Jaký byl pro Slavii poslední domácí zápas v základní části s Českou Lípou?

Žádný zápas není lehký, ale tentokrát jsme hráli od začátku dobře, správně jsme k tomu přistoupili a hráli zodpovědně v obraně. Je škoda, že jsme dostali jeden gól a neudrželi vzadu nulu. Myslím si, že celkově můžeme tenhle zápas hodnotit velmi pozitivně.

Jak to bylo s motivací, někdo by mohl říct, že už o moc nejde?

Já bych neřekl, že o nic nehrajeme. My chceme třetí místo. Musíme sice čekat, že Sparta zaváhá, ale přesto máme o motivaci postaráno.

Při zápasech hodně kombinujete s Matúšem Ševčíkem. To vypadá, že si nahráváte už od dětství. Jak dlouho vlastně spolu hrajete?

Já nevím, my spolu hrajeme strašně dlouho. Někdy mi to přijde, že už si nahráváme opravdu naslepo. Jsem za to rád. Proti Lípě to vyšlo, myslím, že jsme byli u tří gólů, dokonce mi i on nahrával. Jsem rád, že je to ve prospěch týmu.

Vy jste měl v posledních zápasech dost smůlu při zakončení, proti Lípě to tam konečně spadlo. Jak k vaší brance došlo?

Upřímně, spadl mi kámen ze srdce. (úsměv) Ne, že bych ty góly nějak hrozně chtěl, ale potřeboval jsem už něco proměnit. Jsem za to rád, i když to byl takový ušmudlaný gól. Ale to je jedno, hlavní je, že jsme vyhráli.

Vy jste tam ještě jednou vystřelil, Matúš to zavíral na zadní tyči a pak se hned hlásil, že dal gól. Nebyla to náhodou taky vaše branka?

To nevím, to se musíte zeptat jeho. Možná, že ano. Ale spíš to tam dorazil na zadní tyčce.

Poslední zápas základní části budete hrát proti sestupujícímu Ústí nad Labem. Co od toho zápasu můžeme čekat?

Tuto sezonu zápasy venku nezvládáme úplně lehce, ale budeme chtít zakončit základní část vítězstvím. Jde nám o třetí místo, to by pro nás byl velký úspěch. Musíme k tomu zase přistoupit se stoprocentní koncentrovaností.

Jaké cíle bude mít Slavia v play-off?

Ty nejvyšší! Jiné mít Slavia ani nemůže. Musíme to brát krok za krokem, nejdřív čtvrtfinále.

Jak se v této sezoně cítíte vy osobně?

Je pravda, že je to trochu jiná sezona, máme mladší tým, trochu méně zkušený. Ale já osobně se cítím dobře, hraje se mi fajn, nemůžu si na nic stěžovat.

Další aktuality

Michal Salák se vrátil do 1. Futsal ligy dvěma asistencemi
Michal Salák se vrátil do 1. Futsal ligy dvěma asistencemi 24.02.2023

Přestože v Německu působí jako asistent trenéra, Michal Salák ještě nevyzul své prvoligové futsalky. V nedělním zápase poprvé naskočil do hry v dresu Perštejna a připsal si své první dvě asistence. K dispozici by měl být Spartaku také v závěru základní části a pro play off.

Historický milník. Zápas 1. Futsal ligy poprvé odřídí žena. Na Spartu míří Alice Vévodová
Historický milník. Zápas 1. Futsal ligy poprvé odřídí žena. Na Spartu míří Alice Vévodová 22.02.2023

Souboj 21. kola 1. Futsal ligy mezi Spartou a Libercem bude součástí futsalové historie. Vůbec poprvé totiž bude řídit utkání nejvyšší soutěže žena. Nominaci dostala talentovaná Alice Vévodová, která letos byla zařazena listinu futsalových rozhodčích FIFA. Jejím kolegou na place bude zkušený Miroslav Chládek.

Pett: Chrudim je ve futsalovém světě hodně známá
Pett: Chrudim je ve futsalovém světě hodně známá 22.02.2023

Futsalistům Chrudimi sobotní domácí utkání s Libercem herně nevyšlo, když nakonec udolali houževnatého soupeře až v posledních deseti minutách (5:2). Své dvě velké příležitosti neproměnila ani lednová posila Východočechů, třicetiletý universál Pettersson Gomes Medeiros, hrající pod přezdívkou Pett. Po utkání jsme pro náš web tohoto Brazilce vyzpovídali.