Úvodní oťukávání obou celků rozlouskl v 11. minutě Vitinho, který zužitkoval vybojovaný míč Petrem Kozárem a prostřelil chrudimského brankáře mezi nohama. Po půlminutě hry už hala bouřila znovu. Kaká skvěle podržel míč a navízal na sebe tři soupeře, načež předložil míč volnému Lukáši Rešetárovi, který tvrdou ranou napnul síť. Hosté reagovali timeoutem a hrou bez brankáře, kterou potrestal přes celé hřiště Tomáš Vnuk a završil povedenou tříminutovku domácích. Stav 3:0 zůstal na scoreboardu až do poločasu.

Pokud měli hosté do druhého poločasu v plánu snížit a udělat zápas napínavějším, tento sen se jim po dvou minutách rozplynul. Po skrumáži před brankou se k míči dostal Kaká a dloubákem pod břevno vstřelil svůj první gól v české lize. Na další trefu Plzně se čekalo jen další dvě minuty, kdy búra Chrudimi zasadil Michal Holý. Ten si tak splnil svůj sen a vstoupil do Klubu 250. Hosté se i nadále snažili o zkorigování stavu ve hře bez brankáře a nakonec se jim to podařilo. Necelých deset minut před koncem se takřka nechytatelně trefil David Drozd. Vzápětí se ale mohli znovu radovat domácí, neboť ránu Kaká dorazil do prázdné sítě Vitinho a korunoval svůj skvělý výkon druhým gólem. Poslední gól utkání vstřelil Michal Holý, k jeho smůlě však do vlastní sítě a završil na konečných 6:2.

Ohlasy aktérů

Ondřej Vahala (brankář Plzně): „Jsme moc rádi, že zápas dopadl a proběhl takto. Byli jsme nebezpečnější dopředu, díky čemuž jsme vedli zásluhou slepených gólů. Soupeř pak hrál až do konce power-play, kde jsme si museli dávat pozor a naštěstí se na nás nedotáhli. Máme radost, ale musíme to zase hodit za hlavu, protože nás v pátek čeká další důležitý zápas.“

Tomáš Koudelka (hráč FK Chrudim): “Do zápasu jsme vstoupili docela dobře, ale bohužel jsme soupeři nabídli dárky, které dokázal využít a o poločase jsme prohrávali vysokým rozdílem. Po pauze jsme přistoupili ke hře v pěti, dokázali jsme vstřelit dvě branky, ale další šance jsme nedokázali využít, a tak je naše prohra bohužel zasloužená.”

| STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň vyhrála 3:2 a obhájila mistrovský titul!
Plzeň vyhrála 3:2 a obhájila mistrovský titul! 24.05.2024

Interobal Plzeň je potřetí mistrem! Ve čtvrtém finále na domácí palubovce porazila Chrudim 3:2 a zvítězila nad svým největším rivalem 3:1 na zápasy! Dramatické utkání bylo posledním vystoupením legendárního Lukáše Rešetára v kariéře, kdy získal třináctý mistrovský titul. Prvním místem se loučí také trenér Marek Kopecký.

Z kabiny: V pátek čtvrté finále. Rozloučí se Kopecký a Rešetár obhajobou titulu?
Z kabiny: V pátek čtvrté finále. Rozloučí se Kopecký a Rešetár obhajobou titulu? 23.05.2024

V pátek od 18 hodin začne v plzeňské hale Lokomotiva čtvrté finále napínavé a vyhecované série. Pro Marka Kopeckého a Lukáše Rešetára to bude poslední domácí utkání. Oslaví ho obhajobou, nebo se rozhodne až v neděli v pátém finále? Co zaznělo z kabin?

Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol
Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol 20.05.2024

Plzeň v Heřmanově Městci jako první inkasovala, ale soustředěným výkonem a dvěma brankami Kaká otočila skóre a odvezla si mečbol. Ve čtvrtém zápase v pátek 25. května bude mít tak první možnost udělat poslední krok k obhajobě.