"Ano, je to tak. Rekord potvrzen. Vyšší výsledek v nejvyšší soutěži nepamatuji," potvrdil nový rekord statistik futsalu Miroslav Srb. Ten držela do pátku Sparta, které porazila VŠB-TU Ostrava 26:2.

Již po dvou minutách bylo zřejmé, že se utkání bude ubírat jasným směrem. V čase 1:51 totiž domácí rozvnili už počtvrté síť za Liborem Gerčákem. Následně se skóre až do 10. minuty nepohlo, poté však narůstalo rychlým tempem. Marek Kopecký své hráče jasně instruoval, ať nastřílejí co nejvíce branek. Mezi střelci se nejvíce střídali Lukáš Rešetár, Michal Seidler a nová posila Caio. Do kabiny odcházeli v poločase domácí s vedením 13:0.

Ve druhém dějství se gólostroj domácích rozjel po necelých pěti minutách. Adam Knobloch během dvou střídání nasázel hattrick, prosadil se také navrátilec na palubovku Tomáš Vnuk. Skóre rostlo v pravidelných intervalech a domácí kouč v závěru sáhl také k power-play. Díky té se výsledek zastavil až na cifrách 27:0. Tento výsledek znamená historicky nejvyšší vítězství v české lize. Domácí zaznamenali také největší počet nastřílených branek jedním týmem v utkání.

Ohlasy aktérů zápasu

Adam Knobloch (autor hattricku Plzně): „Bylo to akorát o tom, kolik dáme gólů. Samozřejmě jsme nechtěli nic podcenit, ale náš jednoznačný cíl je nasázet co nejvíce gólů, abychom Chrudimi ve skóre odskočili, jelikož to může rozhodovat. Dnes to bylo těžké hlavně pro soupeře.“

Petr Svoboda (PR manažer Nejzbachu): "Upřímně nevím, co k tomuto utkání říct, protože hodnotit není z naši strany co. Plzni gratulujeme k vítězství a přejeme hodně štěstí do zbytku sezóny."

| STATISTIKY

Další aktuality

Helas je po devatenácti letech v semifinále, čeká ho Chrudim!
Helas je po devatenácti letech v semifinále, čeká ho Chrudim! 02.04.2024

Hattrick Dominika Baloga a především zkušený, efektivní výkon dovedly Helas Brno po devatenácti letech do semifinále play off. V rozhodujícím pátém duelu přehráli svěřenci Tomáše Galii Inter Kadaň jednoznačně 7:3, získali rozhodující třetí bod a v semifinále vyzvou Chrudim.

Z kabiny: Helas a Kadaň jdou do pátého zápasu. Kdo postoupí?
Z kabiny: Helas a Kadaň jdou do pátého zápasu. Kdo postoupí? 02.04.2024

Ve středu večer se rozhodne o posledním semifinalistovi. Série mezi Helasem a Kadaní dospěla až do pátého zápasu. Co zaznělo z kabin?

Kadaň si vybojovala pátý zápas, rozhodne se ve středu v Brně
Kadaň si vybojovala pátý zápas, rozhodne se ve středu v Brně 31.03.2024

Na posledního semifinalistu si budeme muset počkat do středy. Inter Kadaň podruhé porazil Helas ve své hale a vybojoval si pátý zápas. Brňané sice na severu Čech vedli 2:1, pak ale třikrát inkasovali a náskok domácích už nedotáhli. Rozhodne páté dějství v Brně.