Jaké to bylo přebírat cenu na pódiu před tolika lidmi?

Byl jsem hodně nervózní, nevěděl jsem, na co se mě pan moderátor zeptá. Byla to nakonec otázka, kterou jsem vůbec nečekal, takže tak vypadala i odpověď, brácha se mi za to smál. Rozhovory po zápasech jsou samozřejmě mnohem lehčí, když mluvíte jenom s jedním reportérem a není u toho dalších dvě stě lidí.

Co si z toho vezmete pro sebe, když jste byl zvolen nejlepším talentem?

Je to závazek a motivace do další práce.

Co vám k vítězství v anketě říkal váš bratr Jiří?

Byl rád, přál si to i on. V minulé sezoně jsem vyhrál anketu o nejlepšího nováčka ligy, tak doufám, že příští rok vyhraje můj bratr.

V čem jste lepší než on? Jaká jste futsalová dvojčata, jste si také podobní svojí hrou?

To asi nedokážu sám říct, to musí zhodnotit někdo jiný. Myslím si, že máme techniku stejnou, ale máme každý trochu jiný pohyb. Možná je Jirka o trochu silnější.

Co byste si od něj chtěl futsalově vzít, kdyby to šlo?

Má určitě tvrdší střelu. Já si myslím, že jsem na to lépe technicky. Krásně se doplňujeme.

Většina kluků ve vašem věku dostává jen krátké časové úseky na hřišti, když jsou zápasy rozhodnuté. Vy táhnete celý tým Rapidu. Jaké to je, zvlášť v tak nepohodlné situaci v tabulce?

Je to těžké. Musíme se udržet. Každý ze zápasů je pro nás náročný. Ale já bych v téhle odpovědi rád poděkoval trenérovi Martinu Dlouhému, že nám dal šanci se ukázat, za to mu patří velké díky. Není to určitě ideální role pro mladé hráče, ale náš táta nám říká, že tak už to musíme brát. Tak nad tím už tolik nepřemýšlíme.

Čeho byste v tomto roce chtěl dosáhnout?

Já nepřemýšlím nad ničím jiným než nad tím, abychom se s Ústím udrželi a zachránili první ligu. Po sezoně uvidíme, co bude dál.

Další aktuality

Filip Vaktor: S Matúšem Ševčíkem si nahráváme naslepo
Filip Vaktor: S Matúšem Ševčíkem si nahráváme naslepo 03.03.2023

Filip Vaktor má na svém kontě už dvanáct asistencí, většina z nich byla na góly jeho slovenského spoluhráče ze Slavie a slovenské reprezentace Matúše Ševčíka. Proti České Lípě vedla jejich kombinace hned ke třem brankám, z nichž jednu přidal i tradiční nahrávač. Jak vidí Filip Vaktor průběh letošní sezony?

Michal Salák se vrátil do 1. Futsal ligy dvěma asistencemi
Michal Salák se vrátil do 1. Futsal ligy dvěma asistencemi 24.02.2023

Přestože v Německu působí jako asistent trenéra, Michal Salák ještě nevyzul své prvoligové futsalky. V nedělním zápase poprvé naskočil do hry v dresu Perštejna a připsal si své první dvě asistence. K dispozici by měl být Spartaku také v závěru základní části a pro play off.

Historický milník. Zápas 1. Futsal ligy poprvé odřídí žena. Na Spartu míří Alice Vévodová
Historický milník. Zápas 1. Futsal ligy poprvé odřídí žena. Na Spartu míří Alice Vévodová 22.02.2023

Souboj 21. kola 1. Futsal ligy mezi Spartou a Libercem bude součástí futsalové historie. Vůbec poprvé totiž bude řídit utkání nejvyšší soutěže žena. Nominaci dostala talentovaná Alice Vévodová, která letos byla zařazena listinu futsalových rozhodčích FIFA. Jejím kolegou na place bude zkušený Miroslav Chládek.