tak, že jsem to měl. Taky mi určitě přálo štěstí v tom, že jsem v tom zápase byl nastavený dobře hlavou a že se mi dařilo. To všechno byly faktory, že je to trochu asi i nalomilo, když viděli, že jim to tam nepadá, jak by chtěli.

Příštím soupeřem bude po reprezentační pauze Chrudim. Dá se z tohoto výkonu odrazit? Co jste viděl jako hlavní pozitiva?

Myslím, že jsme ukázali velkou bojovnost a do obrany to bylo dobré. Jediné, co musíme změnit, je dát nějaký gól, protože bez toho se vyhrát nedá. Ale dokázali jsme si, že s nejlepším týmem v lize můžeme v určitých fázích zápasu hrát vyrovnanou partii. Do Chrudimi pojedeme úplně stejně, budeme chtít hrát zodpovědně do defenzívy a doufat, že nám tam vepředu něco padne.

Další aktuality

Lukáš Perina: V Americe mi futsal chyběl!
Lukáš Perina: V Americe mi futsal chyběl! 22.09.2023

Bylo to možná trochu překvapení, když se v dresu Helasu Brno objevil před začátkem sezony Lukáš Perina, který své první starty v 1. Futsal lize získal na jihu Čech v Dynamu PCO České Budějovice. Nejenom proto, že měl své studium v USA naplánované na delší čas. Jak se to celé vlastně seběhlo?

Petr Brázdil: Chceme s Olomoucí skončit do šestého místa
Petr Brázdil: Chceme s Olomoucí skončit do šestého místa 19.09.2023

Petr Brázdil vyhrál v minulé sezoně cenu pro Nováčka roku. V druhé sezoně se stejně jako jeho tým chce dívat v tabulce trochu výš. S jedním z lídrů SKUP Olomouc jsme si povídali během futsalového turnaje akademických her právě v Olomouci. Vrátili jsme se k dramatickému duelu s Helasem Brno a probrali i ambice v nové sezoně.

Alecio: Změnit systém hry prostě vyžaduje čas
Alecio: Změnit systém hry prostě vyžaduje čas 15.09.2023

Již pět týdnů vede futsalisty FK Chrudim nový trenér Alecio. Za tu dobu stihl s týmem turnaj v Lotyšsku, tři zápasy v 1. Futsal lize, trochu se v nejvyšší české soutěži rozkoukat a konečně také něco potrénovat. Určitě pádný důvod, abychom tohoto brazilského kouče krátce po domácím zápase s Baníkem Chomutov (vítězství 9:2 po poločase 1:1) vyzpovídali.