Situace v tabulce je pro Severočechy s devíti body svízelná. Jsou jen dva body od sestupových příček. „Teď už je to tak, že ne, že můžeme, teď už bodovat prostě musíme,“ burcuje svůj tým.

Se Slavií jste si nezasloužili prohrát…

Těžko se to hodnotilo, první poločas jsme byli jednoznačně lepší. Ani jsme to asi nečekali, šli jsme do zápasu s respektem, ale nebojácně. Měli jsme řadu šancí, bylo jich do patnácté minuty snad šest, sedm. Gólů musíme dát z tolika nebezpečných akcí víc než jeden. Je to obrovská škoda.

Právě vy jste tu jedinou branku dal, jak to, že právě vy jste na Vondráčka dokázal vyzrát?

Dobře jsem si vypíchl míč, když jsem čekal na jejich diagonální přihrávku, která byla pomalejší. Byli jsme na tuhle situaci připravení a chtěli jsme právě na tyhle přihrávky vystupovat dřív. Gólman mi vyběhl, tak jsem to dával přes jeho rameno na zadní tyč. Spadlo to tam. Ale ten gól bych určitě za nějaký bodový zisk vyměnil.

Čím to je, že šance neproměňujete ani v zápase, ve kterém dominujete. Bez branek se nedá vyhrát.

Myslím si, že se s tím potýkáme celou sezonu. Šancí máme v každém zápase hodně, ale nedotáhneme je, nepadá to tam ani ze standardek a rohových kopů, které si vytvoříme. Vůbec nám to tam nestřílí, navíc pak ještě se Slavií takovou nezkušeností o všechno přijdeme. I když u nás mluvit o nezkušenosti je taky už ošidné, protože ligu už hrajeme docela dlouho.

Devět bodů je docela málo na to, jak dobrý futsal hrajete.

Určitě je to málo, nejsme s takovou bilancí ani trochu spokojení. O spoustu bodů jsme se naší neschopností ve finální fázi připravili sami. Čeká nás těžký nový rok, hned leden bude náročný, protože hrajeme se soupeři kolem nás, a budeme muset naplno bodovat. Teď už to nebude, že můžeme a že to jdeme zkusit. Teď to bude těžký boj o záchranu, mezi čtyřmi, pěti týmy je to dole hodně nabité.

Marek Bína nastřílel třináct branek, ostatní jsou daleko za ním s počtem gólů. Není právě v tom ten problém, že se nedaří dalšího střelce najít?

Mára je určitě naším hráčem podzimu, padalo mu to tam hlavně v první části. Teď jsme byli vyhaslí, jako bychom spoléhali na to, že gól dá jenom on. Já jsem byl měsíc, nebo spíše skoro šest týdnů mimo, takže jsem tomu taky moc nepomohl. Pak tam máme jednogólové, dvougólové hráče, ale takhle to nemůže být. Máme to postavené na týmovosti, bojovnosti a asi téhle bilanci odpovídá náš mizerný bodový zisk.

Do ligy přišel jako nováček Perštejn, kterému se daří. Koho plánujete dostat pod sebe?

Nechci nikoho jmenovat. Je to tam hodně vyrovnané, rozdíl mezi play-off a sestupem je snad tři body. Bude to určitě těžké jaro. Musíme do toho jít s čistou hlavou.

Co jste si přál do nového roku 2023?

Za mě zdraví, ten minulý rok byl pro mě z tohohle hlediska hodně těžký. A zdraví přeju všem futsalistům. Nám v Liberci pak mnohem víc bodů než jsme získali na podzim.

Další aktuality

David Drozd: Jsme v lepší formě než na začátku sezony
David Drozd: Jsme v lepší formě než na začátku sezony 09.10.2023

Česká futsalová reprezentace odehrála v pátek třetí zápas finální fáze kvalifikace o Mistrovství světa 2024, když v Itálii smolně podlehla domácímu výběru 5:6 gólem deset vteřin před koncem. V utkání byla hodně vidět čtyřčlenná chrudimská ekipa, která se podepsala pod čtyři z pěti vstřelených branek. O střetnutí, ale nejen o něm, jsme si popovídali se zkušeným univerzálem Davidem Drozdem.

Ondru Míču první góly po návratu netěšily
Ondru Míču první góly po návratu netěšily 06.10.2023

Ondřej Míča se trefil do sítě poprvé po svém návratu do Edenu, když v Heřmanově Městci ve třetí minutě otevřel skóre zápasu proti Chrudimi. Později přidal i druhý gól po střele z penalty z 10m. Na noze měl hattrick, ale jeho další pokus ze stejné vzdálenosti mezi tyčemi neskončil. Radost z branek ale jednatřicetiletý futsalista po zápase neměl.

Lukáš Perina: V Americe mi futsal chyběl!
Lukáš Perina: V Americe mi futsal chyběl! 22.09.2023

Bylo to možná trochu překvapení, když se v dresu Helasu Brno objevil před začátkem sezony Lukáš Perina, který své první starty v 1. Futsal lize získal na jihu Čech v Dynamu PCO České Budějovice. Nejenom proto, že měl své studium v USA naplánované na delší čas. Jak se to celé vlastně seběhlo?