Slavia měla od začátku předpokládanou převahu, ale nebyla zdaleka tak dominantní jako Chrudim před čtyřmi dny. Žabinští Vlci dobře bránili, ale v 6. minutě nezachytili skvěle sehranou akci hostí a ti šli do vedení - 0:1 (Havrda). V dalším průběhu první půle orazítkovali pražané 2x tyč branky ŽV, několikrát skvěle zasáhl domácí brankář a v 16. minutě srovnal skóre domácí kapitán Chroust, který se prosadil bodlem za střední vzdálenosti - 1:1. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu. K velké smůle Vlků vstřelili hosté již ve 21. minutě šťastnou branku, kdy se v brankovišti míč několikrát odrazil a do sítě ho dokázal dopravit Křemen. ŽV se snažili aktívně bránit a udržovali hostující tým ve stálé obezřetnosti. Břevno se ale ve 26. zatřáslo nad hlavou dmácího gólmana a za dvě minuty již Slavia trefila do černého - 1:3 (Sandetskyi). Konečné skóre je však pro domácí tým poněkud kruté, jelikož svoje další tři branky vstřelila Slavia v posledních pěti minutách (35. Kuchta. 38. Žežulka, 39. Hrdina), kdy se Žabinští Vlci snažili s výsledkem, částečně za pomoci power - play, ještě něco udělat. V poslední minutě upravil ještě domácí Svoboda skóre na konečný stav 2:6.

Ohlasy aktérů

Radek Toman (trenér ŽV Brno): "Dnes jsme odehráli poměrně dobré utkání, zvláště v prvním poločase jsme byli Slavii vyrovnaným soupeřem. Bohužel ve druhém poločase jsme inkasovali laciné góly a protivník už žádné drama nepřipustil."

Zdeněk Sláma (trenér Slavie): "Dnes jsem velice spokojený, hlavně s druhým poločasem, je jen škoda, že jsme nerozhodli dřív. Soupeř s námi vydržel v prvním poločase ještě běhat, blokovat střely, ale my jsme si důsledně plnili to, co jsme si řekli. Ve druhém poločase jsme si vytvořili spoustu šancí a dostali zápas pod kontrolu. Mrzí mě jen to, kolik jsme neproměnili šancí."

| STATISTIKY

Další aktuality

Blíží se oficiální start nového ročníku, soutěž je rozlosována s dvanácti účastníky
Blíží se oficiální start nového ročníku, soutěž je rozlosována s dvanácti účastníky 19.06.2024

Červen bývá měsícem odpočinku pro kluby 1. Futsal ligy. Ne však úplně pro funkcionáře. Některé kluby začaly zveřejňovat změny v kádru, uskutečnilo se také Grémium klubů 1. FL, na kterém došlo k rozlosování soutěže. Ta bude mít znovu dvanáct účastníků, včetně Bohemians Praha 1905.

Plzeň vyhrála 3:2 a obhájila mistrovský titul!
Plzeň vyhrála 3:2 a obhájila mistrovský titul! 24.05.2024

Interobal Plzeň je potřetí mistrem! Ve čtvrtém finále na domácí palubovce porazila Chrudim 3:2 a zvítězila nad svým největším rivalem 3:1 na zápasy! Dramatické utkání bylo posledním vystoupením legendárního Lukáše Rešetára v kariéře, kdy získal třináctý mistrovský titul. Prvním místem se loučí také trenér Marek Kopecký.

Z kabiny: V pátek čtvrté finále. Rozloučí se Kopecký a Rešetár obhajobou titulu?
Z kabiny: V pátek čtvrté finále. Rozloučí se Kopecký a Rešetár obhajobou titulu? 23.05.2024

V pátek od 18 hodin začne v plzeňské hale Lokomotiva čtvrté finále napínavé a vyhecované série. Pro Marka Kopeckého a Lukáše Rešetára to bude poslední domácí utkání. Oslaví ho obhajobou, nebo se rozhodne až v neděli v pátém finále? Co zaznělo z kabin?