Helas na soupeře vlétl už od první minuty a nenechal nic náhodě. Odměna přišla na začátku deváté minuty. Rohový kop Havla si našel na vzdálenější tyči MARTIN ZDRÁHAL a jeho rána proskotačila mezi nohama Klečky až do sítě - 1:0. O minutu později si domácí fanoušci mohli zařvat gól podruhé. Klímek vyslal dlouhý míč na branku hostí, kde operoval David Cupák. Tomu však z hlavy vyrazil míč hostující gólman Klečka, který si navíc poradil i s dorážkou TARIKA LUKŠIJI, bohužel pro svůj tým však vyrazil míč jen nad sebe a hlavičkující Lukšija se na druhý pokus nemýlil - 2:0. Neuběhlo ani dalších 60 vteřin a bylo to 3:0. David Cupák předložil míč před branku na TOMÁŠE POULA, který dostal míč do branky. Pak se ale hráči Helasu nechali trochu vedením ukolébat a Kadaň začala kousat. V polovině 15. minuty Caio posunul míč na pravé křídlo, odkud vypálil CARDEAL VICTOR SANTOS, jehož rána končí za vzdálenější tyčí - 3:1. Na konci 18. minuty se pak Kadaň vrátila do zápasu, Caio posunul míč na levou stranu, kde si s obráncem pohrál JAROSLAV HOLMAN, a jeho přesná střela znamená kontaktní branku hostí - 3:2. 12 vteřin před koncem prvního poločasu ale přichází šestý akumulovaný faul hostí a to znamená desetimetrový kop. DAVID CUPÁK si s ním poradil a ostrou ranou k pravé tyči vrací Helasu vedení o dvě branky. Gólman Klečka byl v tomto případě bez šance.

Do druhého poločasu šel Helas s představou navýšit své vedení a získat klid na své sálovky. Na konci 23. minuty přišel gól na 5:2. Lukšija se protáhl k přihrávce po levé straně poslal míč podél brankové čáry a na vzdálenější tyči si jej do vlastní branky srazil CARDEAL VICTOR SANTOS. Václav Klimek ukázal několikrát, že není rozhodně v brance jen na okrasu a vytáhl několik zajímavých zákroků. Definitivní rozhodnutí zápasu přišlo na začátku 38. minuty. Z obranného rohu si vzal u vlastní branky míč MARTIN SMĚŘIČKA, jenž svou prudkou ranou poslal míč k pravé tyči a zvýšil na rozdíl čtyř branek - 6:2. Půl minuty před koncem utkání přišla ještě jedna domácí branka. MARTIN SMĚŘIČKA vystihl rozehrávku Kadaně, posunul si míč ke střele a dává svůj druhý gól v tomto utkání - 7:2. Na úplný závěr zápasu přišel ještě šestý faul domácích. K desetimetrovému kopu se postavil CAIO a pořádně ostrou ranou pod břevno uzavřel skóre na konečných 7:3.

Ohlasy aktérů

Václav Klímek (brankář Helasu Brno): „První kolo máme úspěšně za sebou a tři body zůstaly doma. Zápas jsme začali výborně, hráli jsme naši hru a Kadaň hrozila jen střelbou ze střední vzdálenosti. Pak jsme trochu polevili a soupeře tím vrátili zpět do hry. Desítka čtrnáct vteřin před koncem prvního poločasu nám vrátila klid a v druhém poločase už jsme hlavně kontrolovali hru, přidali další góly a po zásluze vyhráli.”

Jaroslav Holman (hráč Interu Kadaň): "Do Brna jsme samozřejmě jeli pro body, ale také jsme věděli, že nás čeká kvalitní soupeř. Soupeř má vysokou kvalitu a hráčský kádr spolu hraje již delší dobu. My jsme na začátku, ale až si to takzvaně sedne, tak budeme kvalitnější a věřím, že přijdou i výsledky. Soupeři gratulujeme a již nyní začíná příprava na další utkání."

| STATISTIKY

Další aktuality

Helas Brno mění po 42 letech vedení,  propojuje se s akademií Orla Řečkovice
Helas Brno mění po 42 letech vedení, propojuje se s akademií Orla Řečkovice 04.07.2024

Legendární prvoligový klub Helas Brno, jenž se řadí mezi nejstarší tuzemské futsalové značky, mění po 42 letech majitele. Zakladatel Jan Loup předává štafetu novému pětičlennému vedení.

David Ploc: Cílem Klokanů je zabudování se v 1. Futsal lize
David Ploc: Cílem Klokanů je zabudování se v 1. Futsal lize 04.07.2024

Vedení futsalových Klokanů finišuje přípravy před startem letní přípravy na nejvyšší futsalovou soutěž. Při té příležitosti jsme vyzpovídali ředitele a zároveň hráče našeho klubu, Davida Ploce. Ten nám poodkryl, jak se zrodil administrativní postup do nejvyšší soutěže, klubové cíle pro nadcházející sezónu a také zmínil jednu z velkých věcí, která v létě Klokany čeká.

Nový ročník 1. Futsal ligy odstartuje na konci srpna
Nový ročník 1. Futsal ligy odstartuje na konci srpna 02.07.2024

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR v minulém týdnu schválil podobu Termínové listiny 2024/2025, což je klíčový dokument také pro nejvyšší soutěž. Přečtěte si, co a kdy nás čeká.