Jaké to pro vás bylo hrát po tak dlouhé době?

Byl jsem trochu nervózní, to nebudu lhát. Jít po pěti měsících do zápasu je zvláštní pocit, ale užil jsem si to, bylo to super. Jsem rád, že jsme vyhráli, i když jsme měli štěstí a v brance Honzu Žežulku. Jinak to bylo fajn.

Čekali jste od Helasu takový náročný zápas?

Musím říct, že jsem od nich čekal, že po nás půjdou trochu víc, protože nás museli porazit, aby měli ještě šanci se dostat před nás nebo případně i před Spartu. V druhém poločase na nás trochu nalezli, dělalo nám to trochu problémy, ale myslím si, že to bylo i tím, že někteří hráči u nás nastoupili po delší době. Třeba já s Radimem. Bude to chvíli trvat, než se do toho dostaneme. Pak už to bude jenom lepší.

Vedli jste o přestávce 2:0, Helas vás, jak jste už zmínil, začal vysoko napadat, co se na hřišti dělo, že jste nerozhodli dřív?

Nějaké šance jsme tam měli, ale na Helasu je vidět, že jsou o pár bodů za námi. Mají skvělého gólmana, dopadlo to ale nakonec dobře.

Je to pro vás důležité, abyste začínali v play-off doma?

Je to důležitéí, ale v tabulce je to ještě hodně zamotané, takže to může dopadnout všelijak. My jedeme teď do Mělníka, kde nás čeká velice těžký zápas. Uvidíme, jak to všechno dopadne, s kým budeme vůbec hrát.

Jak jste se srovnával se svým návratem, myslel jste na to, že jste tak dlouho nehrál?

Snažil jsem se na to přes den před zápasem nemyslet, ale člověku to samozřejmě leží v hlavě.  Je to dlouhá doba. Ale je to čím dál tím lepší, hlavně na tréninku. Už mám za sebou už odtrénovaný měsíc, to mi hodně pomohlo.

Jaké to bylo v tak dlouhé pauze, svrběly vás nohy, když jste se na zápas díval?

Hrozně. Je to nepříjemné. Ale beru to tak, že to ke sportu občas patří.

Jak jste své oslavil narozeniny? Co jste donesl do kabiny?

Mamka připravila nějaké dortíky klukům do kabiny. Oslavit jsem to před zápasem nestihl, až další den s rodinou, ale nic velkého to nebylo. Návrat je takový dárek k narozeninám.

Další aktuality

Filip Vaktor: S Matúšem Ševčíkem si nahráváme naslepo
Filip Vaktor: S Matúšem Ševčíkem si nahráváme naslepo 03.03.2023

Filip Vaktor má na svém kontě už dvanáct asistencí, většina z nich byla na góly jeho slovenského spoluhráče ze Slavie a slovenské reprezentace Matúše Ševčíka. Proti České Lípě vedla jejich kombinace hned ke třem brankám, z nichž jednu přidal i tradiční nahrávač. Jak vidí Filip Vaktor průběh letošní sezony?

Michal Salák se vrátil do 1. Futsal ligy dvěma asistencemi
Michal Salák se vrátil do 1. Futsal ligy dvěma asistencemi 24.02.2023

Přestože v Německu působí jako asistent trenéra, Michal Salák ještě nevyzul své prvoligové futsalky. V nedělním zápase poprvé naskočil do hry v dresu Perštejna a připsal si své první dvě asistence. K dispozici by měl být Spartaku také v závěru základní části a pro play off.

Historický milník. Zápas 1. Futsal ligy poprvé odřídí žena. Na Spartu míří Alice Vévodová
Historický milník. Zápas 1. Futsal ligy poprvé odřídí žena. Na Spartu míří Alice Vévodová 22.02.2023

Souboj 21. kola 1. Futsal ligy mezi Spartou a Libercem bude součástí futsalové historie. Vůbec poprvé totiž bude řídit utkání nejvyšší soutěže žena. Nominaci dostala talentovaná Alice Vévodová, která letos byla zařazena listinu futsalových rozhodčích FIFA. Jejím kolegou na place bude zkušený Miroslav Chládek.