Jaký to byl pro vás zápas, když jste nastoupil proti Perštejnu, za který chytáte ve fotbale?

Bylo to nezvyklé. Většinu kluků znám, navíc se k tomu přidali i bývalí spoluhráči z Teplic. Byl to pro mě jak se často říká opravdu speciální zápas. Navíc z tohoto hraje pocházím. Jsem rád, že jsme to tady zvládli a že nebudu muset od nich poslouchat nějaké narážky. (úsměv)

Hned z první střely jste inkasoval, byl to pro brankáře hodně nepříjemný začátek?

Určitě to není nic příjemného, když hned z první střely padne gól. Ale naštěstí jsme se z toho rychle oklepali a dali tři branky. Myslím si, že jsme zápas měli od té doby pod kontrolou.

Hodně jste pomáhal svými zákroky v brankovišti. Dáváte si na to pozor, abyste některým šancím předcházel?

Snažím se, je to moje práce, abych měl brankoviště pod kontrolou. Naštěstí se mi do dneska docela dařilo. Patří to k tomu, brankář nemůže jenom stát na čáře a čekat, až přiletí střela.

Perštejn mohl vyrovnat na pět pět, ale právě vy jste myslím tam svým vyběhnutím tu akci překazil.

Bylo to důležité, že jsme i tenhle moment zvládli. Navíc jsme po téhle akci dokázali odskočit a zareagovali jsme na jejich power-play dvěma brankami přes celé hřiště.

Slavia vás dotáhla na jeden bod, říkali jste si v kabině, že to bude důležité vyhrát, abyste se udrželi na třetím místě?

Pro nás je důležité skončit po základní části třetí, abychom měli trochu přijatelnější cestu do čtvrtfinále, myslím si, že na Helas Brno jít nikdo nechce. První krok jsme k tomu udělali.

Máte před sebou poslední dva zápasy, doma s Libercem a pak jedete do Chrudimi, co čekáte od těchto dvou zápasů?

Doma s Libercem musíme jednoznačně vyhrát. Doma jsme letos neprohráli vůbec s nikým, takže by to bylo hezké zakončit to celé bez domácí prohry. Poslední kolo si to pojedeme rozdat s Chrudimí. Uvidíme, na co bude náš výkon stačit.

Jak jste spokojený se svým angažmá ve Spartě?

Určitě toho nelituji, že jsem do Sparty šel. Odchytal jsem všechny těžké zápasy a celkově i většinu utkání. Jsem za to rád, pro mě je důležité, že hodně hraju.

Jaký máte cíl pro play-off? Co vy byste považoval za úspěch?

Jednoznačným cílem je skončit na bedně. Finále by bylo krásné, ale při vší úctě, Chrudim a Plzeň mají své týmy letos hodně nabité. Ale když už se do semifinále dostaneme a já věřím, že ano, tak nikomu nedáme nic zadarmo.

Další aktuality

Filip Vaktor: S Matúšem Ševčíkem si nahráváme naslepo
Filip Vaktor: S Matúšem Ševčíkem si nahráváme naslepo 03.03.2023

Filip Vaktor má na svém kontě už dvanáct asistencí, většina z nich byla na góly jeho slovenského spoluhráče ze Slavie a slovenské reprezentace Matúše Ševčíka. Proti České Lípě vedla jejich kombinace hned ke třem brankám, z nichž jednu přidal i tradiční nahrávač. Jak vidí Filip Vaktor průběh letošní sezony?

Michal Salák se vrátil do 1. Futsal ligy dvěma asistencemi
Michal Salák se vrátil do 1. Futsal ligy dvěma asistencemi 24.02.2023

Přestože v Německu působí jako asistent trenéra, Michal Salák ještě nevyzul své prvoligové futsalky. V nedělním zápase poprvé naskočil do hry v dresu Perštejna a připsal si své první dvě asistence. K dispozici by měl být Spartaku také v závěru základní části a pro play off.

Historický milník. Zápas 1. Futsal ligy poprvé odřídí žena. Na Spartu míří Alice Vévodová
Historický milník. Zápas 1. Futsal ligy poprvé odřídí žena. Na Spartu míří Alice Vévodová 22.02.2023

Souboj 21. kola 1. Futsal ligy mezi Spartou a Libercem bude součástí futsalové historie. Vůbec poprvé totiž bude řídit utkání nejvyšší soutěže žena. Nominaci dostala talentovaná Alice Vévodová, která letos byla zařazena listinu futsalových rozhodčích FIFA. Jejím kolegou na place bude zkušený Miroslav Chládek.