Úvodní gól vstřelil po patnácti minutách hrající trenér Slavie Zdeněk Sláma. Mělník ale dokázal do poločasu vyrovnat. Trefil se mladík Šiler - 1:1.

Ve 27. minutě Pražané znovu vedli. Autorem gólu byl Hrdina. Klíčový moment přišel během 32. až 33. minuty. Slávisté vstřelili dva rychlé góly po sobě. Na 3:1 zvýšil Ševčík a závěrečnou trefu utkání obstaral Brychta. 

Ohlasy aktérů zápasu

Jan Žežulka (brankář Slavie): „Byla to náročná série, jsem strašně šťastný, že jsme to zvládli na tři zápasy. Všechna utkání byla těžká a dnes to bylo podle mě nejtěžší, protože Mělník hrál za celou sérii nejlépe. Měli spoustu šancí, zachytal jsem si. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kterých přišlo tolik a také díky nim jsme to dnes zvládli. Po všech patáliích, co nás potkaly v letošní sezoně, je to krásný pocit mít skoro jistou medaili. Já se s ní ale nechci spokojit, chci zamakat o finále, stát se může cokoliv.“

Jakub Němec (trenér Olympiku): "Dneska jsme sehráli vynikající první poločas, ale místo toho, abychom vedli výraznějším rozdílem, tak byl stav opět vyrovnaný. V celé sérii nás trápila koncovka a nebyli jsme schopni dát gól ani z nejvyloženějších šancí. To celou sérii rozhodlo. Ani v jednom utkání jsme nebyli horší a v každém jsme neměli k vítězství daleko. Proto je stav série 3:0 pro nás velmi krutý."

| STATISTIKY

Další aktuality

Helas Brno mění po 42 letech vedení,  propojuje se s akademií Orla Řečkovice
Helas Brno mění po 42 letech vedení, propojuje se s akademií Orla Řečkovice 04.07.2024

Legendární prvoligový klub Helas Brno, jenž se řadí mezi nejstarší tuzemské futsalové značky, mění po 42 letech majitele. Zakladatel Jan Loup předává štafetu novému pětičlennému vedení.

David Ploc: Cílem Klokanů je zabudování se v 1. Futsal lize
David Ploc: Cílem Klokanů je zabudování se v 1. Futsal lize 04.07.2024

Vedení futsalových Klokanů finišuje přípravy před startem letní přípravy na nejvyšší futsalovou soutěž. Při té příležitosti jsme vyzpovídali ředitele a zároveň hráče našeho klubu, Davida Ploce. Ten nám poodkryl, jak se zrodil administrativní postup do nejvyšší soutěže, klubové cíle pro nadcházející sezónu a také zmínil jednu z velkých věcí, která v létě Klokany čeká.

Nový ročník 1. Futsal ligy odstartuje na konci srpna
Nový ročník 1. Futsal ligy odstartuje na konci srpna 02.07.2024

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR v minulém týdnu schválil podobu Termínové listiny 2024/2025, což je klíčový dokument také pro nejvyšší soutěž. Přečtěte si, co a kdy nás čeká.