Od první minuty ukazovala Kadaň svou připravenost na utkání, kdy na soupeře doslova vletěla. Hráči plnili rozkazy trenéra Nenada Veljkoviće, který nabádal k aktivní hře. Již ve třetí minutě se trefila domácí letní posila JAPA, který si tak otevřel střelecké konto v 1. Futsal lize. Ve čtvrté minutě dali branku oba soupeři, když se za hosty trefil Abrham a za domácí se prosadil svou střelou JAROSLAV HOLMAN. Ten vstřelil již druhou branku v sezóně a posunul se na pomyslný trůn střelců klubu INTERNATIONAL FC KADAŇ. Další branku mohla vidět z poloviny zaplněná hala již o dvě minuty později, když se poprvé v našem dresu trefil MATĚJ MAUR. O minutu později bylo v hale ještě veseleji, když svou druhou branku utkání vstřelil JAPA. Bohužel to bylo z domácího pohledu v prvním poločase vše a začal se projevovat hostující tým, konkrétně kapitán a český reprezentant Vokoun. Ten do konce prvního poločasu zvládl utkání vyrovnat a do kabin se šlo za stavu 4:4.

Ve druhém poločase se prvních deset minut střelecky trápili oba soupeři. To prolomil v devětadvacáté minutě CAIO, ale ani to nebyl zlomový moment utkání. Jelikož o minutu později opět Mělník srovnal, konkrétně M. Sváta. Do poslední desetiminutovky se šlo za rozhodného stavu. Šestou branku, a nakonec také vítěznou, vstřelil kapitán týmu MICHAL SALÁK. Ten dokázal ve čtyřiačtyřiceti letech skórovat v nejvyšší futsalové lize v České republice. Pojistku v podobě sedmé branky ještě dokázal vstřelit MATĚJ MAUR a v Kadani se již mohlo pomalu slavit, jelikož Mělník si z následné power-play nevytvořil žádnou vyloženou brankovou příležitost.

Ohlasy aktérů

Tomáš Polanský (hráč Kadaně): "Dnes jsme získali první body v sezóně, za což jsme moc rádi. Ze začátku jsme hráli svou hru a dostali jsme se do vedení. Potom jsme bohužel nechali soupeře vstoupit do utkání a bylo to drama až do poslední sirény. Děkujeme fanouškům za podporu v hale, kdy se stejně jako v minulé sezóně stávají dalším hráčem na palubovce.”

Pavel Šuba (prezident Olympiku): "Dnešní zápas nesedl nikomu z našich hráčů. Udělali jsme velké množství chyb a v koncovce byli nepřesní. Vyrovnaný zapas rozhodla dobrá domácí produktivita.”

| STATISTIKY

Další aktuality

Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol
Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol 20.05.2024

Plzeň v Heřmanově Městci jako první inkasovala, ale soustředěným výkonem a dvěma brankami Kaká otočila skóre a odvezla si mečbol. Ve čtvrtém zápase v pátek 25. května bude mít tak první možnost udělat poslední krok k obhajobě.

Z kabiny: V pondělí třetí finále, kdo získá mečbol?
Z kabiny: V pondělí třetí finále, kdo získá mečbol? 20.05.2024

V pondělí 20. května od 19 hodin začne třetí dějství letošní finálové série. Chrudim přivítá v Heřmanově Městci Plzeň. Jeden z finalistů získá mečbol? Kdo to bude?

Chrudim vrátila Plzni úder, finálová série je vyrovnaná!
Chrudim vrátila Plzni úder, finálová série je vyrovnaná! 17.05.2024

Finále je srovnané 1:1 na zápasy! Chrudim oplatila Plzni prohru z úvodního duelu, na západě Čech vyhrála 5:2 a v pondělí bude usilovat v Heřmanově Městci o mečbol. Dvě branky vstřelil Ewerton, po jedné bratři Drozdové a Záruba. Za domácí se prosadili Vnuk a Kaká.