Trenér Zdeněk Sláma se musel obejít bez zraněných Radima Záruby a Zdeňka Sity, nemocného Antonína Hrdiny, do hry ještě nemohl naskočit ani David Jošt. Slávisté nezačali dobře, mladý reprezentant U19 Radek Šiler se dostal v úvodu do dvou dobrých střeleckých pozic, z té druhé ve třetí minutě už Žežulku prostřelil a Mělník vedl 1:0.

Obrat na sebe nenechal dlouho čekat. Uzdravený Křemen zatáhl v páté minutě míč a před zakončením mu ho Sváta ukopl přímo do vlastní sítě, bylo vyrovnáno 1:1. V sedmé minutě si Křemen už s koncovkou poradil, když si zkušeně počkal na pohyb domácího gólmana a zakončil technicky k tyči. Třetí branka měla týmový rukopis, do kontru se zapojili hned tři hráči, na konci Martin Brychta přihrál vzorně Janu Homolovi a kapitán navýšil zblízka vedení Slavie na 3:1.

Po přestávce už další branka nepadla, blízko k jejímu vstřelení byl Matúš Ševčík, ale jemu nebylo tentokrát přáno. V dobré pozici zakončoval také Filip Vaktor, obrana oba jeho pokusy stihla zablokovat. Do hry naskočili také oba slávističtí reprezentanti do devatenácti let Lukáš Kuča a Filip Tilinger. Mělník začal hrát sedm minut před koncem power-play, kterou červenobílí ale vzorně odbránili, Olympik se dostal jen k nebezpečným nástřelům na zadní tyč. Spolehlivě tým podržel v několika klíčových momentech brankář Žežulka, který v minulé sezoně v Mělníce působil.

Ohlasy aktérů zápasu

Pavel Šuba (vedoucí Olympiku): „První poločas byl pro mě obrovským zklamáním z výkonu a nasazení hráčů. Jakoby to ani nebyli hráči Olympiku. Bez chutě, bez pohybu a v klusu. Za to Slavie hrála tak, jak jsme měli hrát my. Nasazení, rychlá hra do obrany. Úplně mi vzali radost. Řekl jsem jim o poločase v šatně. Do druhé půle už zase nastoupili s modrým srdcem. Ale už to nestačilo, góly se i přes velkou převahu vstřelit nepodařilo.”

Jan Křemen (hráč Slavie): "To, že to tam spadlo dvakrát po mých akcích, neznamená, že celý tým nehrál dobře. Dneska jsme to všichni dozadu odmakali poctivě, dobře jsme i zavírali nástřely na zadní tyč. Takhle to přesně má vypadat. Musím přiznat, že při mém prvním gólu bylo dobře, že mi obránce míč sebral a poslal to do sítě, protože já bych gól sám nedal. Při tom druhém jsem počkal, co udělá gólman - zůstal stát, tak jsem to trefil nahoru na přední tyč. Jsme rádi, že jsme to tady zvládli, vyhrát v Mělníce není nikdy jednoduché."

| STATISTIKY

Další aktuality

Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy
Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy 21.03.2023

Po Plzni vstupuje ve středu večer do play off také druhý největší favorit. FK Chrudim přivítá v Heřmanově Městci FTZS Liberec. Podle hlasů z kabin je plán jasný: svěřenci trenéra Condeho chtějí postoupit na tři zápasy, Severočeši chtějí nabrat zkušenosti a dát prostor také mladým hráčům. Dočkáme se i přesto trochu dramatického průběhu?

Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák
Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák 20.03.2023

Futsalisté Plzně vstoupili do play off vítězně. V pondělí porazili na domácí palubovce Spartak Perštejn 6:4 a potvrdili tak roli favorita po vítězství v základní části. Hosté ale ukázali, že to s nimi nebude lehká písemka.

Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony
Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony 20.03.2023

Play off 1. Futsal ligy je vrcholem sezony. Máte ale přehled o tom, kdo je jeho nejlepším střelcem? Kdo v něm odehrál nejvíce utkání nebo kdo dostal nejvíce červených karet? Tady je zajímavá statistika Miroslava Srba.