Nic se ale nerodilo pro domácí snadno. V prvním poločase vládli ofenzívy obou celků. Řádení útoků přineslo v úvodním dějství hned sedm branek. O tu první se postaral domácí Luis. Na jeho trefu zareagoval hráč z Brazílie, Joao Carlos. V 10. minutě se prosadil Kelmendi, ale i tentokrát Mělník zareagoval. Náskok přinesla domácím až čtrnáctá minuta, když se během krátké doby prosadili Mikus s Kelmendim. Ani to ještě nebyl konec v první půli. Na 3:4 z pohledu hostů korigoval Silva.

V druhém dějstí už padaly branky jen do mělnické sítě. Sparta využila chyb v hostující hře a trpělivě čekala na své šance. Rozuzlení přišlo v během tři minut od 24. a 26. minuty. Nejprve se trefil Matheus, po té Luis. Skóre ustanovil v 36. minutě svou druhou trefou v utkání Mikus. Sparta opět doma zvítězila, tentokrát nad Olympikem Mělník 7:3.

Ohlasy aktérů zápasu

Melos Kelmendi (hráč Sparty): "Dnes jsme šlapali úplně jinak než v pondělí. Soupeř také chtěl hrát více dopředu, což nám vyhovovalo. Dařilo se nám proměňovat šance a díky tomu jsme dnes vyhráli. Podali jsme dobrý týmový výkon, stále ale máme co zlepšovat."

Jakub Němec (trenér Olympiku): „Zápas jsme si prohráli sami opět díky zbytečným ztrátám, kterými jsme darovali Spartě většinu gólů. Bylo znát, že nám dnes chyběli čtyři hráči základní sestavy, zejména v týmové sehranosti. Sparta dnes sice nepředvedla nějak extra dobrý výkon, ale dnes to na nás stačilo. My teď musíme udělat všechno proto, abychom se těchto výkyvů formy už konečně zbavili a hráli stabilně týden co týden stejně dobře, jako hrajeme doma.”

| STATISTIKY

Další aktuality

Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy
Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy 21.03.2023

Po Plzni vstupuje ve středu večer do play off také druhý největší favorit. FK Chrudim přivítá v Heřmanově Městci FTZS Liberec. Podle hlasů z kabin je plán jasný: svěřenci trenéra Condeho chtějí postoupit na tři zápasy, Severočeši chtějí nabrat zkušenosti a dát prostor také mladým hráčům. Dočkáme se i přesto trochu dramatického průběhu?

Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák
Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák 20.03.2023

Futsalisté Plzně vstoupili do play off vítězně. V pondělí porazili na domácí palubovce Spartak Perštejn 6:4 a potvrdili tak roli favorita po vítězství v základní části. Hosté ale ukázali, že to s nimi nebude lehká písemka.

Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony
Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony 20.03.2023

Play off 1. Futsal ligy je vrcholem sezony. Máte ale přehled o tom, kdo je jeho nejlepším střelcem? Kdo v něm odehrál nejvíce utkání nebo kdo dostal nejvíce červených karet? Tady je zajímavá statistika Miroslava Srba.