Marek Kopecký vyslal svůj do zápasu s pozměněnou sestavou. Místo Michala Holého a Lukáše Rešetára nastoupila dvojice Dušan Künstner a Lukáš Křivánek. Právě tito dva se zasloužili o první dva góly Plzně v zápase, v obou případech zakončoval druhý jmenovaný. Na konci 17. minuty se dokázal Mělník prosadit po standardní situaci a vnesl do haly napětí. Do poločasu ještě dokázal vrátit domácím dvougólové vedení Caio. Na světelné tabuli svítil po dvaceti minutách stav 3:1.

Do druhé půle už Plzeň nastoupila v plné síle. Do hry se vrátil nejdříve Michal Holý, později také Lukáše Rešetár. A góly v síti hostů začaly přibývat. Postupně se prosadili Michal Seidler, Peter Kozár, podruhé v utkání Caio, po zranění nabuzený Tomáš Vnuk, kapitán Lukáš Rešetár a podruhé v utkání Michal Seidler. Rázem to bylo ve 33. minutě už 9:1 pro domácí. Marek Kopecký v závěru zavelel ke hře bez brankáře. Zelený dres si navlékl Michal Holý, který z první střely v této situaci rozvlnil síť. V závěru se mu podařilo skórovat ještě jednou z bezprostřední blízkosti a dal tak výsledku finální podobu. Plzeň doma porazila Mělník 11:1.

Ohlasy aktérů zápasu

Marek Kopecký (trenér Plzně): „Výsledek vypadá jednoznačně, ale první poločas vůbec nebyl dobrý z naší strany. Běhali jsme všude a nikde, Mělník dobře držel balon a asi jsme si mysleli, že to všechno půjde samo. Vůbec jsme se do toho nemohli dostat, i když jsme gólové šance měli. Museli jsme už v průběhu první půle udělat změny v sestavě a vrátit do hry naše automatismy. Druhý poločas jsme k tomu přistoupili úplně jinak, začali jsme hrát aktivně, agresivně a ten výsledek druhé půle mluví za vše.“

Radek Šiler (hráč Olympiku): "První půle byla z našeho pohledu vyrovnaná, ale do druhé se nám nepodařilo vstoupit vůbec dobře. Teď už se musíme soustředit na příští týden na Slavii, abychom získali další body."

| STATISTIKY

Další aktuality

Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy
Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy 21.03.2023

Po Plzni vstupuje ve středu večer do play off také druhý největší favorit. FK Chrudim přivítá v Heřmanově Městci FTZS Liberec. Podle hlasů z kabin je plán jasný: svěřenci trenéra Condeho chtějí postoupit na tři zápasy, Severočeši chtějí nabrat zkušenosti a dát prostor také mladým hráčům. Dočkáme se i přesto trochu dramatického průběhu?

Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák
Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák 20.03.2023

Futsalisté Plzně vstoupili do play off vítězně. V pondělí porazili na domácí palubovce Spartak Perštejn 6:4 a potvrdili tak roli favorita po vítězství v základní části. Hosté ale ukázali, že to s nimi nebude lehká písemka.

Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony
Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony 20.03.2023

Play off 1. Futsal ligy je vrcholem sezony. Máte ale přehled o tom, kdo je jeho nejlepším střelcem? Kdo v něm odehrál nejvíce utkání nebo kdo dostal nejvíce červených karet? Tady je zajímavá statistika Miroslava Srba.