BRAZILSKÉ KŘÍDLO S ČICHEM NA GÓLY

Novou akvizici přivítal v průběhu ledna ve svém kádru trenér Felipe Conde, který tak bude mít ve vyřazovacích bojích větší variabilitu hráčů. Tým doplnil brazilský futsalista Pettersson Gomes Medeiros, ve zkratce Pett.

Třicetiletý futsalista prošel řadou brazilských klubů, zahrál si například za Jaraquá či Magnus, odkud se před rokem vydal právě do Evropy. Na starém kontinentu ale nehraje poprvé, v roce 2017 si zahrál za řecký Doukas.

Do Chrudimi přišel Pett právě z Francie, kde nastupoval za Mouvaux Lille MF, v jehož dresu pomohl například v přípravě k porážce Sportingu Lisabon, na stejném turnaji si zahrál i s Benficou Lisabon.

„Pett je rychlý hráč, který má kvalitu v pohybu a v zakončení. Speciálně je velmi nebezpečný v posledních patnácti metrech hřiště, umí přejít jeden na jednoho a zakončit akci. Myslím si, že svoji kvalitou nám pomůže," vyjádřil se na konto Petta trenér Felipe Conde.

Další aktuality

Max už je druhý v historické tabulce střelců
Max už je druhý v historické tabulce střelců 08.03.2023

Když přijel brazilský útočník Max Weber Prates nastupující pod přezdívkou Max v srpnu roku 2009 do České republiky a začal hrát za tehdejší Era-Pack, ani on určitě netušil, že se jednou stane ikonou chrudimského klubu, a navíc mu budou patřit čelní místa v historických tabulkách českého futsalu.

Plzeň má druhého Brazilce. Posilou je Caio
Plzeň má druhého Brazilce. Posilou je Caio 27.01.2023

Caio přišel do Plzně z nejvyšší brazilské soutěže z klubu Umuarama. Za sebou má již evropské angažmá v ruské lize, kde oblékal dres Samary.

Sparta na Nový rok ohlásila dvě posily a jeden odchod
Sparta na Nový rok ohlásila dvě posily a jeden odchod 02.01.2023

Futsalisté Sparty Praha mají do roku 2023 dvě nové akvizice. Obě posily jsou hráči ze zahraničí.