Skóre utkání otevřel po pěti minutách mladík Adam Knobloch, který se pohotově dostal k dorážce a poslal domácí do vedení. O minutu později zvýšil vedení nádherným dloubákem Michal Seidler, jenž využil asistence brankáře Lukáše Němce. Domácí hráči Interobalu se i nadále tlačili do koncovky, zvyšování skóre však mařil výborně chytající Lukáš Lecjaks, který je odchovancem plzeňského celku. Skóre 2:0 zvítilo na tabulích až do konce prvního poločasu.

Střelci domácích se nadále intenzivně snažili, nebylo jim však přáno. Vše do svých rukou tak vzal brankář Lukáš Němec, který při power-play soupeře vyslal míč přes celé hřiště do prázdné branky. Na konečných 4:0 upravil ve správnou chvíli na správném místě postavený Lukáš Rešetár, který dorazil předchozí střelu Michala Seidlera, která zamířila do tyče.

Ohlasy aktérů zápasu

Dušan Künstner (hráč Plzně): "Chtěli jsme do zápasu vstoupit rychlými góly, což se nám povedlo. Bohužel jsme nedokázali skóre navyšovat, ale dobře jsme bránili a nepouštěli soupeře do šancí. Výsledek nakonec odpovídá průběhu zápasu a jsme rádi, že jsme neinkasovali."

Tomáš Abrham (hráč FC Démoni Česká Lípa): "První poločas Plzeň držela míč na futsalkách, ale naše defenzíva vydržela až na dva šťastné góly a do šatny se šlo za stavu 2:0. Druhý poločas bych řekl, že už nějaká šance z naší strany byla, ale nepadlo to tam. Poté se otevřela hra a Plzeň nás potrestala při hře bez gólmana."

| STATISTIKY

Další aktuality

SOUHRN KOLA: Sparta nečekaně klopýtla v Liberci. Plzeň si vystřílela náskok
SOUHRN KOLA: Sparta nečekaně klopýtla v Liberci. Plzeň si vystřílela náskok 28.11.2022

Zatímco mistrovská Chrudim zářila v elitní fázi Ligy mistrů, nejvyšší tuzemská futsalová soutěž pokračovala desátým kolem. Vedoucí Plzeň v pohodě zvládla utkání na Rapidu. Cennou remízu vybojoval Liberec doma se Spartou.

Remíza se Spartou pomohla Liberci k odrazu od sestupových pozic
Remíza se Spartou pomohla Liberci k odrazu od sestupových pozic 27.11.2022

Závěr první půle nedělního utkání 10. kola 1. Futsal ligy v Liberci byl divoký. Sparta se ujala vedení, ale domácí FTZS výsledek stačil do přestávky otočit. Po přestávce Pražané srovnali z penalty na 2:2 a výsledek se již nezměnil.

Olomouc ztratila vedení 3:0 už v první půli a prohrála reprízu Superfinále druhé ligy
Olomouc ztratila vedení 3:0 už v první půli a prohrála reprízu Superfinále druhé ligy 27.11.2022

Nováčkové 1. Futsal ligy přichystali zaplněné kadaňské hale parádní podívanou. Vše začalo v prvním poločase, kdy hosté z Olomouce vedli nad Perštejnem 3:0, ale Spartak nakonec první půli ovládl 5:3. Nedělní zápas nakonec skončil 7:5.