Na úvod mi nejprve v krátkosti zhodnoťte střetnutí.

Jednalo se o velmi těžké a tvrdé utkání se spoustou faulů, hlavně tedy na straně soupeře. Oni na nás hráli hodně vysoko a nám dlouho trvalo, než jsme se jejich hře přizpůsobili. Nesvědčilo nám ani časté přerušování a kouskování hry. Naštěstí se nám ve druhém poločase podařilo brankově odskočit a zápas rozhodnout v náš prospěch.

O důrazu Liberce svědčí i váš roztržený dres. Zdálo se mi, že jste na takto tvrdou hru nebyli ani připraveni.

My se připravujeme na všechny typy hry, tedy i na tento. Je ale pravdou, že dnes to bylo extrémně těžké. Důležité však je vítězství a tři body, což se podařilo.

Vy už působíte v Chrudimi přes měsíc, takže můžete srovnávat. Jak vidíte současný mančaft?

Předně musím říct, že jsem velmi rád, že jsem tu a také mne těší, jak mne celý tým dobře přijal. Mužstvo je zde kvalitní a já se snažím adaptovat na zdejší způsob hry. Věřím, že brzy chytnu rytmus a pomůžu tak mužstvu k co nejlepším výkonům před blížícím se play off.

Znal jste se osobně s někým z týmu, než jste sem přišel?

Znám hlavně klub, protože Chrudim je ve futsalovém světě velmi známá. Osobně jsem znal Evertona, Torrese, se kterým jsem dokonce dva roky hrával, Maxe, Capinhu a trenéra Conde.

Působil jste v Brazílii, Řecku a Francii, takže můžete srovnávat. Jakou má česká liga úroveň?

Podle toho, co jsem tu prozatím viděl a odehrál, můžu říct, že asi dobrou, možná řeknu i vysokou. Třeba dnes jsme nehráli se žádným top mužstvem z popředí tabulky a přitom šlo o utkání výborné úrovně.

Do Chrudimi jste přišel z francouzského týmu Mouvaux Lille MF, se kterým jste v létě odehráli přípravu s Benfikou a Sportingem, kterému jste dokonce vstřelil branku. Jaké to byly zápasy?

Šlo sice o přáteláky před sezonou, ale tím nechci nijak snižovat jejich význam, všichni známe sílu těchto top portugalských soupeřů. Nám se dokonce Sporting podařilo porazit, což mluví samo o sobě. Určitě se jednalo o kvalitní mače.

A sledoval jste cestu Chrudimi Ligou mistrů a třeba právě utkání s Benfikou nebo Kairatem?

Já sleduji futsalové dění po celém světě a Liga mistrů mi v tom samozřejmě nechybí. Chrudim si udělala v Kazachstánu svojí hrou a výsledky velké jméno, je jen škoda, že se nakonec nepodařilo postoupit.

Do dotazníku našeho klubového webu jste uvedl, že jste futsalový universál. První zápasy jste odehrál v obraně, dnes jste byl v útoku. Kam vás to tedy táhne víc?

Přišel jsem týmu pomoci s obojím, to je jak do obrany, tak dopředu, prostě kde bude potřeba. Nicméně až se mi podaří více zapadnout do mužstva, tak jsem typ hráče, který jde hodně do zakončení. Takže odpověď na vaši otázku zní, že asi do útoku.

Kdy se tedy dočkáme vaší první vstřelené branky?

(smích) Je pravda, že jsem zde již několik zápasů odehrál a ještě mi to tam nespadlo. Nicméně snažím se tlačit do zakončení a věřím, že v ten správný okamžik, možná třeba v ten nejdůležitější, kdy budeme potřebovat, mi to tam spadne a mužstvu tím pomůžu.

Zbývají odehrát poslední dvě kola základní části a začne vyřazovací část. Těšíte se na ni?

Každý hráč, a to v jakémkoliv sportu, se těší na to, až se bude hrát play off a ani já nejsem výjimkou. Vždyť se jedná o nejdůležitější a nejsledovanější část sezony. Pevně věřím, že v pavouku vydržíme do úplného konce a pokud Bůh dá, staneme se mistry ligy.

Další aktuality

Filip Vaktor: S Matúšem Ševčíkem si nahráváme naslepo
Filip Vaktor: S Matúšem Ševčíkem si nahráváme naslepo 03.03.2023

Filip Vaktor má na svém kontě už dvanáct asistencí, většina z nich byla na góly jeho slovenského spoluhráče ze Slavie a slovenské reprezentace Matúše Ševčíka. Proti České Lípě vedla jejich kombinace hned ke třem brankám, z nichž jednu přidal i tradiční nahrávač. Jak vidí Filip Vaktor průběh letošní sezony?

Michal Salák se vrátil do 1. Futsal ligy dvěma asistencemi
Michal Salák se vrátil do 1. Futsal ligy dvěma asistencemi 24.02.2023

Přestože v Německu působí jako asistent trenéra, Michal Salák ještě nevyzul své prvoligové futsalky. V nedělním zápase poprvé naskočil do hry v dresu Perštejna a připsal si své první dvě asistence. K dispozici by měl být Spartaku také v závěru základní části a pro play off.

Historický milník. Zápas 1. Futsal ligy poprvé odřídí žena. Na Spartu míří Alice Vévodová
Historický milník. Zápas 1. Futsal ligy poprvé odřídí žena. Na Spartu míří Alice Vévodová 22.02.2023

Souboj 21. kola 1. Futsal ligy mezi Spartou a Libercem bude součástí futsalové historie. Vůbec poprvé totiž bude řídit utkání nejvyšší soutěže žena. Nominaci dostala talentovaná Alice Vévodová, která letos byla zařazena listinu futsalových rozhodčích FIFA. Jejím kolegou na place bude zkušený Miroslav Chládek.