Jak to vypadá v Plzni před začátkem nové sezony?

Hodně jsme toho naběhali, pak jsme se trochu museli poprat s novými míči a čerstvě vytřenou palubovkou, nebylo to ideální, ale trénovali jsme opravdu hodně, dvoufázově. Samozřejmě, že po té části s běháním je to vždy náročnější, nohy vás pak při hře trochu neposlouchají a míč odskakuje. Ale my si zvykneme a bude to dobré.

Co Tomáš Vnuk osobně? Už jste to vy jako dřív?

Kéž bych mohl říct, že jo! Běhání mi nevadilo, ale pořád cítím, že to není ještě úplně stoprocentní, občas koleno cítím. Ale bude to snad lepší a lepší.

Jak se změnil kádr, bude mít plzeňský tým trochu jinou tvář?

Jádro zůstalo stejné, vyměnili se někteří cizinci, omladilo se. Uvidíme, jak se ještě kádr zmenší, je nás moc. Bohužel se nešťastně zranil Dušan Künstner, který bude asi celý podzim bohužel mimo hru. Co se týká zahraničních posil, tak vypadají dobře. Kaká hraje skvěle dopředu i do obrany, Vitinho je výborný jeden na jednoho. Budou to typově podobní hráči jako Diece a Caio, kteří nám hodně pomohli k titulu.

Odešel Michal Seidler. Kdo ho nahradí, kdo bude střílet ty góly, které dával on?

To se ptáte přesně, tam jde hlavně o ty jeho góly. Kluci se vrací, bojujou, musíme někoho najít, kdo nahradí branky, které střílel.

Na reprezentační turnaj do Thajska jste neletěli, abyste se mohli soustředit na přípravu. Nebyli jste z toho trochu zklamaní?

Já tomu rozhodnutí rozumím, možná nás to v první chvíli zamrzelo. Ale jsme tady pohromadě jako jeden tým jen tento měsíc, pak budou reprezentační srazy, Češi, Slováci, Arménie. Mladí kluci také pojedou pryč. Je to jediný měsíc, kdy se můžeme sehrát. Klub do nás investuje a samozřejmě, že chce, aby se zase z Ligy mistrů nějaké finance vrátily. To musí každý pochopit.

V září vás čeká v kvalifikaci Španělsko. Tam bude forma také potřeba…

Kvalifikace na mistrovství světa bude také ohromně důležitá, máme těžkou skupinu, každý bod se Španělskem se může počítat. Myslím, že když to řeknu blbě, tak v reprezentaci je jedna lajna Chrudim a jedna je Plzeň. Tam může na naši souhru trenér Neumann spoléhat. Fyzička, kterou jsme před sezonou nabrali, bude také důležitá, na podzim nás čeká kvantum zápasů.

Vy jste už zažil, když se hraje najednou 1. Futsal liga a Liga mistrů. V čem je to náročné?

Naštěstí budeme hrát první zápasy doma a nebudeme muset nikam cestovat. To bude pro nás výhoda. Navíc hrajeme doma i první dva ligové zápasy, takže to je taky pro nás výhodné. Pokud navíc porazíme Chrudim, tak můžeme získat sebevědomí. Naopak, když prohrajeme a pak pojedeme do Španělska a tam se nám to nepovede, tak můžeme mít hlavy dolů. Liga mistrů je úplně jiný level. Všichni uvidíme, jak bude vypadat Riga, která mohutně posiluje. Ricardinho, Vaporaki a další. Takže se musíme taky podívat, jak budou vypadat další soupeři, abychom věděli, co nás vlastně čeká.

Budete se hrát v Plzni, budete určitě spoléhat na publikum…

Já doufám, že bude zase plno, pokud postoupí Riga, tak přijede Ricardinho, ve futsale už není větší hvězda, na kterou by je šlo pozvat! Ferrao už u nás v Plzni byl. A že budeme hrát doma? To je to nejlepší, co může pro nás být. Věřím, že nás fanoušci zase poženou.

Zeptám se na závěr na plzeňský cíl pro 1. Futsal ligu, i když tuším, jaká bude odpověď…

Samozřejmě, že titul, tam nikdo nic jiného nebere! Ještě bych dodal, že i pohár, který Plzeň ještě nezískala. Ten máme také jako cíl. Někteří kluci už ho mají z jiných klubů, ale já osobně jsem ho ještě nevyhrál a letos ho chci.

Další aktuality

David Drozd: Jsme v lepší formě než na začátku sezony
David Drozd: Jsme v lepší formě než na začátku sezony 09.10.2023

Česká futsalová reprezentace odehrála v pátek třetí zápas finální fáze kvalifikace o Mistrovství světa 2024, když v Itálii smolně podlehla domácímu výběru 5:6 gólem deset vteřin před koncem. V utkání byla hodně vidět čtyřčlenná chrudimská ekipa, která se podepsala pod čtyři z pěti vstřelených branek. O střetnutí, ale nejen o něm, jsme si popovídali se zkušeným univerzálem Davidem Drozdem.

Ondru Míču první góly po návratu netěšily
Ondru Míču první góly po návratu netěšily 06.10.2023

Ondřej Míča se trefil do sítě poprvé po svém návratu do Edenu, když v Heřmanově Městci ve třetí minutě otevřel skóre zápasu proti Chrudimi. Později přidal i druhý gól po střele z penalty z 10m. Na noze měl hattrick, ale jeho další pokus ze stejné vzdálenosti mezi tyčemi neskončil. Radost z branek ale jednatřicetiletý futsalista po zápase neměl.

Lukáš Perina: V Americe mi futsal chyběl!
Lukáš Perina: V Americe mi futsal chyběl! 22.09.2023

Bylo to možná trochu překvapení, když se v dresu Helasu Brno objevil před začátkem sezony Lukáš Perina, který své první starty v 1. Futsal lize získal na jihu Čech v Dynamu PCO České Budějovice. Nejenom proto, že měl své studium v USA naplánované na delší čas. Jak se to celé vlastně seběhlo?