Tomáši, co rozhodlo finálovou sérii ve prospěch Interobalu?

Myslím si, že jsme prohospodařili první finálový zápas. Vypadalo to, že jsme na zápas nebyli vůbec připravení a fyzicky jsme byli hodně slabí. Plzni jsme darovali snad čtyři branky. V power play jsme poté byli takový nijací.

Začátek druhého utkání ale vypadal o poznání lépe.

Ve druhém zápase jsme do toho vlétli tak, jak nás všichni znají: ve velké intenzitě, byli jsme hodně agresivní. Vedli jsme 3:0. Poté nastal ale moment stejný jako v posledních letech. Plzeň sáhla k power play, moc se nenadřela a dala nám z ní čtyři góly z pěti. Byla velká chyba, že jsme doma nedokázali urvat bod.

Proč to nevyšlo ani ve třetím zápase?

Prvních deset minut jsme hráli docela slušně. Pak jsme dostali dvě branky. Při té druhé jsem předvedl něco, co příliš nepatří do finále, když jsem nahrál soupeři na gól, což mě na chvíli položilo. Řekl jsem si, že to zkusím pro kluky něčím odčinit. Do druhého poločasu jsme nastoupili aktivně a byli jsme odměnění vyrovnáním. Za penalty se nikdo zlobit nemůže. Neměli jsme dopustit to, aby se už třetí zápas hrálo o všechno na penalty.

Byl Ondřej Vahala klíčovým mužem této série?

Myslím si, že má Plzeň dva velice dobré brankáře. Nám Dudu také zachytal. Brankáři byli na obou stranách hodně vyrovnaní. Vahy chytal velice dobře, ale my jsme nebyli dost hladoví. V některých momentech v power play, když jsme si něco vytvořili, tak jsme hledali ještě volného hráče. Chtěli jsme to hrát až do kuchyně. Nezavírali jsme zadní tyče. Plzeň byla v tomto směru hladovější.

Stejně jako před dvěma lety sledujete Plzeň, která slaví na domácí palubovce, jsou vaše pocity v něčem podobné?

Bylo to podobné v prvním zápase, když jsme do Plzně přijeli. Před dvěma roky nás Plzeň v prvním utkání také hodně přehrála. Hrála hodně důrazně a agresivně, takovým naším stylem. Chtěli jsme si letos doma ještě jeden zápas zahrát, ale při penaltách jsme neměli potřebnou kvalitu a sebevědomí.

Na začátku třetího duelu vypadl kvůli zranění Pavel Drozd, jak to na vás působilo a jak to třeba zapůsobilo na jeho bratra Davida?

Dvojčata jsou na sebe hodně napojená. Viděli jsme, že se na ten souboj David nekoukal úplně dobře. Ptal jsem se ho po zápase, jestli něco ví o stavu Pavla. Snad by žebro nemělo být zlomené. Myslím si, že pak už na to nemyslel a odehrál velice slušný zápas. Pavel nám samozřejmě ve hře chyběl, stejně jako soupeři Jumbo (pzn. red. Michal Seidler). Byl to smolný a nepěkný moment. I když to byla vyhrocená série, tak jsme hned po třiceti vteřinách nebláznili. Líbilo se mi, že jsme ukázali, že jsme chlapi, kteří přemýšlí hlavou.

Plzeň jste v sezoně neporazili ani jednou. Jak jste to vnímali?

V některých zápasech jsme vedli, ale potom jsme dostali góly v power play. Plzeň má dobrý mančaft a už je nemůžeme jen tak porážet, jak to bylo před několika lety. My jsme měli také velice dobrý tým a měli jsme určitě jít ještě do dalších zápasů, ale když neporazíte Plzeň v ani jednom zápase, tak nemůžete získat titul.

Další aktuality

Gerčák: Měli jsme vyhrát v základní hrací době
Gerčák: Měli jsme vyhrát v základní hrací době 24.05.2023

Futsalisté FK Chrudim prohráli v pátek s Interobalem Plzeň i třetí zápas finálové série, tentokrát na penalty (2:2, pen 4:3), a zisk mistrovského titulu tak neobhájili. Střetnutí jsme rozebrali s brankářem Liborem Gerčákem, který přišel k týmu těsně před vyřazovacími boji, a to právě jako specialista na pokutové kopy.

Mířil jsem jinam, řekl o penaltě v slzách loučící se Štrajt
Mířil jsem jinam, řekl o penaltě v slzách loučící se Štrajt 23.05.2023

Michal Štrajt definitivně ukončil hráčskou kariéru. Do posledního finále zasáhl v penaltovém rozstřelu a svou trefou pomohl Interobalu k titulu. Po utkání s ním cloumaly emoce. Nyní už plzeňský odchovanec zůstane v roli asistenta trenéra Kopeckého a také v novém vedení klubu.

Rešetárova klika znovu zafungovala. Kapitán Plzně má dvanáctý český titul
Rešetárova klika znovu zafungovala. Kapitán Plzně má dvanáctý český titul 20.05.2023

Futsalový osud Lukáše Rešetára je ve hvězdách. Bude nadále pokračovat v Plzni, nebo ukončí kariéru? Jedno je ale jisté. S Plzní vyhrál svůj dvanáctý český titul a stále dokazuje, že na nejvyšší soutěž s přehledem má. I ve svých devětatřiceti letech.