Slavia měla od začátku předpokládanou převahu, ale nebyla zdaleka tak dominantní jako Chrudim před čtyřmi dny. Žabinští Vlci dobře bránili, ale v 6. minutě nezachytili skvěle sehranou akci hostí a ti šli do vedení - 0:1 (Havrda). V dalším průběhu první půle orazítkovali pražané 2x tyč branky ŽV, několikrát skvěle zasáhl domácí brankář a v 16. minutě srovnal skóre domácí kapitán Chroust, který se prosadil bodlem za střední vzdálenosti - 1:1. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu. K velké smůle Vlků vstřelili hosté již ve 21. minutě šťastnou branku, kdy se v brankovišti míč několikrát odrazil a do sítě ho dokázal dopravit Křemen. ŽV se snažili aktívně bránit a udržovali hostující tým ve stálé obezřetnosti. Břevno se ale ve 26. zatřáslo nad hlavou dmácího gólmana a za dvě minuty již Slavia trefila do černého - 1:3 (Sandetskyi). Konečné skóre je však pro domácí tým poněkud kruté, jelikož svoje další tři branky vstřelila Slavia v posledních pěti minutách (35. Kuchta. 38. Žežulka, 39. Hrdina), kdy se Žabinští Vlci snažili s výsledkem, částečně za pomoci power - play, ještě něco udělat. V poslední minutě upravil ještě domácí Svoboda skóre na konečný stav 2:6.

Ohlasy aktérů

Radek Toman (trenér ŽV Brno): "Dnes jsme odehráli poměrně dobré utkání, zvláště v prvním poločase jsme byli Slavii vyrovnaným soupeřem. Bohužel ve druhém poločase jsme inkasovali laciné góly a protivník už žádné drama nepřipustil."

Zdeněk Sláma (trenér Slavie): "Dnes jsem velice spokojený, hlavně s druhým poločasem, je jen škoda, že jsme nerozhodli dřív. Soupeř s námi vydržel v prvním poločase ještě běhat, blokovat střely, ale my jsme si důsledně plnili to, co jsme si řekli. Ve druhém poločase jsme si vytvořili spoustu šancí a dostali zápas pod kontrolu. Mrzí mě jen to, kolik jsme neproměnili šancí."

| STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň v Chomutově neinkasovala a udržela svou pevnou pozici v TOP3
Plzeň v Chomutově neinkasovala a udržela svou pevnou pozici v TOP3 10.12.2023

Futsalisté Plzně rozhodli o své nedělní výhře v Chomutově už během první půle. Na výsledku 5:0 se jedním gólem podílel také brankář Ondřej Vahala.

Helas před kamerami prolomil sérii porážek. Kadaň padla počtvrté v řadě
Helas před kamerami prolomil sérii porážek. Kadaň padla počtvrté v řadě 10.12.2023

Po bezbrankovém prvním poločase si vzal v Kadani taktovku brněnský Helas, který jako první otevřel skóre a určil ráz nedělního zápasu. Jihomoravané si odvezli tři body po vítězství 5:2.

VÝSLEDKY: Helas si taktickým výkonem dokráčel pro cenné tři body
VÝSLEDKY: Helas si taktickým výkonem dokráčel pro cenné tři body 10.12.2023

Základní část 1. Futsal ligy 2023/2024 nabídla zápasy 12. kola. Poslední v roce 2023! Podívejte se na kompletní výsledky. Přímý přenos jsme vysílali netradičně v neděli z Kadaně. V pondělí je totiž reprezentační sraz před dvěma zápasy kvalifikace MS.