Proti Slavii to pro vás byl důležitý zápas, jak se na něj po jeho skončení díváte?

Byl důležitý z pohledu tabulky. Na nás bylo trochu cítit, že se teď trochu potýkáme s takovým nějakým syndromem vyhoření, chybí nám mentální a fyzické síly, a to bohužel bylo poznat. Za stavu nula nula jsme měli dvě, možná tři šance, které jsme měli proměnit, pak jsme dostali lacinou branku z autu ze situace, na kterou jsme se připravovali. Pak už nám chyběly morální síly to zlomit. Jak říkám, trochu bojujeme v některých fázích s motivací. Na druhou stranu jsme se dokázali do utkání vrátit. Je škoda, že jsme v závěru nevyrovnali, šance jsme na to měli. Samozřejmě, že je Slavia měla taky, když využívala toho, že jsme hru otevřeli, a oni chodili do brejkových situací. Gólman Václav Klímek nás ale podržel. Když to vezmu z celkového pohledu, tak si myslím, že jsme nakonec nemuseli prohrát.

Do druhého poločasu jste šli hodně aktivně, kdybyste dali branky, mohlo to vypadat jinak.

Všechno je to o brankách. Ne nadarmo právě my nevévodíme střeleckým tabulkám. Vstřelených gólů nemáme moc a na Slavii jsme to znovu potvrdili. Šance jsme hlavně v prvním poločase měli velké a kvůli tomu, že jsme je neproměnili, tak jsme se neudrželi v zápase.

Brankář Klímek jde se svými výkony hodně nahoru, souhlasíte?

Já jsem gólmanům řekl minulý týden, že začínají ze stejné pozice, tak asi cítí, že chtějí chytat. Klímek má určité pasáže, při kterých trošičku trnu. Na druhou stranu je v brance od toho, aby něco chytl. Je pravda, že nás v tomto utkání nechal díky svým zákrokům v některých situacích ve hře a to nám pomohlo, abychom se mohli se zkusit poprat o dobrý výsledek.

Jak vaši situaci před play-off vidíte?

My nějak nespekulujeme, bereme to zápas od zápasu. Na Slavii jsme chtěli vyhrát. Ale jak jsem říkal po mentální stránce jsme na to neměli, ne po té sportovní a fyzické. Neřešíme tabulku, uvidíme, jak se konec základní části vyvrbí. Do každého utkání půjdeme s tím, že chceme tři body. Ale možná to vypadá, že na Slavii pojedeme ještě několikrát.

Co říkáte na sedmnáctiletého Lukáše Kuču, kterého Slavii nasadila do základní sestavy?

Je to kluk šikovná. Je důležité, že dostává prostor. Je to těžké, když máme v českém futsale spoustu talentů, ale nemají herní vytížení, tak talent nerozvíjí. Tím, že má Kuča kolem sebe tak zkušené hráče jako má Slavie, tak vedle nich roste a to mu hodně pomáhá.

Na Slavii vám chyběl Martin Zdráhal, bylo to hodně citelné, viďte.

Určitě chyběl. Hráče jeho typologie v kádru nemáme a troufnu si říct, že s ním bychom Slavii kousali víc.

Další aktuality

Filip Vaktor: S Matúšem Ševčíkem si nahráváme naslepo
Filip Vaktor: S Matúšem Ševčíkem si nahráváme naslepo 03.03.2023

Filip Vaktor má na svém kontě už dvanáct asistencí, většina z nich byla na góly jeho slovenského spoluhráče ze Slavie a slovenské reprezentace Matúše Ševčíka. Proti České Lípě vedla jejich kombinace hned ke třem brankám, z nichž jednu přidal i tradiční nahrávač. Jak vidí Filip Vaktor průběh letošní sezony?

Michal Salák se vrátil do 1. Futsal ligy dvěma asistencemi
Michal Salák se vrátil do 1. Futsal ligy dvěma asistencemi 24.02.2023

Přestože v Německu působí jako asistent trenéra, Michal Salák ještě nevyzul své prvoligové futsalky. V nedělním zápase poprvé naskočil do hry v dresu Perštejna a připsal si své první dvě asistence. K dispozici by měl být Spartaku také v závěru základní části a pro play off.

Historický milník. Zápas 1. Futsal ligy poprvé odřídí žena. Na Spartu míří Alice Vévodová
Historický milník. Zápas 1. Futsal ligy poprvé odřídí žena. Na Spartu míří Alice Vévodová 22.02.2023

Souboj 21. kola 1. Futsal ligy mezi Spartou a Libercem bude součástí futsalové historie. Vůbec poprvé totiž bude řídit utkání nejvyšší soutěže žena. Nominaci dostala talentovaná Alice Vévodová, která letos byla zařazena listinu futsalových rozhodčích FIFA. Jejím kolegou na place bude zkušený Miroslav Chládek.