Nic se ale nerodilo pro domácí snadno. V prvním poločase vládli ofenzívy obou celků. Řádení útoků přineslo v úvodním dějství hned sedm branek. O tu první se postaral domácí Luis. Na jeho trefu zareagoval hráč z Brazílie, Joao Carlos. V 10. minutě se prosadil Kelmendi, ale i tentokrát Mělník zareagoval. Náskok přinesla domácím až čtrnáctá minuta, když se během krátké doby prosadili Mikus s Kelmendim. Ani to ještě nebyl konec v první půli. Na 3:4 z pohledu hostů korigoval Silva.

V druhém dějstí už padaly branky jen do mělnické sítě. Sparta využila chyb v hostující hře a trpělivě čekala na své šance. Rozuzlení přišlo v během tři minut od 24. a 26. minuty. Nejprve se trefil Matheus, po té Luis. Skóre ustanovil v 36. minutě svou druhou trefou v utkání Mikus. Sparta opět doma zvítězila, tentokrát nad Olympikem Mělník 7:3.

Ohlasy aktérů zápasu

Melos Kelmendi (hráč Sparty): "Dnes jsme šlapali úplně jinak než v pondělí. Soupeř také chtěl hrát více dopředu, což nám vyhovovalo. Dařilo se nám proměňovat šance a díky tomu jsme dnes vyhráli. Podali jsme dobrý týmový výkon, stále ale máme co zlepšovat."

Jakub Němec (trenér Olympiku): „Zápas jsme si prohráli sami opět díky zbytečným ztrátám, kterými jsme darovali Spartě většinu gólů. Bylo znát, že nám dnes chyběli čtyři hráči základní sestavy, zejména v týmové sehranosti. Sparta dnes sice nepředvedla nějak extra dobrý výkon, ale dnes to na nás stačilo. My teď musíme udělat všechno proto, abychom se těchto výkyvů formy už konečně zbavili a hráli stabilně týden co týden stejně dobře, jako hrajeme doma.”

| STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala
Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala 21.02.2024

Interobal nedal v dohrávce Olympiku v jeho hale šanci a vyhrál 9:1. Branky obstaralo osm různých střelců, mezi nimi i brankář Vahala, který přidal dvě asistence. Jednu přihrávku zapsal i uzdravený Knobloch. Plzeň je druhá, Mělník devátý.

Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci
Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci 21.02.2024

Chrudim si v Brně poradila s taktikou Helasu a odvezla si z Brna tři body, i přestože třikrát inkasovala. Po dvou brankách dali Vincenzo a Igor, po jedné André a Pavel Drozd. Helas čeká v příštím kole klíčový duel v Chomutově.

Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce
Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce 20.02.2024

Ve středu se představí oba top týmy v dohrávkách. Chrudim čeká náročný duel v Brně na Helasu, kde vloni remizovala 2:2. Interobal Plzeň míří do Mělníka, kde minulý pátek padla Slavia. Co zaznělo z kabin?