Situace v tabulce je pro Severočechy s devíti body svízelná. Jsou jen dva body od sestupových příček. „Teď už je to tak, že ne, že můžeme, teď už bodovat prostě musíme,“ burcuje svůj tým.

Se Slavií jste si nezasloužili prohrát…

Těžko se to hodnotilo, první poločas jsme byli jednoznačně lepší. Ani jsme to asi nečekali, šli jsme do zápasu s respektem, ale nebojácně. Měli jsme řadu šancí, bylo jich do patnácté minuty snad šest, sedm. Gólů musíme dát z tolika nebezpečných akcí víc než jeden. Je to obrovská škoda.

Právě vy jste tu jedinou branku dal, jak to, že právě vy jste na Vondráčka dokázal vyzrát?

Dobře jsem si vypíchl míč, když jsem čekal na jejich diagonální přihrávku, která byla pomalejší. Byli jsme na tuhle situaci připravení a chtěli jsme právě na tyhle přihrávky vystupovat dřív. Gólman mi vyběhl, tak jsem to dával přes jeho rameno na zadní tyč. Spadlo to tam. Ale ten gól bych určitě za nějaký bodový zisk vyměnil.

Čím to je, že šance neproměňujete ani v zápase, ve kterém dominujete. Bez branek se nedá vyhrát.

Myslím si, že se s tím potýkáme celou sezonu. Šancí máme v každém zápase hodně, ale nedotáhneme je, nepadá to tam ani ze standardek a rohových kopů, které si vytvoříme. Vůbec nám to tam nestřílí, navíc pak ještě se Slavií takovou nezkušeností o všechno přijdeme. I když u nás mluvit o nezkušenosti je taky už ošidné, protože ligu už hrajeme docela dlouho.

Devět bodů je docela málo na to, jak dobrý futsal hrajete.

Určitě je to málo, nejsme s takovou bilancí ani trochu spokojení. O spoustu bodů jsme se naší neschopností ve finální fázi připravili sami. Čeká nás těžký nový rok, hned leden bude náročný, protože hrajeme se soupeři kolem nás, a budeme muset naplno bodovat. Teď už to nebude, že můžeme a že to jdeme zkusit. Teď to bude těžký boj o záchranu, mezi čtyřmi, pěti týmy je to dole hodně nabité.

Marek Bína nastřílel třináct branek, ostatní jsou daleko za ním s počtem gólů. Není právě v tom ten problém, že se nedaří dalšího střelce najít?

Mára je určitě naším hráčem podzimu, padalo mu to tam hlavně v první části. Teď jsme byli vyhaslí, jako bychom spoléhali na to, že gól dá jenom on. Já jsem byl měsíc, nebo spíše skoro šest týdnů mimo, takže jsem tomu taky moc nepomohl. Pak tam máme jednogólové, dvougólové hráče, ale takhle to nemůže být. Máme to postavené na týmovosti, bojovnosti a asi téhle bilanci odpovídá náš mizerný bodový zisk.

Do ligy přišel jako nováček Perštejn, kterému se daří. Koho plánujete dostat pod sebe?

Nechci nikoho jmenovat. Je to tam hodně vyrovnané, rozdíl mezi play-off a sestupem je snad tři body. Bude to určitě těžké jaro. Musíme do toho jít s čistou hlavou.

Co jste si přál do nového roku 2023?

Za mě zdraví, ten minulý rok byl pro mě z tohohle hlediska hodně těžký. A zdraví přeju všem futsalistům. Nám v Liberci pak mnohem víc bodů než jsme získali na podzim.

Další aktuality

Filip Vaktor: S Matúšem Ševčíkem si nahráváme naslepo
Filip Vaktor: S Matúšem Ševčíkem si nahráváme naslepo 03.03.2023

Filip Vaktor má na svém kontě už dvanáct asistencí, většina z nich byla na góly jeho slovenského spoluhráče ze Slavie a slovenské reprezentace Matúše Ševčíka. Proti České Lípě vedla jejich kombinace hned ke třem brankám, z nichž jednu přidal i tradiční nahrávač. Jak vidí Filip Vaktor průběh letošní sezony?

Michal Salák se vrátil do 1. Futsal ligy dvěma asistencemi
Michal Salák se vrátil do 1. Futsal ligy dvěma asistencemi 24.02.2023

Přestože v Německu působí jako asistent trenéra, Michal Salák ještě nevyzul své prvoligové futsalky. V nedělním zápase poprvé naskočil do hry v dresu Perštejna a připsal si své první dvě asistence. K dispozici by měl být Spartaku také v závěru základní části a pro play off.

Historický milník. Zápas 1. Futsal ligy poprvé odřídí žena. Na Spartu míří Alice Vévodová
Historický milník. Zápas 1. Futsal ligy poprvé odřídí žena. Na Spartu míří Alice Vévodová 22.02.2023

Souboj 21. kola 1. Futsal ligy mezi Spartou a Libercem bude součástí futsalové historie. Vůbec poprvé totiž bude řídit utkání nejvyšší soutěže žena. Nominaci dostala talentovaná Alice Vévodová, která letos byla zařazena listinu futsalových rozhodčích FIFA. Jejím kolegou na place bude zkušený Miroslav Chládek.