Jaký to byl pro vás zápas, když jste nastoupil proti Perštejnu, za který chytáte ve fotbale?

Bylo to nezvyklé. Většinu kluků znám, navíc se k tomu přidali i bývalí spoluhráči z Teplic. Byl to pro mě jak se často říká opravdu speciální zápas. Navíc z tohoto hraje pocházím. Jsem rád, že jsme to tady zvládli a že nebudu muset od nich poslouchat nějaké narážky. (úsměv)

Hned z první střely jste inkasoval, byl to pro brankáře hodně nepříjemný začátek?

Určitě to není nic příjemného, když hned z první střely padne gól. Ale naštěstí jsme se z toho rychle oklepali a dali tři branky. Myslím si, že jsme zápas měli od té doby pod kontrolou.

Hodně jste pomáhal svými zákroky v brankovišti. Dáváte si na to pozor, abyste některým šancím předcházel?

Snažím se, je to moje práce, abych měl brankoviště pod kontrolou. Naštěstí se mi do dneska docela dařilo. Patří to k tomu, brankář nemůže jenom stát na čáře a čekat, až přiletí střela.

Perštejn mohl vyrovnat na pět pět, ale právě vy jste myslím tam svým vyběhnutím tu akci překazil.

Bylo to důležité, že jsme i tenhle moment zvládli. Navíc jsme po téhle akci dokázali odskočit a zareagovali jsme na jejich power-play dvěma brankami přes celé hřiště.

Slavia vás dotáhla na jeden bod, říkali jste si v kabině, že to bude důležité vyhrát, abyste se udrželi na třetím místě?

Pro nás je důležité skončit po základní části třetí, abychom měli trochu přijatelnější cestu do čtvrtfinále, myslím si, že na Helas Brno jít nikdo nechce. První krok jsme k tomu udělali.

Máte před sebou poslední dva zápasy, doma s Libercem a pak jedete do Chrudimi, co čekáte od těchto dvou zápasů?

Doma s Libercem musíme jednoznačně vyhrát. Doma jsme letos neprohráli vůbec s nikým, takže by to bylo hezké zakončit to celé bez domácí prohry. Poslední kolo si to pojedeme rozdat s Chrudimí. Uvidíme, na co bude náš výkon stačit.

Jak jste spokojený se svým angažmá ve Spartě?

Určitě toho nelituji, že jsem do Sparty šel. Odchytal jsem všechny těžké zápasy a celkově i většinu utkání. Jsem za to rád, pro mě je důležité, že hodně hraju.

Jaký máte cíl pro play-off? Co vy byste považoval za úspěch?

Jednoznačným cílem je skončit na bedně. Finále by bylo krásné, ale při vší úctě, Chrudim a Plzeň mají své týmy letos hodně nabité. Ale když už se do semifinále dostaneme a já věřím, že ano, tak nikomu nedáme nic zadarmo.

Další aktuality

Lukáš Perina: V Americe mi futsal chyběl!
Lukáš Perina: V Americe mi futsal chyběl! 22.09.2023

Bylo to možná trochu překvapení, když se v dresu Helasu Brno objevil před začátkem sezony Lukáš Perina, který své první starty v 1. Futsal lize získal na jihu Čech v Dynamu PCO České Budějovice. Nejenom proto, že měl své studium v USA naplánované na delší čas. Jak se to celé vlastně seběhlo?

Petr Brázdil: Chceme s Olomoucí skončit do šestého místa
Petr Brázdil: Chceme s Olomoucí skončit do šestého místa 19.09.2023

Petr Brázdil vyhrál v minulé sezoně cenu pro Nováčka roku. V druhé sezoně se stejně jako jeho tým chce dívat v tabulce trochu výš. S jedním z lídrů SKUP Olomouc jsme si povídali během futsalového turnaje akademických her právě v Olomouci. Vrátili jsme se k dramatickému duelu s Helasem Brno a probrali i ambice v nové sezoně.

Alecio: Změnit systém hry prostě vyžaduje čas
Alecio: Změnit systém hry prostě vyžaduje čas 15.09.2023

Již pět týdnů vede futsalisty FK Chrudim nový trenér Alecio. Za tu dobu stihl s týmem turnaj v Lotyšsku, tři zápasy v 1. Futsal lize, trochu se v nejvyšší české soutěži rozkoukat a konečně také něco potrénovat. Určitě pádný důvod, abychom tohoto brazilského kouče krátce po domácím zápase s Baníkem Chomutov (vítězství 9:2 po poločase 1:1) vyzpovídali.