Chrudimská skupina tak dostala definitivní obrysy, před ERA-PACKem jsou tři složité zápasy.

Minsk vstoupil do skupiny v předkole v pozici favorita, v prvním utkání měl proti arménskému Talgrigu drobné potíže. Do zápasu s arménským Talgrigem Jerevan vstoupil velmi aktivně, jenže v úvodu doplatil na neproměněné příležitosti. Nakonec vše musel vzít do svých rukou Gumeňuk, který dvěma brankami rozhodl o tříbodovém zisku běloruského mužstva. Následně do turnaje vstoupil také rakouský Schwaz, který nezažil s Encampem z Andorry vůbec povedený začátek zápasu. Hned ve třetí a páté minutě totiž musel rakouský brankář Basic vytahovat balon z branky po přesných trefách Ferreiry a Debbouna. Přestřelku nakonec Encamp pro sebe zvládl a zaskočil tím na úvod rakouského mistra.

Druhý hrací den si Stalica Minsk naprosto jednoznačně poradila právě s Encampem. Vyrovnané skóre se drželo do třinácté minuty, kdy běloruský tým poslal do vedení kanonýr Gumeňuk. Spolu se svými kolegy poté zahltil celek z Andorry velkým množstvím střel a v poločase měl na kontě již vedení 3:0. Ve druhé půli si svůj náskok v pohodě hlídal a nakonec dovedl utkání do konce s šestigólovým rozdílem. Výsledek 10:4 ze druhého zápasu pro Minsk znamenal velkolepou oslavu, běloruský tým totiž postoupil do Main round, ve které se postaví Chrudimi. Na závěr si v klidu zastřílel proti domácímu Schwazu, kterému nasázel hned dvanáct branek.

Výsledky skupiny E:

Stalica Minsk – Talgrig Jerevan 2:1 (1:1)

Branky: 6. a 36. Gumeňuk – 18. Tophuria

Schwaz – Encamp 3:4 (2:2)

Branky: 8. Aksoy, 10. a 40. Milenkovič - 3. Moises Ferreira, 5. Debboun, 25. Salvat, 37. Neira z pen.

Stalica Minsk – Encamp 7:1 (3:0)

Branky: 13., 28. a 33. Gumeňuk, 14. Silčenko, 19. Černějko, 23. Pilecki, 40. Kuzněcov – 34. Neira

Schwaz – Talgrig Jerevan 4:10 (3:6)

Branky: 3. Aksoy z pen., 4. Milenkovič, 13. Bicer, 33. Trailovič – 2. a 37. Kapukranjan, 4., 5., 17. a 35. Galstjan, 10. Tophuria, 16. Karapetjan, 30. Pirveli, 39. Mardanjan

Talgrig Jerevan – Encamp 9:1 (5:1)

Branky: 11., 18. a 40. Kapukranjan, 13. a 19. Galstjan, 17., 24. a 38. Tophuria, 25. Babajan – 11. Mota

Stalica Minsk – Schwaz 12:3 (4:1)

Branky: 7. Silčenko, 7., 23. a 37. Ždanovič, 11. a 22. Gumeňuk, 19. Trailovič (vlastní), 21. Junakov, 24. Černik, 29. a 31. Kuzněcov, 40. Gorbenko – 20. Filipovič, 25. Trailovič, 34. Ivaško (vlastní)

Tabulka:

1.    Stalica Minsk     3   21:15  +16
2. Talgrig Jereva 3 20:7 +13 6
3. Encamp        3 6:19 -13 3
4. Schwaz      3 10:26 -16 0

Ve druhé skupině, ze které vzešel soupeř ERA-PACKu se nacházely pouze tři týmy. Na úvod měl volno celek ze Skopje, proti sobě si to rozdala domácí Podgorica a izraelský Ben Gurion. Domácí podporováni řadou fanoušků vstoupili do turnaje úspěšně, hned v sedmé minutě otevřel střelecký účet Haverič. Stejný hráč upravil na konci první půle na rozdíl dvou branek a ve druhém poločase již jen přihlížel, jak jeho spoluhráč Bajovič dalšíma dvěma góly sráží sebevědomí izraelského týmu. Ben Gurion přece jen vstřelil alespoň čestnou branku, na konečných 4:1 upravil Tanmi. Podle papírových předpokladů prohrál izraelský tým také následující den proti celku z makedonského Skopje.

Mužstvo z hlavního města Makedonie vstoupilo do utkání hodně aktivně a již v sedmé minutě mělo na kontě třígólový náskok. Až poté do střeleckého účtu promluvili také hráči z Ben Gurionu, nijak výrazně se však favoritovi již nepřiblížili. Železarec zvítězil 9:4 a tím poslal domů izraelský tým bez jediného vítězství. V rozhodujícím souboji tým ze Skopje udolal domácí celek hlavně díky výkonu v posledních deseti minutách. Po půlhodině hry byl zápas nerozhodný, nakonec ale Železarec zvítězil 4:1 a zajistil si postup do Main round.

Výsledky skupiny G:

Agama Podgorica – Ben Gurion 4:1 (2:0)

Branky: 7. a 20. Haverič, 22 a 22. Bajovič – 33. Tanmi

Ben Gurion – Železarec Skopje 4:9 (3:6)

Branky: 10. a 40. Zisman, 16. a 19. Školnik – 3. Aguši, 6., 29. a 29. Micevski, 7. a 14. Mar. Todorovski, 22. a 37. Gligorov, 29. Novakovič

Železace Skopje – Agama Podgorica 4:1 (1:0)

V pátek v Plzni futsalový dvojzápas 07.02.2024

V Plzni připravili pro fanoušky futsalu pod dvou letech znovu zajímavou akci - v pátek večer bude k vidění futsalový dvojzápas. Před utkáním Interobalu s Libercem odehraje druholigový duel Jerigo se Spartou.

Denys Sandeckyi přestupuje ze Slavie do Rakouska
Denys Sandeckyi přestupuje ze Slavie do Rakouska 06.02.2024

Ukrajinský futsalista Denys Sandetskyj, který se během této sezony vypracoval na stálého člena základní sestavy, přestupuje ze Slavie do rakouského ASKO FC Diamant Linz.

Futsal umí pomáhat, charita v Plzni vynesla vysokou částku
Futsal umí pomáhat, charita v Plzni vynesla vysokou částku 17.01.2024

Přes osmdesát tisíc korun (celkem 81.500 Kč) se podařilo vybrat v rámci prosincové charitativní dražby, kterou uspořádal Interobal Plzeň, aby podpořil svého dlouholetého fanouška Ondru Kaase a nadaci Dobré víly, která podporuje dětské domovy. K akci se připojila také kabina pondělního soupeře ze Slavie.