Tomáši, jsem rád, že tě vidím bez berlí. Jak je na tom aktuálně tvůj zdravotní stav?

Před měsícem jsem byl na kontrolní rezonanci, kde mi pan doktor řekl, že vaz je na 97 procent srostlý, což je výborná záprava. Menisky se zahojily rychleji, než čekal. Využili jsme speciální metodu, kterou dělají v Pittsburghu.

Jak budeš koleno v následujících týdnech postupně zatěžovat?

Už jsem začal běhat. Posledních čtrnáct dní už jsem v rychlejším pohybu, není to sice ještě sprint, ale zkouším už změny směru a myslím si, že v průběhu prosince bych mohl skočit do haly.

Jaký máš individuální program?

Každý den cvičím doma dvě tři hodiny kompletně celé tělo, abych se udržoval. Bylo mi doporučeno, abych chodil běhat na trávu. Poté půjdu na tartan, a pak přejdu na palubovku, aby tam nebyl tak rychlý skok z travnaté plochy na tvrdší povrch v hale.

Kdy se dá očekávat tvůj návrat do zápasového kolotoče?

Bavili jsme se s doktorem, že bych se mohl vrátit už v prosinci, ale přijde mi to příliš brzy. Hraje se tam jen pár utkání. Takže to necháváme až na dobu po Novém roce. Alespoň bude další čas na přípravu. V lednu bych tedy mohl naskočit do zápasů, ale uvidíme, jak se celá situace vyvine.

Jak si vůbec zvládal dlouhou dobu bez futsalu?

Pro mě to bylo doma horší, protože jsem musel posilovat, což nesnáším. (směje se) V létě tam bylo ještě kolo a bazén. Teď už tedy mohu běhat, takže každý den něco dělám. Když se nemohu hýbat, tak mám stále svoje hokejové kartičky, které sbírám. (úsměv)

Co říkáš na dosavadní průběh 1. Futsal ligy?

Myslím si, že je to tak, jak se před sezonou očekávalo. Plzeň a Chrudim hrají nahoře o první místo. Následuje je Sparta se Slavií. O páté místo si to rozdají Helas a Perštejn. Klíčový duel vývoje celé sezony bude po Novém roce, kdy s Interobalem přivítáme Chrudim. Tam se rozhodne o tom, kdo bude první po základní části.

Jak důležité je skončit po základní části na první místě?

Je to velká výhoda, případnou finálovou sérii začínáte doma, a to je hodně velký rozdíl. Potvrdilo se to v posledních dvou sezonách, kdy v roce 2022 vyhrála titul Chrudim a o rok dříve my. Vždy to bylo po vítězství mistrovského týmu v základní části.

Další aktuality

Sedmnáctiletý Kuča nastoupil v základu proti Chrudimi
Sedmnáctiletý Kuča nastoupil v základu proti Chrudimi 01.02.2023

Sedmnáctiletý Lukáš Kuča nastoupil v pátek v základní čtyřce Slavie proti Chrudimi a odehrál proti mistrovskému celku v první formaci celý zápas. Trenéra Zdeňka Slámu určitě nezklamal, tahoun slávistické U17 se nebál hrát a dvakrát byl blízko i své první brance v 1. Futsal lize.

Jaroslav Zápotocký: Cena je závazkem a motivací
Jaroslav Zápotocký: Cena je závazkem a motivací 20.01.2023

Talentem roku 2022 se stal Jaroslav Zápotocký z Rapidu Ústí nad Labem, který v minulém roce vyhrál anketu o nejlepšího nováčka ligy. Jak bere svoji roli v týmu, kdy už ve svém věku patří ke klíčovým hráčům? Jak vidí svoji hru ve srovnání se svým dvojčetem Jiřím? To všechno nám prozradil po převzetí ceny.

Michal Seidler: Na futsal se těším každý den
Michal Seidler: Na futsal se těším každý den 18.01.2023

Nejlepší střelec reprezentační historie Michal Seidler se dočkal v Trutnově dalšího ocenění pro nejlepšího futsalistu roku a překonal svůj rekord. Při předávání cen kanonýr Interobalu Plzeň pochválil své konkurenty na dalších místech a potvrdil, že ho futsal stále baví a těší se na každý zápas.