"Ano, je to tak. Rekord potvrzen. Vyšší výsledek v nejvyšší soutěži nepamatuji," potvrdil nový rekord statistik futsalu Miroslav Srb. Ten držela do pátku Sparta, které porazila VŠB-TU Ostrava 26:2.

Již po dvou minutách bylo zřejmé, že se utkání bude ubírat jasným směrem. V čase 1:51 totiž domácí rozvnili už počtvrté síť za Liborem Gerčákem. Následně se skóre až do 10. minuty nepohlo, poté však narůstalo rychlým tempem. Marek Kopecký své hráče jasně instruoval, ať nastřílejí co nejvíce branek. Mezi střelci se nejvíce střídali Lukáš Rešetár, Michal Seidler a nová posila Caio. Do kabiny odcházeli v poločase domácí s vedením 13:0.

Ve druhém dějství se gólostroj domácích rozjel po necelých pěti minutách. Adam Knobloch během dvou střídání nasázel hattrick, prosadil se také navrátilec na palubovku Tomáš Vnuk. Skóre rostlo v pravidelných intervalech a domácí kouč v závěru sáhl také k power-play. Díky té se výsledek zastavil až na cifrách 27:0. Tento výsledek znamená historicky nejvyšší vítězství v české lize. Domácí zaznamenali také největší počet nastřílených branek jedním týmem v utkání.

Ohlasy aktérů zápasu

Adam Knobloch (autor hattricku Plzně): „Bylo to akorát o tom, kolik dáme gólů. Samozřejmě jsme nechtěli nic podcenit, ale náš jednoznačný cíl je nasázet co nejvíce gólů, abychom Chrudimi ve skóre odskočili, jelikož to může rozhodovat. Dnes to bylo těžké hlavně pro soupeře.“

Petr Svoboda (PR manažer Nejzbachu): "Upřímně nevím, co k tomuto utkání říct, protože hodnotit není z naši strany co. Plzni gratulujeme k vítězství a přejeme hodně štěstí do zbytku sezóny."

| STATISTIKY

Další aktuality

Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy
Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy 21.03.2023

Po Plzni vstupuje ve středu večer do play off také druhý největší favorit. FK Chrudim přivítá v Heřmanově Městci FTZS Liberec. Podle hlasů z kabin je plán jasný: svěřenci trenéra Condeho chtějí postoupit na tři zápasy, Severočeši chtějí nabrat zkušenosti a dát prostor také mladým hráčům. Dočkáme se i přesto trochu dramatického průběhu?

Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák
Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák 20.03.2023

Futsalisté Plzně vstoupili do play off vítězně. V pondělí porazili na domácí palubovce Spartak Perštejn 6:4 a potvrdili tak roli favorita po vítězství v základní části. Hosté ale ukázali, že to s nimi nebude lehká písemka.

Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony
Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony 20.03.2023

Play off 1. Futsal ligy je vrcholem sezony. Máte ale přehled o tom, kdo je jeho nejlepším střelcem? Kdo v něm odehrál nejvíce utkání nebo kdo dostal nejvíce červených karet? Tady je zajímavá statistika Miroslava Srba.