Hráči Rapidu cítili šanci i z důvodu několika absencí na straně soupeře, ty však nebyly vůbec znát. Olomouc i v omezeném počtu hráčů předčila Rapid ve všech směrech od důrazu, nasazení a rychlosti až po taktiku a kvalitu řešení jednotlivých situací. Nebylo se tak čemu divit, když Olomouc první poločas vyhrála 3:1.

Snahu na obrat výsledku zmrazily dvě branky Olomouce v úvodní sedmiminutovce druhého poločasu. V dalších minutách Rapid zvolil hru v power-play, ale ani ta nezměnila obraz hry. Rapid nakonec musel zkousnout hořký, ale zasloužený debakl 4:10.

Ohlasy aktérů zápasu

Martin Dlouhý (trenér FC Rapid Ústí nad Labem): "Věděli jsme, že soupeř přijel v malém počtu hráčů. Od úvodního hvizdu jsme začali Olomouc presovat, ze začátku si vytvořili pár slibných brankových příležitostí. Šance jsme bohužel neproměnili a hosté hrozili z rychlých brejků. Do poločasu se dostala Olomouc do dvoubrankového vedení a po přestávce odskočila o další dva góly. Reagovali jsme power play, která se nám nevydařila. Nakonec zápas skončil divokou přestřelkou, v níž hosté zaslouženě zvítězili."

Martin Janečka (hrající trenér SKUP): "Jsme rádi, že i v takto okleštěné sestavě se nám podařilo v Ústí nad Labem bodovat. Kluci podali výkon na hranici svých sil, plnili taktické pokyny. Pokud budeme vždy takto hrát, můžeme porážet i další týmy. Chceme bodovat i ve dvou zbylých zápasech sezóny. Chtěl bych pochválit Ústí nad Labem. Pokud bude tým takto dále pracovat, má českému futsalu co nabídnout. Sezónní cíl, kterým byla záchrana, jsme splnili, vše ostatní je již nadstandard."

| STATISTIKY

Další aktuality

Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy
Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy 21.03.2023

Po Plzni vstupuje ve středu večer do play off také druhý největší favorit. FK Chrudim přivítá v Heřmanově Městci FTZS Liberec. Podle hlasů z kabin je plán jasný: svěřenci trenéra Condeho chtějí postoupit na tři zápasy, Severočeši chtějí nabrat zkušenosti a dát prostor také mladým hráčům. Dočkáme se i přesto trochu dramatického průběhu?

Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák
Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák 20.03.2023

Futsalisté Plzně vstoupili do play off vítězně. V pondělí porazili na domácí palubovce Spartak Perštejn 6:4 a potvrdili tak roli favorita po vítězství v základní části. Hosté ale ukázali, že to s nimi nebude lehká písemka.

Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony
Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony 20.03.2023

Play off 1. Futsal ligy je vrcholem sezony. Máte ale přehled o tom, kdo je jeho nejlepším střelcem? Kdo v něm odehrál nejvíce utkání nebo kdo dostal nejvíce červených karet? Tady je zajímavá statistika Miroslava Srba.