Jaké to bylo přebírat cenu na pódiu před tolika lidmi?

Byl jsem hodně nervózní, nevěděl jsem, na co se mě pan moderátor zeptá. Byla to nakonec otázka, kterou jsem vůbec nečekal, takže tak vypadala i odpověď, brácha se mi za to smál. Rozhovory po zápasech jsou samozřejmě mnohem lehčí, když mluvíte jenom s jedním reportérem a není u toho dalších dvě stě lidí.

Co si z toho vezmete pro sebe, když jste byl zvolen nejlepším talentem?

Je to závazek a motivace do další práce.

Co vám k vítězství v anketě říkal váš bratr Jiří?

Byl rád, přál si to i on. V minulé sezoně jsem vyhrál anketu o nejlepšího nováčka ligy, tak doufám, že příští rok vyhraje můj bratr.

V čem jste lepší než on? Jaká jste futsalová dvojčata, jste si také podobní svojí hrou?

To asi nedokážu sám říct, to musí zhodnotit někdo jiný. Myslím si, že máme techniku stejnou, ale máme každý trochu jiný pohyb. Možná je Jirka o trochu silnější.

Co byste si od něj chtěl futsalově vzít, kdyby to šlo?

Má určitě tvrdší střelu. Já si myslím, že jsem na to lépe technicky. Krásně se doplňujeme.

Většina kluků ve vašem věku dostává jen krátké časové úseky na hřišti, když jsou zápasy rozhodnuté. Vy táhnete celý tým Rapidu. Jaké to je, zvlášť v tak nepohodlné situaci v tabulce?

Je to těžké. Musíme se udržet. Každý ze zápasů je pro nás náročný. Ale já bych v téhle odpovědi rád poděkoval trenérovi Martinu Dlouhému, že nám dal šanci se ukázat, za to mu patří velké díky. Není to určitě ideální role pro mladé hráče, ale náš táta nám říká, že tak už to musíme brát. Tak nad tím už tolik nepřemýšlíme.

Čeho byste v tomto roce chtěl dosáhnout?

Já nepřemýšlím nad ničím jiným než nad tím, abychom se s Ústím udrželi a zachránili první ligu. Po sezoně uvidíme, co bude dál.

Další aktuality

David Drozd: Jsme v lepší formě než na začátku sezony
David Drozd: Jsme v lepší formě než na začátku sezony 09.10.2023

Česká futsalová reprezentace odehrála v pátek třetí zápas finální fáze kvalifikace o Mistrovství světa 2024, když v Itálii smolně podlehla domácímu výběru 5:6 gólem deset vteřin před koncem. V utkání byla hodně vidět čtyřčlenná chrudimská ekipa, která se podepsala pod čtyři z pěti vstřelených branek. O střetnutí, ale nejen o něm, jsme si popovídali se zkušeným univerzálem Davidem Drozdem.

Ondru Míču první góly po návratu netěšily
Ondru Míču první góly po návratu netěšily 06.10.2023

Ondřej Míča se trefil do sítě poprvé po svém návratu do Edenu, když v Heřmanově Městci ve třetí minutě otevřel skóre zápasu proti Chrudimi. Později přidal i druhý gól po střele z penalty z 10m. Na noze měl hattrick, ale jeho další pokus ze stejné vzdálenosti mezi tyčemi neskončil. Radost z branek ale jednatřicetiletý futsalista po zápase neměl.

Lukáš Perina: V Americe mi futsal chyběl!
Lukáš Perina: V Americe mi futsal chyběl! 22.09.2023

Bylo to možná trochu překvapení, když se v dresu Helasu Brno objevil před začátkem sezony Lukáš Perina, který své první starty v 1. Futsal lize získal na jihu Čech v Dynamu PCO České Budějovice. Nejenom proto, že měl své studium v USA naplánované na delší čas. Jak se to celé vlastně seběhlo?