Spolumajitelem klubu se stává ukrajinská společnost MANZANA International, která je provozovatelem jednoho z největších ukrajinských internetových obchodů s elektronikou manzana.ua.

Dalšími partnery klubu se stávají také české společnosti:

LIBRIX GROUP s.r.o.
DIMETRIX GROUP s.r.o.
MONOLITY SARMAT s.r.o.


Společnost MANZANA International již v minulosti vlastnila futsalový klub ve své domovské zemi, ten nesl její jméno. Klub hrál nejvyšší ukrajinskou futsalovou soutěž, ve které se pohyboval v nejvyšších patrech ligové tabulky. Největšího úspěchu však dosáhl v Národním poháru, který v sezoně 2014/2015 vyhrál. Kapitánem týmu byl v té době Vitalij Melnyk, který rozšíří realizační tým Slavie. Předsedou a generálním ředitelem klubu zůstává Oldřich Pánek, který v minulém roce nahradil na této pozici dlouholetého předsedu a zakladatele klubu Daniela Kolmana. Ten bude ve vedení působit v pozici externího poradce.

Novým prezidentem klubu se stává úspěšný podnikatel Sergej Rivnyj, který vlastní podniky a firmy na Ukrajině, v České republice, Švýcarsku, Spojených arabských emirátech. Má bohaté zkušenosti s futsalem na Ukrajině.

Nový prezident Sergei Rivnyj má se Slavií velké plány: "Začátek nebude jednoduchý, bude nutné sladit veškeré mechanismy fungování klubu. Veškeré změny musí probíhat postupně, aby nebyla narušena struktura. Cíl je však jednoznačný. Vyhrát ligu a přivést na Slavii Ligu mistrů. Zda to bude za dva, nebo tři roky nyní není důležité. Zásadní je tuto cestu nastoupit, protože Slavia je nejvýznamnější sportovní brand České republiky, který musí mít nejvyšší cíle."

"Dohodli jsme se na kolektivním vedení klubu. Veškeré kroky budeme činit po vzájemné dohodě a pravidelných poradách. Silného partnera Slavia nezbytně potřebovala, poslední dvě sezony bylo velmi náročné ekonomicky zvládnout, zvažovali jsme dokonce ukončení činnosti. Jsem šťastný, že Slavia nyní silného partnera má, a může dále psát svoji skvělou historii", řekl stávající předseda Slavie Oldřich Pánek, který také zůstává nejvyšším statutárním orgánem klubu. Mimo Sergeie Rivného, Oldřicha Pánka a Daniela Kolmana, zůstává součástí vedení i Tomáš Matějka, a nově také Sergei Kuchuk, další ze zástupců nového klubového partnera.

Jak již bylo zmíněno, trenérský štáb se rozšiřuje o bývalého úspešného futsalistu Vitalije Melnyka, který bude partnerem Zdeňku Slámovi, který pokračuje ve své funkci hlavního trenéra. "S Vitalijem jsme se několikrát osobně sešli, probíráme strategii a rozdělujeme si úkoly ve vedení týmu. Je evidentní, že Vitalij futsalu velmi rozumí a na spolupráci s ním se velmi těším. Myslím, že se můžeme trenérsky vzájemně velmi obohatit. Důležité je, že oba vnímáme, že nejdůležitější je klubový úspěch," řekl Zdeněk Sláma.

Nové vedení pracuje na složení kádru pro nadcházející ročník. Usiluje o příchod několika velmi kvalitních ukrajinských futsalistů. Nahradit by mohli některé opory, které si hledají nové angažmá.

Další aktuality

V pátek v Plzni futsalový dvojzápas
V pátek v Plzni futsalový dvojzápas 07.02.2024

V Plzni připravili pro fanoušky futsalu pod dvou letech znovu zajímavou akci - v pátek večer bude k vidění futsalový dvojzápas. Před utkáním Interobalu s Libercem odehraje druholigový duel Jerigo se Spartou.

Denys Sandeckyi přestupuje ze Slavie do Rakouska
Denys Sandeckyi přestupuje ze Slavie do Rakouska 06.02.2024

Ukrajinský futsalista Denys Sandetskyj, který se během této sezony vypracoval na stálého člena základní sestavy, přestupuje ze Slavie do rakouského ASKO FC Diamant Linz.

Futsal umí pomáhat, charita v Plzni vynesla vysokou částku
Futsal umí pomáhat, charita v Plzni vynesla vysokou částku 17.01.2024

Přes osmdesát tisíc korun (celkem 81.500 Kč) se podařilo vybrat v rámci prosincové charitativní dražby, kterou uspořádal Interobal Plzeň, aby podpořil svého dlouholetého fanouška Ondru Kaase a nadaci Dobré víly, která podporuje dětské domovy. K akci se připojila také kabina pondělního soupeře ze Slavie.