Jak bylo důležité pro Helas zvládnout první krok a porazit Inter Kadaň?

Hodně. Je to otřepané klišé, kdy si říkáte, že potřebujete do sezony vstoupit úspěšně, ale je to prostě tak. Jsem rád, že jsme to zvládli za tři body, i když to utkání se v některých pasážích úplně nevyvíjelo dobře. Je to škoda, měli jsme náskok, ale pak jsme udělali dvě individuální chyby a dostali soupeře do hry. Ale zvládli jsme to. Je to opravdu důležité.

Oba poločasy jste dohrávali na pěti faulech. Chtěl jste, aby tým hrál takhle důrazně i za takovou cenu?

Nechtěl. Udělali jsme spoustu naivních faulů. Na druhou stranu některé zákroky byly posouzeny na můj vkus moc až moc citlivě. Nebyl to určitě náš záměr, chtěli jsme být aktivní, ale nechtěli jsme určitě tolik faulovat, abychom se nedostali pod zbytečný tlak.

Nová posila Martin Směřička se ukázala v dobrém světle, jak jste s ním spokojený?

I kdyby nedal dvě branky, tak to byl pro nás velice důležitý hráč. Věřím, že se postupně ještě dostane do formy a ukáže, že patří k tomu nejlepšímu v celé lize.

Projevilo se hned, že má s touto soutěží velké zkušenosti…

Ano je to hotový hráč. My jsme takového potřebovali. Pomůže nám na hřišti i mentálně. Tím, že tu má něco už odehraného, tak nám může svými zkušenostmi pomoci.

Do hry se dostal i Lukáš Perina, jak se do Helasu z USA vlastně dostal?

Ukončil tam studium a hledal nové angažmá. Dostali jsme na něj doporučení, tak jsme ho oslovili. Lukáš potřebuje pracovat a trénovat, ale já věřím, že jeho doba přijde. Potřebuje ale čas na to, aby se trochu sehrál s mužstvem a zvykl si.

Oleksandr Danko také zvládl to zápasu z lavičky naskočit bez jakýchkoliv problémů…

On je s námi déle, je to také hotový hráč. Je to takový ten moment, kdy se rozhodujete o sestavě a někdo se do ní nedostane. Ne každý je z toho na lavičce šťastný. Ale hrajeme spoustu utkání, teď hned v pátek. I jeho čas ještě přijde.

Brankář Václav Klímek předvedl taky na úvod hodně spolehlivý výkon…

Od toho tam je! Máme vyrovnanou dvojici a jsme domluvení ještě s třetím gólmanem, který konkurenci ještě zvýší.

Budete tedy kádr ještě dál rozšiřovat?

Ano, o dva hráče.

Nechcete prozradit nějaké detaily?

Ještě to není podepsané. Zatím si to nechám pro sebe.

Před minulou sezonou tady v hale zaznělo ve stejnou dobu, že cílem je medaile. Nevyšlo to. Zazní to znovu?

Prohlašovalo se to, je to pravda. Chtěli jsme postoupit do semifinále. Cíle se nemění. Je lepší mířit ke hvězdám a netrefit se, než koukat někam dolů a tam taky spadnout. Kdybych neměl žádný cíl, tak by mě to nebavilo. Chceme se o to porvat a dostat se do obou semifinále – v lize i v poháru.

Ve druhém kole vás čeká venku Olomouc. Tam je potřeba být určitě hodně ve střehu…

Ano, tam nás čeká velký boj, už se na to připravuju, alespoň já. Věřím, že tam naše první tři body nějakým nekoncentrovaným výkonem neznehodnotíme.

Další aktuality

David Drozd: Jsme v lepší formě než na začátku sezony
David Drozd: Jsme v lepší formě než na začátku sezony 09.10.2023

Česká futsalová reprezentace odehrála v pátek třetí zápas finální fáze kvalifikace o Mistrovství světa 2024, když v Itálii smolně podlehla domácímu výběru 5:6 gólem deset vteřin před koncem. V utkání byla hodně vidět čtyřčlenná chrudimská ekipa, která se podepsala pod čtyři z pěti vstřelených branek. O střetnutí, ale nejen o něm, jsme si popovídali se zkušeným univerzálem Davidem Drozdem.

Ondru Míču první góly po návratu netěšily
Ondru Míču první góly po návratu netěšily 06.10.2023

Ondřej Míča se trefil do sítě poprvé po svém návratu do Edenu, když v Heřmanově Městci ve třetí minutě otevřel skóre zápasu proti Chrudimi. Později přidal i druhý gól po střele z penalty z 10m. Na noze měl hattrick, ale jeho další pokus ze stejné vzdálenosti mezi tyčemi neskončil. Radost z branek ale jednatřicetiletý futsalista po zápase neměl.

Lukáš Perina: V Americe mi futsal chyběl!
Lukáš Perina: V Americe mi futsal chyběl! 22.09.2023

Bylo to možná trochu překvapení, když se v dresu Helasu Brno objevil před začátkem sezony Lukáš Perina, který své první starty v 1. Futsal lize získal na jihu Čech v Dynamu PCO České Budějovice. Nejenom proto, že měl své studium v USA naplánované na delší čas. Jak se to celé vlastně seběhlo?