Utkání mělo speciální podtext pro obě strany. Hostující Helas chtěl napravit svoje zaváhání z prvního společného utkání, ve kterém hostující futsalisté z Olomouce dokázali naplno bodovat a odvést si z Brna plný počet bodů. Brněnští futsalisté dále chtěli navázat na skvělou výhru nad pražskou Spartou a dostat se tak na čtvrtou příčku 1.FL, zaručující lepší výchozí pozici pro zápasy Play-off. Pro domácí futsalisty tímto zápasem začal boj o udržení v naší nejvyšší futsalové lize, a proto bylo nutné získat první ligové body v roce 2023.

Do utkání lépe vstoupili futsalisté Helasu, kteří po rychlé kombinaci otevřeli skóre. Na tento gól ještě domácí SK UP dokázalo zareagovat a díky Brázdilovi se skóre znovu měnilo. Helas však od té doby začal plnit své taktické pokyny a dokázal eliminovat silné protiútoky domácích futsalistů. Díky tomu dokázali brněnští převzít futsalovou taktovku a začít diktovat tempo prvního poločasu. Výsledkem toho bylo navýšení skóre na poločasových 1:4 z pohledu domácího celku.

Do druhého poločasu skvěle vstoupili domácí futsalisté, kteří mají statisticky daleko lepší druhé půle. Díky skvělé fyzické připravenosti hanáckého týmu byli domácí schopni mobilizovat všechny své síly a pustit se do hostujícího celku na plný plyn. Domácí futsalisté skvěle rotovali, vysoko pressovali a jejich přihrávky byly přesné. Brněnští futsalisté na druhé straně nedokázali navázat na výkon z první půle. Domácí SK UP díky třem brankám Minxe, Brázdila a kapitána Lošťáka, dokázali vyrovnat utkání. Ke konci zápasu se začaly projevovat emoce na obou stranách, avšak rozhodčí utkání skvěle zvládli a dokázali dovést utkání do konce, aniž by se některý z domácích nebo hostujících futsalistů zranil.

Ohlasy aktérů zápasu

Jakub Řičica (vedoucí SKUP): "Po velice nevýrazném a vlažném poločase z obou stran jsme si řekli, že musíme naši hru změnit! Začali jsme šlapat a vysoko presovat. Soupeři to nevonělo a přineslo to ovoce alespoň ve formě remízy."

Bohumír Doubravský (hráč Helasu Brno): „Z Olomouce odjíždíme bohužel jako poražení i přesto, že jsme remizovali. Opět jsme nedokázali dohrát zápas, který byl v naší režii, do vítězného konce. Musím však smeknout před hráči z Olomouce. Za stavu 1:4 o poločase nesklopili hlavy, ale zápas odjezdili až do konce. Hráli na riziko a přineslo to své ovoce. My teď musíme dát hlavy nahoru. V pátek nás totiž čeká jiný oříšek v podobě Interobalu Plzeň, což bude úplně odlišný zápas.”

| STATISTIKY

Další aktuality

Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy
Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy 21.03.2023

Po Plzni vstupuje ve středu večer do play off také druhý největší favorit. FK Chrudim přivítá v Heřmanově Městci FTZS Liberec. Podle hlasů z kabin je plán jasný: svěřenci trenéra Condeho chtějí postoupit na tři zápasy, Severočeši chtějí nabrat zkušenosti a dát prostor také mladým hráčům. Dočkáme se i přesto trochu dramatického průběhu?

Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák
Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák 20.03.2023

Futsalisté Plzně vstoupili do play off vítězně. V pondělí porazili na domácí palubovce Spartak Perštejn 6:4 a potvrdili tak roli favorita po vítězství v základní části. Hosté ale ukázali, že to s nimi nebude lehká písemka.

Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony
Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony 20.03.2023

Play off 1. Futsal ligy je vrcholem sezony. Máte ale přehled o tom, kdo je jeho nejlepším střelcem? Kdo v něm odehrál nejvíce utkání nebo kdo dostal nejvíce červených karet? Tady je zajímavá statistika Miroslava Srba.