Hrající trenér Slavie Zdeněk Sláma se musel znovu obejít bez řady svých opor, David Jošt, Jan Křemen a Zdeněk Sita sledovali utkání jen v hledišti, Záruba byl pouze na lavičce. Naopak v dresu Interobalu už naplno do sestavy naskočil uzdravený Tomáš Vnuk. V úvodu zápasu byli aktivní hlavně obě nedávné brazilské posily, Caio po nahrávce Dieceho také otevřel ve třetí minutě skóre. Slavia odpověděla v osmé minutě, kdy Antonín Hrdina parádní patičkou vyrovnal po přesném Vaktorově pasu. Další branka před přestávkou už nepadla, i když Diece a Caio nastřelili tyčku a velkou Rickovu šanci zlikvidoval pohotovým zákrokem Jan Žežulka. Slavia zase nevyužila slibný brejk Homoly. Další šance pochytal Vahala.

Po přestávce Slavia opět zaspala začátek poločasu a hosté své šance důsledně proměňovali. Seidler, Caio a Rešetár během sedmi minut svými brankami navýšili vedení hostů na 4:1. Naopak na druhé straně slávistické příležitosti končily zákroky Ondřeje Vahaly, který za svá záda nepustil Hrdinovu střelu, Slámovo dvojité zakončení a Ševčíkovu ránu ze dvou kroků. Posledním střelcem byl nakonec Caio, který uzavřel ve 31. minutě svůj hattrick. Na slávistické straně pak do hry naskočil kapitán U19 Filip Tilinger. Hosté i v druhém poločase dvakrát nastřelili konstrukci branky.

Ohlasy aktérů zápasu

Jan Žežulka (brankář Slavie): "Rozhodl vstup do druhého poločasu, kdy jsme dvakrát inkasovali. V prvním poločase jsme ještě drželi krok, dobře jsme bránili a podařilo se mi i pár šancí chytit. Po přestávce to už byla od Plzně lekce z produktivity, začali svoje šance proměňovat, naopak nám Ondra Vahala svoji branku zavřel a my jsme ho překonat nedokázali."

Michal Štrajt (asistent trenéra Plzně): „V prvním poločase se hrál velice svižný a důrazný futsal. Po rychlém gólu nám Slavia srovnala a my si nedokázali vzít vedení zpět i přes řadu šancí. Konec poločasu byl nervózní a pomohla nám uklidnit se až přestávka. Do druhého poločasu jsme dobře vstoupili rychlými góly a vlastně zápas rozhodli. Klid nám daly ještě další dvě trefy a jsme rádi, že jsme utkání zvládli vítězně.“

| STATISTIKY

Další aktuality

Chrudim naplnila očekávání a je v semifinále
Chrudim naplnila očekávání a je v semifinále 01.04.2023

Také série Chrudimi s Liberce skončila v nejkratším možném termínu. Východočeši vyhráli sobotní zápas v Heřmanově Městci proti Liberci jednoznačně 5:1 a postoupili dál.

Slávisté jsou v semifinále. Mělníku nedali šanci
Slávisté jsou v semifinále. Mělníku nedali šanci 01.04.2023

Futsalisté SK Slavia Praha se v sobotu odpoledne stali druhými semifinalisty. Na domácí palubovce porazili Mělník potřetí v pěti dnech, tentokrát 4:1.

Sparta si po přestávce došla pro druhý bod v sérii
Sparta si po přestávce došla pro druhý bod v sérii 31.03.2023

Futsalisté Sparty vedou ve čtvrtfinále play off 1. Futsal ligy 2:1 na zápasy. V pátek na domácí palubovce porazili Helas Brno 6:3. Dvakrát se radoval později vyloučený Matheus a také mladík Hora.